"Північний потік-2" є політично мотивованим проектом, який треба зупинити, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Магістральний газопровід "Північний потік – 2" є політично- мотивованим проектом, який загрожує енергетичній безпеці як України, так і всієї Європи, і тому його будівництво має бути зупинене. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з групою депутатів німецького Бундестагу від Соціал-демократичної партії Німеччини.

"Ми цінуємо позицію ЄС стосовно зацікавленості в транзиті газу через Україну. Ми наполягаємо на тому, щоб цей маршрут був збережений і надалі експлуатувався, а будівництво газопроводу "Північний потік-2" має бути зупинене", - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми знаємо позицію Німеччини, яка вважає цей проект лише комерційним. Але не можна не помічати, що це політично мотивований проект, який загрожує енергетичній безпеці як України, так і всієї Європи. Треба брати до уваги безпеку та надійність енергопостачання, диверсифікацію постачальників та шляхів, відповідність проекту загальним правилам конкуренції в ЄС, а також загальні геополітичні ризики", - додала Віце-прем’єр-міністр.

І.Климпуш-Цинцадзе вказала, що останнє рішення "Газпрому" скоротити постачання газу у відповідь на рішення Стокгольмського арбітражного суду, винесене на користь України, лише доводить, що Кремль готовий маніпулювати енергетичною залежністю європейських держав у власних політичних інтересах. В той же час, за її словами, немає жодних ознак, що вказують на намір Росії дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань.

"Україна стала однією з небагатьох держав, політика щодо якої знайшла відображення у тексті коаліційної угоди нового уряду ФРН.  Ми вдячні за включення в угоду потужних сигналів про підтримку України. Дуже важливо, що новий федеральний уряд має намір підтримати повне відновлення територіальної цілісності України та здійснення реформ в Україні. Маємо сподівання, що Німеччина, як країна, яка відіграє важливу роль серед країн-учасниць перемовин у Нормандському форматі, і надалі підтримуватиме санкції для стримування Російської Федерації", - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Вона високо оцінила підтримку німецьким урядом українських реформ, спрямованих на зміцнення державної служби, процесу децентралізації, енергоефективності, верховенства права та подальший розвиток громадянського суспільства.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що Німеччина є одним з провідних торговельних партнерів України. Частка торгівлі з Німеччиною в зовнішній торгівлі України з ЄС сягає 20%, постійно зростаючи, а завдяки німецьким інвестиціям в українську економіку створено майже тридцять тисяч робочих місць. Обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та ФРН зріс в 2017 р. на 22,7% і склав 8,1 млрд дол США. Обсяг прямих інвестицій з ФРН в Україну склав 1,8 млрд дол. США, Німеччина посіла п'яте місце серед основних країн - інвесторів. Левова частка німецьких інвестицій спрямована на реалізацію інвестпроектів у сфері виробництва комплектуючих для автопрому, ці підприємства забезпечують 30% товарної структури вітчизняного експорту до ФРН.

На закінчення розмови представники німецької сторони зазначили, що про позитивні зміни, які відбуваються, Україні наразі потрібно більше розповідати, як всередині країни, так і назовні. І.Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна на шляху змін потребує тривалої залученості та підтримки ЄС та, зокрема, Німеччини.