Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з міністром інвестицій та розвитку Польщі Є.Квєцінським

На полях Форуму регіонального розвитку в Трускавці (Львівська область) Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з міністром інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квєцінським.

Вона подякувала міністру за незмінну й послідовну позицію Польщі як стратегічного партнера України щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету нашої країни на тлі російської агресії. Користуючись нагодою, Іванна Климпуш-Цинцадзе  висловила сподівання на те, що новопризначений прем`єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький найближчим часом відвідає Україну на запрошення Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Сторони також обговорили перспективи українсько-польської співпраці і залучення фінансових та технічних інструментів ЄС в частині макрорегіонального розвитку, зокрема, задля розвитку Карпатського регіону. Ухвалення Карпатської стратегії та просування цієї ідеї на рівні інституцій ЄС активно підтримує чинна влада Польщі і на урядовому, і на парламентському рівні. На урядовому рівні цим проектом займається міністерство інвестицій і розвитку Польщі та особисто пан Є.Квєцінський. Україна активно підтримує цю ініціативу з моменту її започаткування.

Окремо співрозмовники домовилися і надалі координувати спільну позицію протидії будівництву газогону Північний потік-2, що становить загрозу для безпеки обох країн і ЄС. "Польща твердо стоїть на своїх позиціях поряд з Україною, важливо постійно підтримувати одне одного в цьому питанні", – наголосив пан Квєцінський.

Польська сторона розглядає перспективи об`єднання енергетичної інфраструктури двох держав, зокрема, будівництво газового інтерконектора як стратегічного проекту в Центрально-Східній Європі, спрямованого на забезпечення транспортування газу з Польщі в Україну.

Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала зростання польської економіки, яке позитивно впливає на товарообіг між нашими державами. Вона поінформувала міністра про євроінтеграційний поступ України, прогрес структурних реформ і боротьбу з корупцією. Також ішлося про нещодавнє ухвалення Верховною Радою Закону "Про національну безпеку і оборону". "Цей закон стане потужним поштовхом для великої всеохоплюючої реформи сектора безпеки та оборони, на яку ми покладаємо великі надії, зокрема, задля прискорення євроатлантичної інтеграції України", – наголосила Віце-прем`єрка.

Окремо вона зупинилася на результатах, яких вдалося досягти в рамках реформи децентралізації.  

Єжи Квєцінський високо оцінив результати реформ в Україні, зазначивши, зокрема, що Польща вітає ухвалення законодавства, спрямованого на запуск роботи Антикорупційного суду.