Основний зміст та зобов’язання України
Відповідно до Глави 25 розділу V "Економічне та галузеве співробітництво" Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (статті 441-442), співпраця у цій сфері має сприяти:
- популяризації фізичної культури і спорту, здорового способу життя;
- підвищенню рівня національної компетенції у спортивній галузі;
- інтеграції людей з розумовими та фізичними вадами через заняття спортом;
- захисту спорту від таких загрозливих явищ, як допінг, договірні матчі, расизм та насильство.
Органи асоціації
Кластер 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету Асоціації.
Відповідальні органи в Україні
Міністерство молоді та спорту України.
Очікувані результати
- популяризація фізичної культури і спорту, здорового способу життя;
- підвищення суспільної активності людей з розумовими та фізичними вадами через заняття спортом;
- створення ефективної системи боротьби з такими негативними явищами у спорті як допінг, договірні матчі, расизм та насильство.
Стан адаптації законодавства України та співпраці з ЄС
- Уряд схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на період до 2020 року (Розпорядження Кабінету Міністрів від 9 грудня 2015 р. №1320).
- Урядом затверджено Державну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року (Постанова Кабінету Міністрів від 1 березня 2017 р. №115).
- Схвалено Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року "Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація" (Указ Президента України від 9 лютого 2016 р. №42).
- У Парламенті зареєстрований проект Закону України “Про внесення змін до статті 323 Кримінального кодексу України щодо боротьби з допінгом” № 7479 від 09.01.2018.
21 грудня 2015 р. Україна підписала Конвенцію Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями. 16 листопада 2016 р. Верховною Радою України ратифіковано зазначену Конвенцію.
- Запроваджено Національні антидопінгові правила (Наказ Мінмолодьспорту від 9 жовтня 2015 р. №3711), які зобов’язалися виконувати усі національні спортивні федерації.
- 7-8 листопада 2016 р. вперше в Україні, у м. Києві, відбулися засідання Європейського комітету з питань Всесвітньої антидопінгової агенції (САНАМА) та Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (Т-DO). Під час засідань підписано Угоду про співробітництво між Національним антидопінговим центром України та НАДО Німеччини.
- Прийнято нову редакцію Закону України "Про антидопінговий контроль у спорті" (№1835-VIII від 07.02.2017). Закон встановлює європейські принципи управління антидопінговою діяльністю через Наглядову раду антидопінгового контролю, а також визначає правові та організаційні засади щодо профілактики, запобігання застосування та поширення допінгу у спорті.
3 липня 2016 р. Україна підписала Конвенцію Ради Європи про комплексний підхід до питань безпеки, охорони та послуг під час футбольних матчів та інших спортивних заходів. Здійснюються заходи щодо її ратифікації.