Україна зацікавлена у вивченні досвіду Хорватії з адаптації законодавства до норм ЄС, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Загребі

Україна зацікавлена у вивченні досвіду Хорватії з адаптації законодавства до норм ЄС. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із заступником Голови Хорватського Сабору (парламенту) Желько Рейнером.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що діалог між Верховною Радою України та Хорватським Сабором є важливою частиною відносин між двома країнами. "Українські парламентарі зацікавлені у вивченні досвіду хорватських колег з адаптації національного законодавства до стандартів ЄС", – додала вона.

Желько Рейнер підкреслив, що   Хорватія високо цінує відносини з Україною. "У нас традиційно хороші та дружні стосунки. Є так багато речей, які пов'язують нас. Україна та Хорватія не повністю використовують потенціал  економічного співробітництва", – зазначив Віце-спікер хорватського Парламенту. "Наші серця з вами в ці важкі часи. На міжнародному рівні Хорватія постійно заявляє, що територіальну цілісність та суверенітет України слід поважати. Ми повністю усвідомлюємо погіршення гуманітарної ситуації на Донбасі та порушення прав людини в Криму", – додав Желько Рейнер. Він позитивно оцінив політичний діалог між країнами, зокрема, низку важливих зустрічей і візитів протягом останніх  двох років, наприклад, візит членів українського Парламенту до Хорватії.

Іванна Климпуш-Цинцадзе порушила питання небезпеки проекту будівництва Північного потоку -2. Вона також висловила сподівання, що Хорватія підтримає прагнення України приєднатися до ініціативи "Три моря".

"Ми попросили всіх наших партнерів політично виступити проти російської агресії щодо України, боротися за звільнення наших ув'язнених на території Росії та окупованих територіях», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона додала, що Україна високо цінує підтримку Хорватії та співпрацю  на міжнародному рівні, зокрема, в Асамблеї Ради Європи, а також принципову позицію Хорватії щодо засудження російської агресії та підтримки територіальної цілісності нашої країни. Також Віце-прем`єрка подякувала за активну гуманітарну підтримку України. За останні два роки понад 1500 українських дітей та бійців АТО відпочили на адріатичних курортах Хорватії.

Окремо Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що в Україні цього року вшановуватимуть 85-ту річницю Голодомору 1932-33 років, і визнання його геноцидом сталінського режиму проти українського народу стало б чітким сигналом підтримки від Хорватського Сабору. "Ми закликаємо всіх наших партнерів визнати Голодомор геноцидом, а також визнати злочини проти кримськотатарського народу", – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.