Ольга Стефанішина: в Україні будуть розроблені стандарти спеціалізованих закладів для постраждалих від домашнього насильства

Сьогодні, 18 листопада 2020 року, за участі Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної на запрошення заступниці голови Київської міської державної адміністрації Марини Хонди відбулось відкриття другої кімнати кризового реагування у Київському міському Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.  

«Такий прихисток у столиці може стати зразком для інших регіонів, де необхідно створити необхідну кількість як кімнат кризового реагування, так і притулків для захисту постраждалих від домашнього насильства. Буквально нещодавно на одній з нарад я дала доручення для розробки загальних стандартів спеціалізованих закладів для постраждалих від домашнього насильства, які будуть функціонувати в усіх регіонах країни. Ті, хто потрапляють до такого соціального закладу мають бути у повній безпеці та перебувати, хоча й тимчасово, в  умовах, що за якістю відповідають європейським», наголосила Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина під час відкриття другої «кризової кімнати» на Лівому Березі столиці, яка складається із двох житлових кімнат, кухні, робочого місця соціального працівника, санвузла та коридору.

Коронавірус оголив проблему домашнього насильства, яка у світі не є новою. Сьогодні в Україні це питання винесене на порядок денний на найвищому політичному рівні завдяки увазі Президента України Володимира Зеленського, Першої Леді Олени Зеленської, а також Уряду України, де за цей напрямок відповідає Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.  

Довідково:

У другій кімнаті кризового реагування на Лівому Березі у столиці може одночасно перебувати 7 жінок та 2 немовлят впродовж 10 днів.

Перша була відкрита в Києві 26 травня 2020 року та розрахована на одночасне перебування 8 осіб (жінок/чоловіків, дітей). За час роботи «кризовою кімнатою» скористалася 51 особа, з них 28 жінок і 23 дитини. Населення трьох лівобережних районів Києва за чисельністю населення більше, ніж у більшості обласних центрів України. З початку року у Дарницькому, Дніпровському та Деснянському районах столиці було зафіксовано майже 8000 звернень від громадян щодо домашнього насильства. Тож актуальність відкриття ще одного такого місця безпечного тимчасового перебування вкрай необхідне. 

Адреси кімнат не розголошуються в цілях безпеки постраждалих від домашнього насильства, які в них перебуватимуть.