План заходів з виконання Угоди

В Урядовому Плані заходів із виконання Угоди про асоціацію встановлюються чіткі терміни та відповідальність органів влади за виконання конкретних завдань з виконання Угоди про асоціацію.

На «євроінтеграційному» засіданні Уряду (20 листопада 2019 р.) прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1005, якою вносяться зміни до Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію (постанова Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 1106), який було розроблено Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції разом з міністерствами та іншими органами державної влади та який має на меті підвищення ефективності координації та просування євроінтеграційного процесу.

План заходів – це масштабний документ обсягом близько 1000 сторінок. У ньому сформульовані 1943 завдання, що охоплюють 24 сфери. За виконання завдань відповідальні 106 органів влади України. Кожне з цих завдань відповідає окремій статті Угоди або імплементує визначені норми права (Acquis) Європейського Союзу.

Найбільшими розділами Плану стали ті, що визначають завдання для виконання розділу IV «Торгівля і питання пов'язані з торгівлею» та відповідають за запуск повної та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС.

План заходів є документом, який має підвищити відповідальність виконавчої влади за виконання Угоди про асоціацію. Окрім того, зазначений план з чіткими індикаторами спрощує контроль за цим процесом з боку Уряду та громадськості.

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 1106 "Про виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони"

  • План заходів із виконання Угоди про асоціацію (завантажити)
  • Перелік актів Кабінету Міністрів України, що втратили чинність (завантажити)