Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у закритті Ігор нескорених

У церемонії закриття Ігор нескорених, що відбулася в суботу в Торонто (Канада), взяла участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Українська команда з 15 учасників, яка виступала на Іграх уперше в їхній історії, везе додому 14 медалей (8 золотих, 3 срібних і 3 бронзових).

На урочистому закритті Ігор виступив їхній засновник – британський принц Гаррі та дружина канадського Прем’єр-міністра Софі Трюдо. У рамках Ігор нескорених Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром у справах спорту та людей з особливими потребами Канади К. Гегром, Міністром ветеранів С. О’Реганом, Прем’єром провінції Онтаріо К. Вінн, мером Торонто Д. Торі та низкою депутатів канадського Парламенту.

Виступаючи на заключній церемонії вшанування української команди, організованій Конгресом українців Канади, Віце-прем’єр-міністр зазначила, що учасники національної збірної своїм прикладом надихнули тих бійців, які стоять на сторожі незалежності країни, і тих, хто вже вдома, але ще не відновилися після бойових дій.

"Нам треба ще багато зробити для того, щоб огорнути увагою і теплом наших бійців і дати шанс на нове життя, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, звертаючись до української громади. – Дуже на вас у цьому розраховуємо. Добре, що першою країною для нашої команди стала Канада, де є така потужна українська громада. Наступного року "Ігри нескорених" відбудуться в Австралії. Впевнена, що українці і там будуть так само тепло зустрічати нашу команду".

"Своїми перемогами ми показали приклад нашим ветеранам, щоб вони не замикалися в собі, щоб знайшли нове життя після війни, – сказав на церемонії капітан команди Олександр Писаренко. – Коли ти дивишся з арени на трибуни і бачиш скільки там майорить українських прапорів та чуєш голоси підтримки – розумієш, що Україна єдина, що ми єдина і сильна нація. Своїм успіхом ми також завдячуємо українцям, також українцям Канади".

29 вересня Іванна Климпуш-Цинцадзе вручила нагороди переможцям Ігор нескорених із плавання серед жінок.

Довідково

Ігри нескорених (Invictus Games) – це міжнародні спортивні змагання серед військовослужбовців і ветеранів, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службового обов'язку. Перші Ігри відбулися 2014 року в Лондоні. У 2016 році – в Орландо (США), а у 2017 р. в  Торонто (Канада). До основного складу української збірної входять 15 спортсменів, усі з яких брали участь в АТО.