Питання гендерної рівності та безпеки українських жінок і дітей у зоні конфлікту потребують уваги ООН, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до Нью-Йорка зустрілася з Виконавчим директором «ООН-Жінки» Фумзіле Мламбо-Нгкукою.

Під час зустрічі Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що "ООН-Жінки" зробили вагомий внесок у посилення прав жінок та гендерної рівності в України, особливо в контексті триваючої зовнішньої агресії. Віце-прем`єр-міністр закликала пані Мламбо-Нгкуку сприяти у приверненні уваги в доповідях Генерального секретаря ООН з гендерних питань до стану українських жінок і дітей Донбасу, які постраждали від конфлікту внаслідок агресії Росії. Виконавча директорка "ООН-Жінки" обіцяла звернути особливу увагу на цю проблему та сприяти включенню цих даних до тематичних звітів.

"Підвищення статусу офісу "ООН-Жінки" в Україні до Національного бюро (Country Office) з січня 2018 року дозволить розширити сфери співпраці щодо гендерної рівності в Україні, зокрема, щодо виконання положень Резолюції ООН 1325", – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, через російську агресію проти України питання, охоплені резолюцією 1325 Ради Безпеки ООН "Жінки, мир та безпека", мають особливе значення. Україна робить практичні кроки з імплементації Національного плану дій з реалізації резолюції, що була розроблена в результаті консультацій з агенціями ООН та ОБСЄ, а також з громадянським суспільством. Питання жінок, миру та безпеки – у центрі уваги порядку денного зовнішньої та внутрішньої політики України. Як непостійний член Ради Безпеки ООН у 2016 – 2017 роках Україна рішуче підтримала міжнародні зусилля, спрямовані на подолання всіх порушень прав людини та зловживань, з якими стикаються жінки та дівчата у конфліктних і постконфліктних ситуаціях. Протягом цього часу Уряд України активно сприяв роботі неофіційної робочої групи Ради безпеки ООН з питань жінок, миру та безпеки.

"Забезпечення гендерної рівності важливе у всіх аспектах запобігання та врегулювання конфліктів. Ми впевнені, що участь жінок та їхній захист є критично важливими для досягнення сталого миру", – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

Вона також підкреслила, що Уряд України розробив План дій для реалізації заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. Варто зазначити, що нова Державна соціальна програма рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року міститиме низку заходів, спрямованих на реалізацію цих рекомендацій та зауважень.

Сторони також торкнулася теми ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської конвенції). «Ми зацікавлені в ратифікації Стамбульської конвенції Україною і готові надавати дорадчу та експертну підтримку для розвінчування міфів щодо положень Конвенції», – зазначила Виконавча директорка «ООН-Жінки».