Житомир отримав Європейську енергетичну відзнаку

Житомир став другим містом в Україні після Вінниці, яке успішно пройшло міжнародну сертифікацію та отримало Європейську енергетичну відзнаку (ЄЕВ).

"Житомир став другим містом України, яке отримало нагороду, успішно пройшовши міжнародну сертифікацію за системою "Європейська енергетична відзнака" (ЄЕВ). Вручення відзнаки відбулося під час зустрічі Муніципальної координаційної платформи з розвитку "Енергетична та кліматична трансформація для підписантів Угоди мерів", - сказано у повідомленні прес-служби Житомирської міської ради.

За словами міського голови Сергія Сухомлина, заходи з енергозбереження стали для Житомира не просто проектами, а стилем життя, а Європейська енергетична відзнака – це не лише нагорода за зроблену роботу, але й стимул для здійснення нових енергоефективних проектів. Так, він наголосив, що у місті триває термомодернізація об’єктів соціальної сфери, заміна тепломереж, встановлення індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхівках.

"Серед іншого ми запланували будівництво сонячної електростанції, реконструкцію основних магістральних мереж та очисних споруд водоканалу. Ще одним важливим проектом є 100% заміна ліхтарів зовнішнього освітлення на LED ліхтарі", – додав він.

Своєю чергою заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Едуард Кругляк підкреслив, що Житомир є лідером із впровадження енергоефективності як в муніципальному секторі, так і в переході до відновлюваної енергетики. Міністерство однозначно підтримує впровадження подібних проектів українськими містами, адже вони сприяють зменшенню споживання газу та підвищення якості життя українців.

Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш пояснив, що Швейцарська Конфедерація підтримує Україну на її шляху до енергонезалежності, яка не можлива без підвищення енергоефективності.

"Ми переконані, що скорочення енергоспоживання та підвищення якості життя українців значною мірою залежить від місцевої влади в Україні. Саме тому ми підтримуємо адміністрації українських міст у набутті необхідних знань, навичок та побудові дієвих процедур управління для ефективного впровадження проектів з енергоефективності. Європейська енергетична відзнака, що виникла у Швейцарії близько 25 років тому і поширилась у багатьох країнах Європи,  тепер запропонована українським містам як перевірена найкраща практика муніципального енергетичного управління, що дозволяє досягати амбітні цілі", – підсумував Хольгер Тауш.

  

Довідково:

Житомир розпочав шлях до отримання ЄЕВ у 2015 році після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації та Мінрегіоном щодо реалізації у місті спільного проекту з енергоефективності. Документ забезпечував технічну і фінансову підтримку в модернізації системи теплопостачання міста, підвищення інституційної спроможності КП "Житомиртеплокомуненерго" та підтримку системи муніципального енергетичного менеджменту і її сертифікації відповідно до вимог ЄЕВ.

Європейська енергетична відзнака – це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Нині понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали таку відзнаку.