До всіх записів

Випуск №104 від 19 серпня 2024 року

19.08.2024

Євроінтеграційний дайджест №104
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 12 - 19 серпня 2024 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Триває підготовка до нового Звіту Єврокомісії про прогрес України в межах Пакета розширення 2024 року 
Відбулась друга нарада під головуванням Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної щодо виконання Україною рекомендацій Єврокомісії, представлених у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2023 року.

Зустріч була присвячена реалізації органами влади завдань переговорного кластера 2 «Внутрішній ринок». 

«Ми очікуємо на вже другий Звіт Європейської Комісії, в який Україна буде включена як країна-кандидат на вступ. Цей документ дасть певний зріз майбутніх зобов’язань України. Наша ціль полягає в тому, щоб до відкриття конкретних переговорних розділів ми змогли отримати максимально позитивну оцінку в межах Звіту, що відповідно зменшить кількість технічних процесів і дозволить нам заручитися позитивними політичними сигналами, – зазначила Віцепрем’єрка. – Перша нарада відбулась щодо Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС», сьогодні ми обговорюємо Кластер 2. Обидва ці кластери для нас є наразі пріоритетними».

Ольга Стефанішина відзначила, що з 78 заходів по Кластеру 2, визначених Планом, більш ніж 60% вже виконано або перебуває у процесі виконання. 
Детальніше

15.08.2024

Триває підготовка до двосторонніх зустрічей між Україною та Єврокомісією

Під головуванням Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної відбулась нарада щодо питань кліматичної політики в межах підготовки до двосторонніх зустрічей між Україною та Єврокомісією.

Під час наради обговорили:

  • необхідність скорочення викидів парникових газів з подальшим досягненням кліматичної нейтральності; 
  • відновлення обов’язкового звітування в межах моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів; 
  • створення ефективної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів (що вже передбачено зобов’язаннями України як країни-кандидата на членство в ЄС).
Особливу увагу зосередили на обговорені викликів для України від введення механізму коригування вуглецю на кордоні з Євросоюзом (СВАМ), запровадженому в ЄС та для боротьби з витоком вуглецю та захисту промисловості ЄС.

Детальніше

13.08.2024

Україна отримала 4,2 млрд євро від ЄС в межах Ukraine Facility. Третя частина траншу – безповоротне фінансування

Транш складається з пільгового фінансування – 2,7 млрд євро, гранту – 1,5 млрд євро. Кошти є частиною макрофінансової допомоги ЄС в межах фінансового інструменту Ukraine Facility.

Фінансування буде спрямовано на забезпечення пріоритетно важливих соціальних та гуманітарних видатків держбюджету. 

Загальний обсяг залученого фінансування від ЄС у 2024 році становить понад 12 млрд євро. Наступний транш Україна може отримати до кінця поточного року, за умови виконання всіх індикаторів до кінця третього кварталу. 

Детальніше
13.08.2024

Уряд затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки

Оновлена стратегія зокрема має на меті забезпечити сталий та передбачуваний розвиток українських регіонів та громад, підвищити рівень безпеки і добробуту громадян шляхом відновлення інфраструктури та модернізації економіки за принципом «краще, ніж було», враховуючи стандарти та норми ЄС.

Документ покликаний:

  • Сприяти розвитку регіонів з урахуванням наслідків збройної агресії рф, викликів і майбутніх перспектив у контексті євроінтеграції та післявоєнного відновлення;
  • інтенсифікувати проведення реформ, зокрема адміністративної спроможності на всіх рівнях для успішного виконання євроінтеграційних завдань;
  • сформувати структури та механізми управління коштами ЄС на регіональному та місцевому рівнях.

Стратегія розроблялась у співпраці з ЄС. 
Детальніше

14.08.2024

За рік роботи Українського морського коридору до наших портів зайшло більш ніж 2300 суден, вантажообіг склав понад 64 млн тонн

Майже 44 млн тонн зернових було експортовано з України.

Завдяки цьому Українські експортери наростили фізичні обсяги продажів своїх товарів на 35% у першому півріччі 2024 року. Таким чином Україна вийшла на довоєнні показники експорту. 
Детальніше

16.08.2024


З лютого 2022 року Міністерство фінансів залучило $98,1 млрд зовнішнього фінансування 

Усі надходження від партнерів Уряд направляє на соціальні, гуманітарні та інші пріоритетні невійськові видатки держбюджету. Зовнішня фінансова допомога не може бути використана на забезпечення видатків безпеки та оборони. 

