Іванна Климпуш-Цинцадзе обговорила можливості співпраці з гендерних питань зі спеціальним представником Парламентської Асамблеї ОБСЄ

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася зі спеціальним представником Парламентської Асамблеї ОБСЄ з гендерних питань Хейді Фрай (Канада), щоб обговорити посилення подальшої співпраці в реалізації державної політики забезпечення гендерної рівності в Україні.

Віце-прем’єр-міністр розповіла, як Україна продовжує свій шлях до досягнення рівності між чоловіками й жінками та розширення прав і можливостей жінок, реалізуючи Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека", Конвенцію ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, а також регіональні зобов'язання, які містяться, зокрема, в новій Стратегії гендерної рівності 2018-2023 років Ради Європи.

"Україна є єдиною країною, яка схвалила Резолюцію 1325 Ради Безпеки ООН під час військового конфлікту, — зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. — В пріоритеті - посилення участі жінок у прийнятті рішень у сферах національної безпеки та оборони, у миротворчій діяльності, а також забезпечення захисту жінок і дівчат, попередження та реагування на гендерне насильство". Вона зазначила, що наразі у сфері безпеки та оборони можна виділити два основних напрямки діяльності - започаткування роботи радників з питань гендерної рівності та гендерних студій у вищих навчальних закладах сектору.

Віце-прем’єр-міністр наголосила, що минулого року вперше гендерне бюджетування було включено до Стратегії управління державними фінансами на 2017-2021 роки, а в Урядовому плані дій на 2018 рік вперше зосереджено увагу на гендерних пріоритетах. Також затверджено Державну соціальну програму рівних прав жінок і чоловіків на період до 2021 року, на даний момент розробляється Стратегія комунікації в сфері гендерної політики. Іванна Климпуш-Цинцадзе запевнила, що Уряд України готовий до поглиблення співпраці у гендерному напрямі, тож експертна підтримка та обмін досвідом із Канадою надзвичайно важливі на цьому етапі.

Вона також зазначила, що на шляху досягнення рівності в Україні є багато перешкод, зокрема популізм, маніпуляції та дуже повільна зміна свідомості людей. "Маніпуляції громадською думкою під час війни у країні - це одна з основних перешкод на шляху України до рівності жінок і чоловіків, а отже і для побудови мирного суспільства, — наголосила Віце-прем’єр-міністр. — Ми маємо невпинно пояснювати, що гендерна рівність - це виключно однакові можливості для представників обох статей у всіх сферах соціального, економічного, політичного життя держави".

Хейді Фрай відзначила значні позитивні зміни та досягнення в наближенні України до високих стандартів ЄС та НАТО в гендерній політиці. Вона наголосила, що подальший розвиток цього напряму стане базою для успішної імплементації реформ та визнання демократичного суспільства в Україні.