Завдяки Угоді про асоціацію Вінниччина нарощує експорт до ЄС

Як повідомляє керівництво Вінницької митниці Державної фіскальної служби, за 7 місяців 2017 року було видано 1596 сертифікатів EUR.1, тоді як цього року за аналогічний період відомство видало – 2168 сертифікатів або на 572 більше.

Серед країн, до яких вінницькі експортери найчастіше оформляли сертифікати, Польща (1046), Німеччина (221), Румунія (165). Серед інших країн партнерів – Австрія, Іспанія, Литва та Нідерланди.

Найбільше вінницькі виробники експортували: мед бджолиний, олію соєву, тушки та частини замороженої курятини, заморожені ягоди, сік яблучний, продукти переробки з текстильної давальницької сировини, ячмінь пивоварний.

"Загалом, з 2014 року митниця вже видала 9036 сертифікатів EUR.1, а статус уповноваженого (схваленого) експортера присвоєно 11 суб’єктам зовнішньої економічної діяльності Вінницької області”, – підкреслив начальник Вінницької митниці ДФС Валентин Калашніков. На його думку, саме підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС сприяло збільшенню обсягів експорту українських товарів на європейський ринок.

Сертифікат EUR.1 видається експортерам при ввезенні на митну територію країн ЄС, ЄАВТ та Чорногорії для підтвердження українського походження товарів при застосуванні преференційних ставок увізного мита.