Завершився десятий раунд переговорів про ЗВТ між Україною та Туреччиною, – Мінекономрозвитку

4 травня Україна і Туреччина завершили десятий раунд переговорів з укладення Угоди про вільну торгівлю, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

На цьому етапі сторони обговорили доступ до ринку сільськогосподарських товарів, ринку послуг, положення угоди щодо телекомунікацій та електронної комерції.

"Цей раунд був непростий, адже відстоюємо відкриття максимально вигідних для України і українських експортерів можливостей на ринку Туреччини. Тому і використали дану можливість для детального розгляду питань доступу до ринків сільськогосподарських товарів. Наше завдання – створювати умови для експорту переробної продукції з високою доданою вартістю, продукції з застосуванням новітніх технологій, бо в секторі харчової та переробної промисловості також досить активно застосовуються новітні технології", - зазначила голова переговорної делегації від України, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - торговий представник України Наталія Микольська.

За її словами, Уряд крок за кроком працює для відкриття українському бізнесу нових експортних ринків та збільшення можливостей на існуючих ринках, адже експорт якісно змінює країну.

Під час цього раунду делегації просунулись в питаннях, що стосуються доступу до ринків послуг, телекомунікацій та електронної комерції.

Як відомо, експорт товарів до Туреччини за два місяці 2018 року склав 484,6 млн дол. і збільшився на 65,9 млн дол. Серед ТОП-5 українських товарів, що найбільше зросли в експорті до Туреччини: кукурудза на 38,2 млн дол., прокат плоский з вуглецевої сталі на 33,5 млн дол., напівфабрикати з вуглецевої сталі на 18,3 млн дол., масло вершкове та інші жири, вироблені з молока на 6,6 млн дол., мідь рафінована та мідні сплави необроблені на 6,2 млн дол.