Зубко закликав бізнесменів Австрії долучатися до співпраці у сфері енергоефективності

Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко закликав представників австрійського бізнесу до активної співпраці у сфері енергоефективності.

У своєму виступі Геннадій Зубко наголосив, що Україна імплементувала 30 Директиву ЄС, наразі проводиться робота над впровадженням 27-ї Директиви.

 "Ці системні кроки дозволять зменшити енергоспоживання. Я пропоную до успіху України в цьому напрямку долучатися і австрійському бізнесу", - наголосив він на Економічному форумі "Україна -Австрія, повідомляє прес-служба Віце-прем’єра.

"Сьогоднішні втрати в житловому секторі складають біля 11 млрд куб. м. газу щорічно, який ми могли б заощадити для того, щоб рухатися в напрямку енергоефективності. І за цим принципом сьогодні живе вся Європа – це зменшення споживання до 50 кВт на один квадратний метр житла на рік, в той час як Україна споживає 220 кВт. Наразі ми працюємо над створенням фінансового механізму щодо підтримки українських домогосподарств та залученням нових технологій", — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, наразі триває впровадження нових Законів України. Це, ЗУ №417 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", ЗУ "Про ЖКП", ЗУ "Про енергоефективність будівель", ЗУ "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". На часі – імплементація прийнятих законів, активізація об’єднання в ОСББ, формування ринку енергоаудиторів та професійних керуючих.

"Для модернізації житлового фонду та систем теплопостачання для приведення до рівня Євросоюзу необхідно $51 млрд інвестицій. Практично завершено законодавче регулювання трьох ключових секторів – житлового, теплопостачання та енергоефективності. Крім того, сьогодні ми посилили  місцеву владу фінансовою децентралізацією. Маючи фінансовий ресурс у 192 млрд грн місцевих бюджетів громади мають можливість повноцінно вступити в реформу енергоефективності й залучати інвестиції", — розповів урядовець.

Геннадій Зубко наголосив, що Австрія сьогодні є країною, яка дозволяє залучити передовий досвід як в напрямку децентралізації, так і енергоефективності.

"Ми вважаємо, що саме австрійський досвід є ключовим і знаковим для нашої країни,  який можемо враховувати і використовувати в напрямку підвищення конкурентоспроможності регіонів, інвестицій у відновлювальну енергетику, а також зменшення енергоспоживання. Тому, ми запрошуємо австрійський бізнес долучатися до активної співпраці з Урядом України, муніципалітетами, банками. Україна відкрита для інвестицій і готова спільно йти до успіху", — наголосив Зубко.

Раніше повідомлялося, Геннадій Зубко заявив про те, що інвестиційний потенціал України у відновлювальній енергетиці оцінюється у 12 млрд євро.