Україна потребує подальшої підтримки та реалізації нових проектів у рамках канадської технічної допомоги, - Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Міністром міжнародного розвитку Канади

Україна потребує подальшої підтримки та реалізації нових проектів у рамках канадської технічної допомоги. 

Серед пріоритетних напрямів проектів – продовження вже працюючих програм і можливе започаткування нових – у реформі державної служби, підтримці малого і середнього бізнесу, охороні здоров’я,  підтримці внутрішньо переміщених осіб. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час зустрічі з Міністром міжнародного розвитку та франкофонії Канади Марі-Клод Бібо під час візиту до Оттави, Канада.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, дякуючи за вже надану технічну допомогу Канадою та обговорюючи майбутні ініціативи, розповіла про успішні проекти, які вже реалізовані та продовжують реалізовуватися. Серед них, зокрема, створення та навчання Національної поліції України, розбудова системи безоплатної правової допомоги, підтримка місцевого економічного розвитку,  сприяння розвитку демократії через просування гендерної рівності, розвитку журналістських антикорупційних розслідувань, якості моніторингу виборів.

Окремо співрозмовниці обговорили тему гендерної рівності. У червні 2017 р. Уряд Канади оголосив про запровадження нової Феміністичної політики міжнародної допомоги (Feminist International Assistance Policy). Очікується, що до 2021-2022 рр. до 80% канадської допомоги буде спрямовано на гендерно важливі проекти. Нова політика допомоги буде реалізовуватися у 6 взаємопов’язаних сферах: гендерна рівність і розширення прав і можливостей жінок; людська гідність; економічне зростання; захист навколишнього середовища та боротьба зі зміною клімату; інклюзивне управління; мир і безпека.

Віце-прем’єр-міністр наголосила на тому, що сфера гендерної рівності наразі – одна з пріоритетних і для Уряду України. "Цього року Кабінет Міністрів підвищив значення національного механізму гендерної рівності до рівня Уряду і визначив мене відповідальною за координацію цієї політики", – зазначила вона. Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що питання гендерної рівності та недискримінації особливо загострилися з початку російської агресії на Сході України. Вона зауважила, що співпраця у сфері гендерної рівності між Україною та Канадою може зрости в пріоритетності, зокрема, в питаннях допомоги внутрішньо переміщеним особам, 58% з яких складають жінки, а також у підвищенні інституційної спроможності держави щодо забезпечення гендерної рівності.

Саме зараз, як повідомила Міністр міжнародного розвитку та франкофонії Канади, проводиться оцінка та пріоритизація технічної допомоги Канади по країнах, тому розуміння пріоритетів, зокрема і України, є важливим компонентом цього процесу. Пані Бібо також наголосила, що розвиток відносин між країнами та підтримка України є надзвичайно важливими для Канади.

Іванна Климпуш-Цинцадзе запросила Марі-Клод Бібо відвідати Україну та пересвідчитися в тому, як технічна допомога Канади змінює нашу країну на краще.