Немає жодних підстав для повернення російській делегації права голосу в ПАРЄ, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

На  сьогодні немає  жодних підстав для повернення російській делегації права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи, оскільки за три роки Російська Федерація не продемонструвала прогресу у виконанні резолюцій ПАРЄ щодо російської військової агресії проти України.

Про це, перебуваючи з робочим візитом  у Парижі, заявила Віце-прем’єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічей з Валерією Фор-Мунтян, Головою Групи дружби Франція-Україна Національних зборів Франції, та Мірей Клапо, Віце-головою Комітету у закордонних справах Національних зборів Франції.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що ключовим в цій ситуації є питання цінностей. "Рада Європи і надалі має залишатись принциповою, відданою європейським цінностям і міжнародному праву, а тому – авторитетною", - додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона подякувала парламентарям Франції за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України  та зауважила, що співробітництво між парламентарями Франції та України відчутно посилилося за останні кілька років, особливо на рівні міжпарламентської групи дружби, що мало позитивний вплив на розвиток відносин між країнами.

Валерія Фор-Мунтян, яка з вересня очолює  парламентську французько-українську групу дружби та має українське коріння, зазначила, що докладе всіх зусиль задля підвищення ефективності співпраці та реальної допомоги Україні. Як член делегації Нацзборів Чорноморського Економічного співробітництва  вона перебуватиме в Україні на початку наступного року та планує разом з колегами візити на Схід України та на Одещину.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, Валерія Фор-Мунтян та інший член групи дружби, член французької делегації парламентської асамблеї при НАТО Філіп Мішель-Клайсбауер окремо обговорили проблему комунікації стану справ та події в Україні серед жителів Європи, зокрема, Франції. "Культурно та історично Україна з давніх часів була частиною Європи. Зараз, після багатьох десятиліть перебування у складі Радянського Союзу та пострадянського впливу Росії, нам потрібно повернутися на карту  Європи, дати знати про себе. На жаль, розвиток сьогоднішньої України відбувається на тлі військової агресії проти нашої країни та засилля дезінформації, західні ЗМІ переважно розказують негатив про нашу державу. Це дуже приємно, що вихідці з України, які збудували політичну кар’єру у Франції, щиро прагнуть допомогти й Україні. Спілкування з вами – це  прекрасна можливість донести правду про те, що насправді відбувається в нашій державі", - зазначила Віце-прем’єр-міністр. Валерія Фор-Мунтян наголосила на тому, що обізнаність французького та українського народів про життя один одного є вкрай низькою, але безвіз, культурні та освітні програми, обміни допомогли б виправити цю ситуацію.

Сторони окремо обговорили ситуацію на Сході України. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на необхідності посилення співпраці у рамках "нормандського" формату і зазначила, що у найближчій перспективі найважливіше – змусити Росію працювати над дорожньою картою і виконувати Мінські домовленості . На жаль, збройні угруповання, які підтримує Російська Федерація, систематично порушують ці домовленості. 

"Ми розраховуємо на те, що Франція і надалі буде займати позицію поваги до міжнародного права, на єдність ЄС щодо протидії поведінці країн, які руйнують принципи миру, встановлені у Європі після Другої Світової війни", - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також звернулася до Валерії Фор-Мунтян та Мірей Клапо з пропозицією розглянути французьким парламентом визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу, оскільки це питання історичної пам’яті є дуже важливим для України.