Нова Стратегія поліпшить комунікацію Угоди про асоціацію Україна - ЄС, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Кабінет Міністрів України розробив і затвердив нову Стратегію комунікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. 

Нові стратегічні підходи до комунікації покликані в першу чергу покращити висвітлення прогресу виконання Угоди зокрема, та процесу євроінтеграції загалом.

Про це заявила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час засідання Уряду 25 жовтня.

"Разом із початком повноцінної роботи по виконанню Угоди ми маємо завдання цілісно комунікуватинаш прогрес у її виконанні", – відзначила вона.

Основа нової Стратегії комунікування Угоди, затверджена сьогоднішнім рішенням Уряду, як відзначила Віце-премʼєр, була розроблена незалежним українським експертним середовищем, а потім доопрацьована відповідними органами виконавчої влади.

"Це конкретний результат нашої взаємодії з громадянським суспільством. Ця стратегія відповідає усім необхідним стандартам, що дозволить нам більш ефективно реалізовувати важливу функцію роз’яснення європейської інтеграції", – наголосила Віце-премʼєр-міністр.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, у Стратегії чітко сформульовані цілі комунікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Це і підвищення поінформованості населення, і консолідація проєвропейських сил всередині країни та за її межами (зовнішня комунікація), протидія дезінформації. 

Віце-премʼєр додала, що Стратегія містить чіткі положення щодо координації зусиль, оскільки до комунікацій залучається широке коло гравців у цій сфері та значна частина ресурсів донорів. Зокрема, у Стратегії йдеться про те, що платформою для координації зусиль буде відповідна Координаційна рада, утворена згідно положень документу.

Присутній на засіданні Кабміну Глава Представництва ЄС Хюг Мінгареллі також відзначив виключну важливість ефективних комунікацій в реалізації Угоди про асоціацію. "Необхідно забезпечити ефективну комунікації про Угоду, щоб пояснити кожному українцю її важливість, прогрес у реалізації. Адже українці заплатили високу ціну за підписання цієї Угоди", – наголосив він, коментуючи схвалення Стратегії з комунікацій.

Також Мінгареллі відзначив необхідність надання Віце-премʼєр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовому офісу з європейської та євроатлантичної інтеграції всіх необхідних можливостей та повноважень для налагодження ефективної координації зусиль всіх органів влади для виконання Угоди.