Зубко: Наше завдання - повномасштабний запуск Фонду енергоефективності і розробка стратегії реновації будівель

Україна рухається в напрямі енергоефективності, використовуючи досвід передових країн. Ця реформа є однією з найскладніших. У першу чергу, з технічної точки зору, але ми крок за кроком послідовно рухаємось спільно з нашими європейськими партнерами і фіксуємо результати. Про це під час презентації першого в Україні енергосертифікату наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що сьогодні одним із першочергових завдань є повномасштабний запуск Фонду енергоефективності і розробка стратегії реновації будівель. При цьому вже забезпечено фінансову основу для його повноцінної роботи шляхом  збільшення статутного капіталу до 1,6 млрд грн.

За словами Геннадія Зубка, наразі підписана угода між ЄС, Німеччиною та IFC, якою передбачено 50 мільйонів євро від ЄС і 10 мільйонів євро від Німеччини на підтримку Фонду енергоефективності України. Також у рамках співпраці з Фондом буде забезпечена технічна підтримка реформи. «Реновація будинків – це дуже непростий шлях. Йдеться про 200 тисяч багатоквартирних будинків, інвестиційна потреба яких складає 40-50 мільярдів євро», — зазначив Зубко.

Окрім цього, під час заходу Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку вручив перший в Україні енергосертифікат київському ОСББ «Мотор». Проведений фахівцями енергоаудит будівлі ОСББ «Мотор» дозволив оцінити енергоефективність споруди та ефект від впроваджених заходів.