Україна за останній рік досягла значного прогресу у реалізації політики гендерної рівності, - Іванна  Климпуш-Цинцадзе

Україна за останній рік досягла значного прогресу у реалізації політики гендерної рівності. Про це сказала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Омбудсменом з питань рівних можливостей Агнєтою Скарджювєнє у рамках свого робочого візиту до Литви.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що гендерні питання є пріоритетом у порядку денному Програми діяльності Уряду України, включаючи розробку законодавчих актів, планування та бюджетування. 

У 2017 році в Україні гендерне бюджетування включено до Стратегії управління державними фінансами та впроваджено системний підхід до гендерної освіти, а у 2018 році вперше запроваджено посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики.

Сторони погодились щодо необхідності розвитку взаємодії між литовським Омбудсменом з питань рівних можливостей та українською Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики стосовно забезпечення гендерної рівності, обміну досвідом та впровадження спільних проектів у зазначеній сфері.

Україна підтримує впровадження резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» та прагне досягнення цілей гендерної рівності і недопущення дискримінації у суспільстві.

Агнєта Скарджювєнє високо оцінила успіх України у реалізації державної політики забезпечення  рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. «Політична воля до змін в Україні є запорукою успіху», – зазначила Омбудсмен.

«Ми вдячні Литві за підтримку України у впровадженні реформ і високо цінуємо надану практичну допомогу у процесі наближення гендерних стандартів України до стандартів ЄС», – підкреслила українська Віце-прем’єрка.

Сторони обговорили також забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в секторі безпеки та оборони.