Іванна Климпуш-Цинцадзе: Треба унеможливити законодавчі ініціативи, що суперечать євроінтеграції

Великою перешкодою для європейської інтеграції України є відсутність у Верховній Раді механізму, який би унеможливлював винесення на голосування ініціатив, що суперечать євроінтеграційним зобов`язанням держави.

Про це сказала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час прес-брифінгу регіональним журналістам.

Віце-прем`єр-міністр зазначила, що такі механізми були в наших сусідів – нині членів ЄС. "Так працювали еліти, наприклад, у Румунії та Польщі. У Парламенті вони могли сперечатися стосовно всього, але точно узгоджено діяли щодо адаптації законодавства ЄС до свого внутрішнього", – підкреслила вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що зміни до Регламенту ВРУ можуть допомогти у вирішенні проблеми. Зокрема, на її думку, важливо підвищити роль Комітету з питань європейської інтеграції, одночасно збільшивши його секретаріат для зміцнення інституційної спроможності.

Це сприятиме ефективній реалізації "Дорожньої карти" гармонізації законодавства з правом ЄС. Із такою ініціативою до Парламенту має виступити Уряд. Проект "Дорожньої карти" на 2018 рік містить євроінтеграційні законопроекти, які вже очікують на розгляд Верховної Ради, а також ті, які ще має внести Уряд після розробки в міністерствах.