Вирішення конфлікту на Сході дипломатичним шляхом є надважливим, – Президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ

"Вирішення конфлікту на Сході дипломатичним шляхом є надважливим", – повідомив Президент Парламентської Асамблеї (ПА) ОБСЄ Георгій Церетелі під час зустрічі делегації ПА ОБСЄ з Віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе та заступником МЗС України Сергієм Кислицею.

Г. Церетелі зазначив, що візит в Україну в ці складні часи не випадковий, адже наша країна наразі перебуває у центрі уваги організації. Він зауважив, що ПА ОБСЄ відстоює територіальну цілісність України та засуджує дії Російської Федерації, що неодноразово зазначалося в ухвалених резолюціях. Г. Церетелі висловив переконання, що Росія має понести відповідальність за свою поведінку.

Він додав, що незважаючи на напружені відносини між сторонами, сподівається на певні позитивні зрушення завдяки запровадженню нових інструментів у роботі ОБСЄ.  Зокрема, на думку Г. Церетелі, посилити спроможності до політичного діалогу може залучення шведського парламентаря Кента Харстеда (Kent Harstedt), призначення якого на посаду Спеціального представника ПА ОБСЄ з питань Східної Європи відбулося у вересні 2017 року, та Спеціального представника з медіації , Почесного Президента ПА ОБСЄ, фінського політика  Ілккі Канерви (Ilkka Kanerva).

Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила роль ПА ОБСЄ у послідовному відстоюванні позицій зі складних, але вкрай важливих питань для України та більшості країн-учасників ОБСЄ. Вона також подякувала тим представникам ОБСЄ, які голосували за резолюції, що стосувалися засудження зовнішньої агресії проти України, та за роботу в ПА Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яка є важливим джерелом достовірної неупередженої інформації.

Генеральний секретар ПА ОБСЄ Роберто Монтелла підкреслив, що резолюції ПА ОБСЄ мають  політичний характер. І оскільки ухвалення рішень в ПА не потребує консенсусу, ПА ОБСЄ намагається якомога чіткіше висловлювати в резолюціях свою позицію стосовно ситуації на Сході України та в Криму, в тому числі, посилаючись на документи інших міжнародних організацій.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, в свою чергу, підкреслила, що відповідальність за ситуацію, що склалася, несе РФ, і саме тому лише рішення Кремля може змінити ситуацію. Тому необхідно продовжувати тиск на РФ через застосування різних інструментів.

Під час обговорення ситуації в окупованому Криму, Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що Місія зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ не відправлятиме своїх спостерігачів на територію окупованого Криму під час президентських виборів в Російській Федерації, що було підтверджено представниками делегації ПА ОБСЄ.

Віце-прем’єр також висловила вдячність представникам ПА ОБСЄ за готовність та зацікавленість у відвіданні лінії розмежування та прилеглих територій, що контролюються українською державою.