На Херсонщині почав роботу туристичний хаб "Розвиток туризму в умовах нових громад"

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у відкритті роботи туристичного хабу "Розвиток туризму в умовах нових громад" на Херсонщині. Участь у заході, що триватиме два дні, беруть представники 75 об`єднаних територіальних громад  з усієї України.

У своєму вітальному слові Віце-прем`єрка сказала що, окрім повноважень, децентралізація, накладає на громади додаткову відповідальність. «Коли ми говоримо про розвиток туризму в контексті децентралізації, то це про подвійну відповідальність», – наголосила вона.

"Що стратегічно дає розвиток туризму? Ставлячи для себе ціль розвивати туристичну принадність, ми ставимо для себе велике завдання подивитися на себе з боку – чужими очима. Подивитися й побачити привабливе і, можливо, не дуже, відповідно – зробити висновки і правильно виставити пріоритети, як зробити ту чи іншу територію туристично привабливою", – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На думку Віце-прем`єрки, розвиваючи туризм, громади дають поштовх тектонічним зсувам у свідомості людей. "Аби зробити свою громаду привабливою, люди мають докласти певних зусиль і дотримуватися певних правил: наприклад, відремонтувати паркани і домовитися більше не залишати сміття біля них. Коли порядку стає більше – "теорія розбитих вікон" працює навпаки. Працюючи над спільною метою, люди вибудовують якісно нові соціальні зв`язки взаємозалежності. Так з`являється довіра, на якій вибудовується дисципліна", – вважає вона.

На думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, розвиваючи туризм, громади усвідомлюють свою суб`єктність, і на цьому етапі треба пояснити людям причинно-наслідковий зв`язок між чистими узбіччями і збільшенням прибутку придорожнього кафе, відтак сплаченими податками, а в результаті – зростанням добробуту.

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що потужні інструменти для розвитку туристичної галузі дає Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Вона поінформувала, що з метою виконання Угоди у цій сфері План заходів Уряду передбачає, зокрема, розробку та ухвалення закону "Про туризм". Віце-прем`єр-міністр висловила сподівання на те, що якісний законопроект невдовзі буде подано до Верховною Ради як частина урядово-парламентської Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україно та ЄС.

Участь у відкритті туристичного хабу, організованого за підтримки USAID у співпраці з Українським кризовим медіа центром та Херсонською ОДА, взяли також Директор місії USAID Україна та Білорусь Сюзан К. Фрітц, заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, заступник Голови Херсонської ОДА Євген Рищук та радник першого Віце-прем`єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України, президент Національної туристичної організації України Іван Ліптуга.