Іванна Климпуш-Цинцадзе: євроатлантична інтеграція має бути вимірюваною

Україна спільно з окремими державами-членами НАТО розробляє систему індикаторів вимірювання успіху євроатлантичної інтеграції.

Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила під час засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України, яке відбулося під її головуванням.

"У всіх завдань має бути вимірюваний кінцевий результат. Заходи Річної національної програми мають бути амбітними, але, у той же час, реалістичними і такими, щоб їх можна було виконати та виміряти", – заявила вона. 

Віце-прем’єрка підкреслила, що Річна національна програма під егідою Комісії Україна – НАТО (РНП) залишається ключовим системним документом взаємодії з НАТО та важливим інструментом здійснення реформ в Україні за підтримки Альянсу. Вона нагадала, що РНП-2018, яка була затверджена Указом Президента України від 28 березня 2018 року № 89/2018, містить 455 заходів за участі 58 міністерств та відомств, не враховуючи місцеві органи влади, інші інституції чи організації.

Крім того, Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що торік робота в частині співробітництва з НАТО, нарешті, набула системності та планомірності, отримуючи в результаті дедалі більше підтримки з боку держави та суспільства. "Ми повинні продовжувати у такому ж темпі задля того, щоб усі процеси відносин з НАТО стали якомога чіткішими, прозорими та ефективними", – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Торкаючись теми підготовки проекту РНП на 2019 рік, Віце-прем`єрка підкреслила необхідність пов’язати його з процесом підготовки проекту державного бюджету на 2019 рік. "Це дозволить забезпечити коректне планування заходів співробітництва з НАТО, підкріплюючи їх відповідним державним фінансуванням", – додала вона. 

Віце-прем’єр-міністр також закликала інтенсифікувати роботу над змістовним наповненням Робочої програми Платформи Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні в Україні, створеної відповідно до рішення Варшавського саміту НАТО 2016 року.

На засіданні також порушувалися питання посилення гендерного чинника у складових сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів та рекомендацій НАТО, і, зокрема, уніфікації підходів до викладання гендерної тематики в навчальних закладах сектору безпеки і оборони.

Іванна Климпуш-Цинцадзе констатувала, що державна політика забезпечення гендерної рівності часто викладається непослідовно. У зв’язку з цим вона поінформувала про намір провести із залученням міжнародних експертів т.зв. feasibility study, тобто аналіз потенційних точок входу для комплексної інтеграції гендерних підходів до навчальних програм ВНЗ. 

Серед інших тем, обговорених під час засідання, були, зокрема, підготовка збірної команди України до міжнародних спортивних змагань "Ігри Нескорених", які відбудуться в Сіднеї (Австралія) наприкінці жовтня, а також проведення національних змагань Ukrainian Defense Hackaton, які планується провести у Києві в липні цього року.