"Зелені проекти" мають стати частиною Європейського інвестиційного плану для України, – Держенергоефективності

Підтримка "зелених проектів" має бути серед пріоритетів Європейського інвестиційного плану для України. Саме цій темі було присвячено перше засідання секторальної підгрупи з енергоефективності Міжвідомчої робочої групи з питань формування проекту Європейського плану для України, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

В обговоренні взяли участь представники профільних асоціацій, громадських організацій та бізнес-компаній.

"Розвиток "чистої" енергетики та підвищення рівня енергоефективності включено до Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року. Ці напрями потребують особливої інвестиційної підтримки", - наголосив радник  Голови Держенергоефективності з міжнародного співробітництва Костянтин Гура.

Він нагадав: "До 2020 р. ми маємо досягти 11% "зеленої" енергії у кінцевому енергоспоживанні та на 9% скоротити використання енергоресурсів відповідно до Національних планів дій з енергоефективності та  відновлюваної енергетики до 2020 р."

Заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Андрій Фролов  представив присутнім пропозиції Агентства до матриці реформ за напрямами енергоефективність та відновлювана енергетика відповідно до Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року.

"В Україні налічується багато вже розроблених проектів. Актуальним є питання запровадження ефективних фінансових інструментів, що дозволили б залучати інвестиційні кошти, необхідні для повноцінного запуску цих проектів", – зазначив він.

Серед фінансових механізмів, які широко застосовуються у міжнародній практиці та над якими вже працює Агентство, є такі:

  • створення банків/фондів "зелених інвестицій";
  • запровадження ринку "зелених облігацій";
  • стимулювання підприємств до енергоефективності через механізм компенсації частини вартості енергоефективних заходів.

Начальник Управління інвестиційної діяльності у відновлюваній енергетиці Держенергоефективності Валерій Коцюба представив присутнім перелік перспективних інвестиційних проектів, які потребують фінансування. Проекти на загальну суму 1,7 млрд євро розміщено на Інтерактивній інвестиційній карті UA MAP.

Учасники засідання домовилися проаналізувати ефективність діючих інструментів підтримки «зелених» проектів і продовжити роботу над розробкою нових фінансових механізмів у відновлюваній енергетиці та сфері енергоефективності.

Довідково

Європейський інвестиційний план для України – це ініціатива, яка передбачає шляхи залучення інвестицій в економіку України, а також підтримку реформ, у тому числі у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Над проектом плану наразі працюють парламентарі та низка центральних органів виконавчої влади.

 

Рубрика: