Серед пріоритетних довгострокових цілей співробітництва з ЄС Україна бачить інтеграцію до Шенгенської зони та єдиного цифрового ринку

Угода про асоціацію між Україною та ЄС, яка вступила в силу з 1 вересня, є дорожньою картою реформ в Україні.

Це досягнення, так само як безвізовий режим, є фундаментом для подальшого поглиблення взаємин між Україною та Європейським Союзом.

Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції "Україна та ЄС: плануючи шлях на майбутнє", що пройшла в Європейському парламенті в Брюселі та була організована Атлантичною Радою за підтримки європарламентарів. Віце-прем’єр-міністр зазначила, що одним з довгострокових пріоритетів України є інтеграція до Шенгенської зони.

В той же час, в Україні розуміють, що для такого рішення потрібно багато зусиль та часу, адже, наприклад, підготовка лише до безвізового режиму тривала понад 12 років. "Однак, якщо майбутнє України - в ЄС, ми маємо ініціювати підготовку вже сьогодні", – сказала вона. Також Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що довгострокова стратегія ЄС та західних країн із всеохоплюючої фінансової, політичної та безпекової підтримки України є дуже важливою. У цьому світлі ініціатива литовських політиків – Європейський план підтримки України, схвалений Сеймом Литви та Європейською Народною Партією, заслуговує на уважне вивчення і залучення до його реалізації різних країн та інституцій ЄС.

 Також є високі очікування і від рішення ЄС про залучення коштів Зовнішнього інвестиційного плану ЄС на реалізацію інфраструктурних проектів в Україні. Віце-прем’єр-міністр також наголосила на перспективах співпраці між сторонами в рамках Єдиного цифрового ринку ЄС: "Україна – це країна з переконливим інтелектуальним капіталом у постійно зростаючій технологічній економіці. Наша країна представила на розгляд Європейської Комісії список пріоритетів у цій сфері, та розраховує на підтримку ЄС на політичному та інституційному рівнях", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона підкреслила, що сучасні безпекові та геополітичні виклики потребують іноваційних рішень. "Україна та ЄС мають працювати разом. Зараз наша країна потребує вирішення ситуації на Донбасі, що стане основою довгострокового економічного зростання та національної стабільності. Конфлікт на Сході не затихає і загрожує безпеці ЄС так само, як і України. Тому дієва участь ЄС у політико-дипломатичних зусиллях щодо досягнення миру та запобігання ескалації з боку РФ є принципово важливою", – сказала Віце-прем`єр-міністр. Вона висловила надію, що ЄС також призначить власного посланця. Окрему увагу було приділено стратегії дій щодо деокупації Криму, в якій Україна також розраховує на проактивну роль ЄС.