Психологічна реабілітація жінок, які пережили АТО – один з пріоритетів співпраці Україна-НАТО у гендерному напрямку, - Клер Хатчинсон у Києві

Для НАТО надзвичайно важливо, аби українські демобілізовані військовослужбовці, як жінки, так і чоловіки, у повній мірі отримали якісну психологічну допомогу після перенесених на фронті травм. Про це заявила спецпредставник Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки Клер Хатчинсон на зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

"Ми готові об’єднати зусилля усіх міжнародних інституцій, що займаються гендерною політикою в Україні, задля спільної роботи для допомоги у відновленні психологічного здоров’я тих, кого скалічила війна на Сході, зокрема, жінок", - наголосила Клер Хатчинсон. Іванна Климпуш-Цинцадзе високо оцінила ініціативу спецпредставника Генсека НАТО і поінформувала про плановану чергову зустріч із донорами проектів гендерного напрямку, яка відбудеться 22 травня. "За тиждень ми матимемо важливу зустріч з ключовими партнерами. Їхня підтримка у просуванні політики рівності в Україні – вкрай важлива нині", - додала Віце-прем’єр-міністр.

Також сторони обговорили підготовку оновленого Національного плану дій щодо виконання Резолюції Ради безпеки ООН №1325 "Жінки, мир, безпека", який наприкінці травня має бути поданий на затвердження Уряду. "Попри конфлікт на Сході, Україна зробила важливі кроки з виконання Резолюції 1325. Наразі ми працюємо над створенням гендерних контактних пунктів у ключових силових міністерствах, і я була б дуже вдячна НАТО за допомогу у подальшому просуванні гендерної рівності у секторі безпеки та оборони України на основі найкращого досвіду країн Альянсу", – підкреслила Віце-премֹ’єрка.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що тема гендерної рівності повинна звучати на всіх рівнях співпраці України з Альянсом. За її словами, Україна розраховує на позитивне рішення щодо призначення гендерного радника Альянсу в Представництві НАТО в Україні, який міг би стати координуючим ядром для обох сторін. "На сьогодні дуже важливо, аби тема гендерної рівності була на порядку денному зустрічей усіх рівнів під егідою Україна-НАТО, зокрема, на спільній робочій групі Україна-НАТО з питань оборонної реформи, а також на рівні засідань Комісії Україна-НАТО", – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також Віце-прем’єр-міністр повідомила про запуск пілотного проекту з гендерної освіти у секторі безпеки та оборони. "Ми розпочали важливий проект у дев'яти військових та безпекових університетах України, що спрямований на уніфікацію гендерної освіти у силовому секторі. Наразі експерти розробляють нову методологію, почали працювати над новими підручниками, складати навчальні плани та програми з урахуванням гендерного компоненту. Ми будемо раді залучити НАТО до експертної допомоги в реалізації цього проекту", - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.