Шлях до членства в ЄС
Оприлюднені опитувальник ЄС та надані Україною відповіді для набуття статусу кандидата в ЄС.
Документ було підготовлено на основі відповідей України на опитувальник Єврокомісії щодо відповідності України Копенгагенським критеріям членства в ЄС – політичним (демократичні інституції) та економічним (ринкова економіка).
Сьогодні, 9 травня Україна передала Європейському Союзу заповнену другу частину опитувальника, необхідну для отримання статусу кандидата на членство в ЄС.
Україна може заповнити опитувальник про членство в Євросоюзі за тиждень-два, адже почала готуватись ще місяць тому. Детальніше щодо процедури розповів агенсту УНН радник Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іван Нагорняк.
Під час візиту до Києва Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн передала Президенту України Володимиру Зеленському опитувальник для оцінки готовності України до початку переговорів про вступ до ЄС. Передаючи опитувальник, високопосадовиця зауважила, що цей процес зазвичай триває роками, але у випадку України йдеться про тижні.
Україна очікує прискорення процедур на шляху до членства в ЄС.
Україна проситиме розглянути заявку за спеціальною процедурою, тобто невідкладно почати формальний процес, що приведе до надання нашій державі статусу кандидата на членство.
В області працює 80 опорних шкіл та 196 філій.
На Кіровоградщині за державні кошти збудували 22 сільські лікарські амбулаторії, які відповідають сучасним європейським стандартам.
Історія Тростянецької громади, яка за підтримки ЄС має змогу відновити цінну архітектурну пам’ятку свого регіону — садибу Кеніга та Круглий двір.