Безумовне повернення Росії до ПАРЄ знищить авторитет Асамблеї, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Безумовне та повне відновлення повноважень делегації Російської Федерації в ПАРЄ фактично знищить авторитет Асамблеї та негативно вплине на Раду Європи в цілому.

Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час зустрічі з Міністром закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні в рамках Світового економічного форуму в Давосі (Швейцарія).

У розмові з Головою МЗС Фінляндії вона висловила занепокоєння України нинішніми спробами повернути російську делегацію до участі в роботі ПАРЄ. "Ми стурбовані спробами створити умови для повернення російської делегації до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Україна не змириться з таким сценарієм", – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, відновлення участі делегації РФ в роботі ПАРЄ призведе до фактичного знищення авторитету Асамблеї, поставить під сумнів легітимність її резолюцій та рекомендацій, негативно вплине на діяльність усієї Ради Європи. У зв’язку з можливістю реалізації такого сценарію Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на увагу Фінляндії до цього питання в контексті підготовки до Головування Фінляндії в Комітеті міністрів Ради Європи.

Тімо Сойні, своєю чергою, зазначив: "Незважаючи на те, що і санкції проти РФ, і російські контрзаходи створюють тиск на економічну ситуацію у Фінляндії, ми вважаємо міжнародні відносини і право, верховенство права надзвичайно важливими. І якщо за їхнє дотримання є ціна, її необхідно платити".

Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала про підтримку Україною миротворчої місії ООН на Донбасі та наголосила на тому, що пропозиція Росії щодо обмеженої місії ООН є використанням інструментарію ООН для легітимізації наслідків російської агресії.

Під час зустрічі також ішлося про ситуацію з порушенням прав кримських татар в окупованому Криму і необхідність продовження тиску на РФ задля звільнення українських політв’язнів. Фільм про одного з них, режисера Олега Сенцова, покажуть на цьогорічному Гельсінському кінофестивалі.

Довідково

Фінляндія головуватиме у Комітеті Міністрів Ради Європи з листопада 2018 по травень 2019 р.

У 2018 році Україна та Фінляндія відзначають 100 років встановлення дипломатичних відносин.