Завершився перший національний Хакатон за підтримки НАТО

Національний оборонний Хакатон України – фінальний акорд кіберзмагань за підтримки НАТО завершився 27 липня, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ на своїй сторінці у Facebook.

"Фінальний, п’ятий день кіберзмагань - Першого національного хакатону з питань галузі безпеки і оборони України в інноваційному парку UNIT.City за підтримки фахівців НАТО став підведенням результативних підсумків та оголошенням переможців у всіх трьох номінаціях", – йдеться у повідомленні.

За результатами презентацій та попередніх днів роботи журі хакатону визначило призерів у кожній дисципліні.

Заступник начальника Генеральний штаб ЗСУ генерал-майор Родіон Тимошенко у завершальному слові подякував всім учасникам за самовіддану роботу, креативність та новизну підходів до вирішення поставлених проблемних задач та нагородив переможців та призерів змагання з моделювання. Перше місце з моделювання посіла команда SBGS Державної прикордонної служби України. Друге місце – команда Black_Thunder Національної гвардії. Третє місце – команда Air_Force Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Начальник управління зв’язку та інформатизації штабу Головного управління National Guard of Ukraine генерал майор Володимир Щербина нагородив переможців та призерів змагання з програмування. Перше місце з програмування зайняла команда Збройних Сил України Code_Defenders Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Друге місце у програмуванні виборола команда COP Департаменту кіберполіції Національної поліції України Національної поліції України. Третє місце посіла команда «СЦЗК» Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ.

Державний експерт експертної групи взаємодії з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Денис Чорний вручив нагороди переможцям та призерам комбінованого змагання. Перше місце в комбінованому змаганні обійняла команда Збройних Сил України MITIHedgehogs Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. Друге місце в комбінованому змаганні також виборола команда Збройних Сил України SunShine Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова. Трете місце у даній дисципліні зайняла команда Solution ДСНС України.

Також Заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Родіон Тимошенко на завершення Першого національного хакатону з питань галузі безпеки і оборони України вручив відзнаки та подяки від імені Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка співорганізаторам з НАТО– Трастовому фонду НАТО з удосконалення системи командування, Управління та зв’язку, України – неурядовій організації «Центр стратегічних комунікацій Stratcom Ukraine» та ІТ партнерам Everest.ua, Wise IT Ukraine та IQusion за значний внесок у справу розвитку Збройних Сил України, підтримання позитивного іміджу України на міжнародному рівні, покращення взаємодії між складовими сектору безпеки і оборони України та технічну підтримку у реалізації блискучо організованого та проведеного оборонного Хакатону, якому не було рівних до цього в Україні як за масштабами та кількістю залучених команд, так і за якісним змістовним наповненням змагання.