"Зелені облігації" – важливий інструмент залучення інвестицій в українську "чисту" енергетику, - Держенергоефективності

Такого висновку дійшли фахівці Держенергоефективності під час веб-конференції із Мануелем Адаміні – керівником Програми підтримки інвесторів та партнерів міжнародної організації «Climate Bonds Initiative», повідомляє прес-служба агентства.

"Запровадження "зелених облігацій" в Україні сприятиме здешевленню фінансових ресурсів на ринку та мобілізації потрібних інвестиційних коштів у сферу відновлюваної енергетики та енергоефективності", - наголосив Андрій Фролов, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності.

Як відомо, світовий ринок "зелених облігацій" розвивається надшвидкими темпами. Сукупний обсяг розміщення "green bonds" у 2017 р. сягнув 155 млрд дол., що майже у 2 рази більше, ніж у попередньому році, і в 180 разів більше, ніж 10 років тому.

"Україна має бути у тренді. Маємо численні розроблені проекти, які шукають інвестиції. Тому ми зацікавлені поглиблювати співпрацю з Climate Bonds Initiative", - повідомив К. Гура.

Мануель Адаміні запевнив, що Україна має всі можливості розвинути ринок «зелених облігацій» і вже є ряд фінансових організацій, які проявляють інтерес до цієї сфери.

Також М. Адаміні розповів про проекти та сектори, що можуть бути цікаві міжнародним фінансовим організаціям, а також про особливості та переваги сертифікації «зелених облігацій».

За підсумками веб-конференції сторони домовилися поглиблювати співробітництво у сфері запровадження ринку "зелених облігацій" в Україні.

Також представники Держенергоефективності запросили Мануеля Адаміні взяти участь у круглих столах щодо перспектив запуску ринку "зелених облігацій" в Україні.

Заходи планується провести найближчим часом за підтримки Проекту GIZ "Консультування підприємств щодо енергоефективності", Проекту UNIDO "Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах України", Представництва Фонду ім. Г. Бьолля в Україні.