Україна може стати прикладом країни з успішною імплементацією резолюції ООН "Жінки. Мир. Безпека", - виконавчий директор "ООН-Жінки"

Виконавчий директор "ООН-Жінки" Фумзіле Мламбо-Нгкука вважає, що Україна може стати прикладом країни з найуспішнішою імплементацією резолюції ООН 1325 "Жінки. Мир. Безпека" в безпековому секторі.

Про це вона заявила під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе в Нью-Йорку (США).

Під час зустрічі Віце-прем’єр зазначила, що в березні 2017 року Україна отримала заключні зауваження Комітету ООН з ліквідації дискримінації жінок. Нова Державна соціальна програма рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року включатиме низку заходів, спрямованих на виконання рекомендацій та зауважень.

"Ваш візит до України дав важливий поштовх для посилення інституційної спроможності та покращення координації українських державних органів, які працюють над забезпеченням гендерної рівності в Україні. Ми вітаємо нові ініціативи щодо подолання дискримінації жінок в Україні, Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) та ініціативу "Гендерна рівність в центрі реформ в Україні", започатковану під час вашого перебування у Києві", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе, звертаючись до виконавчої директорки "ООН Жінки".

"У цьому контексті ми вважаємо, що призначення під керівництвом Програми ООН щодо жінок в Україні міжнародного консультанта з питань сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, та керівника місії з моніторингу прав людини у співпраці з Урядом України є важливим рішенням", – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

Вона розповіла про запровадження в Україні інституту гендерних радників у відомствах безпекового сектора та про формування офісу Уповноваженого з гендерних питань. Крім того, привернула увагу до важливості залучення чоловіків до просування питання гендерної рівності, зокрема, у секторі безпеки й оборони.

Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що Україна як непостійний член Ради Безпеки ООН підтримує міжнародні зусилля, спрямовані на подолання всіх порушень прав людини, з якими зіштовхуються жінки в збройних конфліктах та постконфліктних ситуаціях. Україна бере активну участь у роботі неофіційної Робочої групи з питань жінок, миру та безпеки.

"Порядок денний резолюції "Жінки, мир та безпека" тепер визнаний на міжнародному рівні, але проблеми все ще залишаються. Забезпечення гендерної рівності та залучення жінок є надзвичайно важливими, в тому числі у сфері роззброєння та запобігання конфліктам, захисту в умовах переміщення населення, підтримання миру, формування політики та реконструкції. Таким чином, наша подальша співпраця могла б також узгоджуватися з виконанням Положень Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир та безпека", – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Довідково

"ООН-Жінки" як структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, була створена у 2010 році. Метою "ООН-Жінки" є підтримка міжурядових органів, підвищення ролі жіночого політичного лідерства, покращення економічних можливостей жінок, попередження та викорінення насильства щодо жінок. "ООН-Жінки" здійснює свою оперативну діяльність у 74 країнах, з яких безпосередньо присутня у 49 та залучена до втілення проектів ще у 25 країнах. Із жовтня 2015 р. структура "ООН-Жінки" представлена в Києві радником з гендерних питань Анастасією Дівінською.