Питання торгівлі Виконання Розділу IV Угоди

Виконання Розділу IV Угоди

Положення цієї глави Угоди про асоціацію визначають «Поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі» Україна-ЄС (ЗВТ). ЗВТ передбачає лібералізацію торгівлі як товарами, так і послугами, а також лібералізацію руху капіталу і, певною мірою, робочої сили.

Особливістю ЗВТ Україна-ЄС є комплексна програма адаптації регуляторних норм у сферах торгівлі до відповідних стандартів ЄС. Це дасть змогу значною мірою усунути нетарифні (технічні) бар’єри в торгівлі між Україною та ЄС та забезпечить розширений доступ українських експортерів до внутрішнього ринку ЄС і навпаки — європейських експортерів до українського ринку. Таким чином, поглиблена та комплексна ЗВТ має забезпечити поступову інтеграцію економіки України у внутрішній ринок ЄС.
 • Поточні платежі та рух капіталу

  Україна взяла на себе зобов’язання вживати заходів для лібералізації руху капіталу до рівня, рівноцінного законодавству ЄС. Саме така лібералізація є однією з передумов формування єдиного ринку з ЄС у сфері фінансових послуг.
  Співпраця України та ЄС у сфері поточних платежів і руху капіталу передбачена главою 7 розділу ІV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію.

 • Підприємництво, послуги та електронна торгівля

  Згідно з Угодою про асоціацію, Україна зобов`язалася покращити умови для ведення бізнесу.

 • Конкуренція та державна допомога

  За Главою 10 Угоди Україна взяла на себе зобов’язання наблизити своє законодавство про конкуренцію та практику застосування до права ЄС.

 • Питання, пов’язані з торгівлею енергоносіями

  Україна має на меті гармонізацію внутрішнього законодавства про поводження з відходами з дотриманням вимог ЄС у даній сфері та відповідно до підписаної Угоди про асоціацію.

 • Торгівля та сталий розвиток

  Глава 13 Угоди про асоціацію передбачає сприяння та заохочення торгівлі, залучення прямих іноземних інвестицій в екологічно чисті товари, послуги і технології, сприяння використанню відновлюваної енергії та енергозберігаючих продуктів, екологічного маркування товарів тощо.