Інтенсивність зв’язків України та Словаччини потребує відновлення Генконсульства України в Пряшеві, – парламентарі Словаччини

15.11.2017

Інтенсивність двосторонніх відносин і збільшення кількості подорожувальників з України до Словаччини з початком дії безвізового режиму з ЄС актуалізує питання відновлення роботи Генконсульства України в місті Пряшів на сході Словаччини.

Про це сказав голова парламентської групи дружби з Україною Національної Ради Словацької Республіки Мікулаш Крайкович під час зустрічі з Віце-прем?єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

“Після початку дії безвізового режиму з ЄС дедалі більше українців подорожують до Словаччини. Тому ми звертаємося до вас із тим, аби посприяти відновленню роботи Генерального консульства України в місті Пряшів”, – зазначив Мікулаш Крайкович. У відповідь Іванна Климпуш-Цинцадзе пообіцяла звернути увагу МЗС України на це питання.

Під час зустрічі сторони обговорили не лише питання активізації транскордонного співробітництва, а й співпрацю в інших галузях, зокрема, в енергетичній.

“Україна високо цінує сприяння з боку Словаччини у питанні реформування енергетичного сектору. У тому числі завдяки Словаччині Україні вдалося позбутися залежності від постачання газу з РФ”, – зазначила Віце-прем?єр-міністр.

Під час зустрічі обидві сторони наголосили на важливості подальшої співпраці України та Словаччини в контексті протидії проекту “Газпрому” Nord Stream-2 та збереженні статусу надійних  країн-транзитерів газу до ЄС.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також подякувала словацьким депутатам за послідовність у підтримці України під час головування Словаччини в ЄС, за гуманітарну допомогу українським дітям із зони АТО.

Під час зустрічі обговорювалося також питання нового Закону України “Про освіту”, окремі положення якого викликали низку маніпуляцій з боку Угорщини. Так Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що Україні може стати у пригоді досвід Словаччини у вирішенні подібних ситуацій. Своєю чергою словацькі депутати зауважили конструктивність позиції України у вирішенні мовного питання. 

Українська та словацька сторони підкреслили важливість посилення співпраці наших держав, які пов’язані не лише спільним кордоном, а й схожим досвідом боротьби за свою незалежність.  Мікулаш Крайкович нагадав, що Україна однією з перших визнала незалежність Словаччини і встановила з нею дипломатичні відносини. Словаччина уважно стежить за євроінтеграційними реформами в Україні, оскільки також проходила цей непростий шлях.