Іванна Климпуш-Цинцадзе провела нараду з представниками громадських організацій щодо співпраці в реалізації гендерної політики

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе провела робочу нараду з представниками громадських організацій щодо їхньої ролі в реалізації державної гендерної політики та подальшої співпраці.

Звертаючись до присутніх, Віце-прем`єр-міністр зазначила, що процес долання стереотипів дуже важкий, і події останніх років призвели до карколомних зсувів. «Ми повертаємося до ідеї свободи і рівності – у тому числі, гендерної», – сказала вона, наголосивши, що вперше в Україні у Плані дій Уряду акцентовано увагу на гендерних пріоритетах.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала про пріоритети щодо впровадження гендерної рівності, серед яких, зокрема, розроблення Національного плану реалізації Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW), перегляд і модернізація Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», проведення комплексної державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

У сфері безпеки та оборони Віце-прем`єр-міністр виокремила два великих пілотні проекти. Це впровадження інституту радників з гендерних питань, у тому числі на громадських засадах, та гендерна освіта у вищих навчальних закладах сектору безпеки та оборони.

Також важливо упорядкувати питання обов’язкового проведення гендерно-правової експертизи розробниками під час підготовки ними проектів нормативно-правових актів.

У нараді взяли участь представниці понад 70 громадських організацій. Вони озвучили низку проблемних питань, по сприяння у вирішенні яких звернулися до Віце-прем`єр-міністра. Зокрема, йдеться про розроблення та ухвалення підзаконних актів для імплементації законодавства щодо протидії домашньому насильству, яке було ухвалене Парламентом у грудні минулого року. Були озвучені слушні зауваження щодо необхідності приділити увагу дітям-свідкам домашнього насильства. Також ішлося про потребу в додатковому навчанні працівників Національної поліції і контролі правильності складання ними протоколів за фактами домашнього насильства з тим, аби такі протоколи могли бути доказами в судах. У цьому контексті Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що узгоджені пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» в частині формування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства таки будуть найближчим часом опрацьовані Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики разом з Мінсоцполітики та МВС.

Окрім цього, Віце-прем`єр-міністр звернулася до громадських організацій по допомогу для Урядової уповноваженої з підготовки матеріалів щодо гендерного аудиту Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію, на необхідності якого Катерина Левченко наполягала раніше.

Також учасниці й учасники наради обговорили питання комплексної роботи з жінками-ветеранами і волонтерами, а також дружинами ветеранів і жінками-ВПО. Ішлося про можливості більшої залученості жінок до економічного та політичного життя країни.

Важливу увагу було приділено проблемам сільських жінок і активізації анти-гендерних рухів та їхньої контрпродуктивної діяльності в Україні та світі.

Участь у нараді взяла також Уповноважена з питань прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк, яка підкреслила необхідність урахування компоненту інклюзивності при формуванні гендерної політики.