Залучені кошти спрямовуються на конкретні видатки, які було визначено з партнерами або на першочергові видатки держбюджету згідно з пріоритетною черговістю.

Детальніше

15.08.2024


7 українських закладів вищої освіти розроблятимуть та впроваджуватимуть спільні магістерські програми в межах Програми ЄС Еразмус+


Цього літа сім організацій з України стали партнерами проєктів напряму Еразмус Мундус в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Загалом, у конкурсі до фінансування було відібрано 34 проєкти, з яких 6 проєктів будуть реалізовуватись за участі закладів вищої освіти та інших організацій України з Дніпра, Києва, Тернополя та Сум.

До складу консорціумів проєктів увійшли 5 закладів вищої освіти України та 2 приватні організації:

  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України;
  • Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка;
  • Сумський державний університет;
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  • Приватне підприємство “VF Ukraine”;
  • Іноземне підприємство “EOS UKRAINE”.

Детальніше

 14.08.2024


Міністерство економіки запустило дашборд для моніторингу виконання Плану України для Ukraine Facility

Тематична інфопанель дозволить Уряду, міжнародним партнерам, а також бізнесу та громадськості відстежувати процес виконання індикаторів Плану для Ukraine Facility. 

Зокрема, користувачам доступні фільтри, які дозволяють відображати індикатори відповідно до напрямів, виконавців, термінів реалізації та досягнутого прогресу.

Для моніторингу ресурс використовує дані, одержані Міністерством економіки України від виконавців заходів в процесі координації виконання Плану України.

Детальніше

16.08.2024

Розвінчуємо топ міфи про вступ України до ЄС

Навколо вступу України до ЄС вирує безліч міфів та дезінформації. У новій рубриці #Міфи_про_вступ_до_ЄС розвінчуємо основні фейки та маніпуляції навколо нашого руху до членства в Європейському Союзі.

Міф: Війна заважає вступу України в ЄС.

Правда: Це не так. Процес вступу України до ЄС розпочався в надзвичайно трагічних для України обставинах повномасштабного вторгнення рф в Україну – країна подала заявку на вступ до ЄС на п’ятий день вторгнення, 28 лютого 2022 року. За два роки повномасштабної війни Україна подолала два ключових етапи на шляху до вступу в ЄС, які інші країни-кандидати проходили роками. Це отримання статусу кандидата на вступ в ЄС і початок переговорів про вступ.

Крім того, підготовка до переговорів – етап офіційного скринінгу Єврокомісії українського законодавства на відповідність праву ЄС – вже розпочався раніше, ніж це відбувалось у інших кандидатів. Як правило, спочатку відбувалась фактичне відкриття переговорів на Першій Міжурядовій конференції, а потім Європейська Комісія розпочинала скринінг. У випадку України, скринінг розпочато у січні 2024 року, ще до фактичного відкриття переговорів – переговори розпочались Першою Міжурядовою конференцією 25 червня 2024 року.

Більше – за посиланням

Литва передала Україні чергову партію військової допомоги

До України прибула партія навантажувачів, причепів та розкладних ліжок для Збройних Сил, повідомило Міністерство оборони Литви.

Загалом у серпні до України планується доставити 14 бронетранспортерів М113, зенітні ракетні установки малої дальності, зенітні комплекси, зенітні протидронні глушителі, всюдиходи із запасними частинами, навантажувачі, гвинтівки, боєприпаси, димові шашки, навісне обладнання та запчастини до зброї.

З початку війни Литва надала Україні військову допомогу на суму понад 641 млн євро. Загальна підтримка України з боку Литви перевищила 1 млрд євро.

Детальніше
16.08.2024

 

Данія оголосила про оборонний пакет для України на понад 100 млн євро

Це вже 20-й пакет військової допомоги від Данії сумою у 783 млн данських крон (понад 104 млн євро). 

З міркувань безпеки уряд не розкрив деталей, що саме міститиме новий пакет. Однак він, зокрема, передбачає фінансові внески для закупівлі обладнання українського виробництва, а також більше пожертвувань через міжнародних партнерів. 

У Міністерстві оборони країни запевнили, що пакет узгоджували на основі потреб і рекомендацій України, діалогу з міжнародними партнерами та військово-професійних рекомендацій Міністерства оборони.

Детальніше

19.08.2024

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp