Питання торгівлі

У цьому розділі представлена інформація, пов’язана з відносинами між Україною та ЄС у сфері торгівлі.

Розділ Євроінтеграційного порталу, присвячений цьому напряму, за змістом є найбільшим зі всіх у контексті виконання Угоди про асоціацію.
Нижче наведена інформація про прогрес виконання зобов'язань у рамках УА щодо функціонування зони вільної торгівлі та виконання Розділу IV Угоди про асоціацію.
Важливою частиною розділу є Інформаційний гід з торгівлі.

Зона вільної торгівлі

Європейський Союз є найбільшим торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами 63% від загального обсягу зовнішньої торгівлі України.

Детальніше

Експортерам до ЄС

Враховуючи те, що Європейський Союз (ЄС) – найбільший у світі спільний ринок, багато підприємців із різних країн світу, в тому числі з України, прагнуть експортувати свою продукцію до ЄС. Проте, іноді потенційним експортерам бракує інформації про те, яким чином експортувати відповідно до правил та вимог Євросоюзу.

Детальніше

Виконання Розділу IV Угоди

Положення цієї глави Угоди про асоціацію визначають «Поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі» Україна-ЄС (ЗВТ). ЗВТ передбачає лібералізацію торгівлі як товарами, так і послугами, а також лібералізацію руху капіталу і, певною мірою, робочої сили.

Особливістю ЗВТ Україна-ЄС є комплексна програма адаптації регуляторних норм у сферах торгівлі до відповідних стандартів ЄС. Це дасть змогу значною мірою усунути нетарифні (технічні) бар’єри в торгівлі між Україною та ЄС та забезпечить розширений доступ українських експортерів до внутрішнього ринку ЄС і навпаки — європейських експортерів до українського ринку. Таким чином, поглиблена та комплексна ЗВТ має забезпечити поступову інтеграцію економіки України у внутрішній ринок ЄС.

Детальніше