Україна зацікавлена в таких рішеннях саміту Східного партнерства, які були б взаємовигідними як для країн-партнерів, так і для Євросоюзу, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

Перебуваючи з робочим візитом у Франції, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з радником Президента Франції у європейських справах Клеманом Боном.

Сторони, зокрема, обговорили підготовку до Саміту Східного партнерства, що відбудеться вже наступного тижня. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна зацікавлена у результативному проведенні саміту СхП та знаходженні рішень, які були б взаємовигідними для країн-партнерів та Євросоюзу. К.Бон запевнив, що Франція приділяє велику увагу саміту і розуміє його важливість для України.

Сторони обговорили очікування від СхП та деталі його підготовки. Радник президента Франції поцікавився настроями українців щодо курсу держави на європейську інтеграцію.

 Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, що останні дослідження демонструють зростання підтримки євроінтеграції з боку громадян України. Так, результати останнього опитування Київського міжнародного інституту соціології свідчать, що вступ до ЄС підтримують 57% українців. Підтримка ідеї вступу України до ЄС серед населення продовжує зростати: у лютому 2017 року за вступ до ЄС були готові проголосувати 49% населення, у травні цього року - 53%. Частка противників приєднання до ЄС за цей період скоротилася із 28% до 17%. Іванна Климпуш-Цинцадзе припустила, що причиною збільшення готовності населення проголосувати за вступ до ЄС є запровадження безвізового режиму, що могло позитивно вплинути на ставлення і довіру до ЄС. Вона також додала, що одночасно зростає і частка людей, готових проголосувати за вступ до НАТО. Наразі готові підтримати таке рішення 62%.

Віце-прем’єр-міністр розповіла раднику президента про хід реформ в Україні та ситуацію на сході. Вона висловила подяку Франції за підтримку України в питаннях, пов’язаних із збереженням суверенітету та територіальної цілісності України. Віце-прем’єр-міністр наголосила, що Російська Федерація досі не виконує вимог щодо припинення військової агресії проти України, в той час як з моменту запровадження санкцій пройшло вже три роки. З огляду на це, українська сторона вважає, що наразі немає підстав для поновлення повноцінної участі російської делегації в ПАРЄ, адже це суперечитиме Статуту Ради Європи та її цінностям.

 Іванна Климпуш-Цинцадзе також відзначила складнощі, які виникли у зв’язку з позицією Угорщини щодо мовного положення Закону про освіту, зазначивши, що ультимативна риторика Угорщини неприпустима, і питання двосторонніх відносин не варто намагатися переносити у багатосторонній формат. Торкнувшись мовного питання, Іванна Климпуш-Цинцадзе внесла пропозицію французькій стороні щодо можливості включення української мови до списку іноземних мов, іспит з яких може бути складений для отримання французького диплома про середню освіту. К.Бон пообіцяв ініціювати це питання перед міністерством освіти Франції.