Партнерство з ЄС Цифрова інтеграція

Цифрова інтеграція

Основний зміст та зобов’язання України

Цифровий ринок охоплює положення Угоди про асоціацію щодо електронної торгівлі, телекомунікаційних послуг, ІТ послуг, аудіовізуальних медіа, авторських та суміжних прав, захисту персональних даних. Тут в останні роки Україна зробила низку кроків для нормативно-правового наближення, але прогрес недостатній і не встигає за темпами оновлення законодавства ЄС.

У 2022 році підписано Угоду про участь України у програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027), яка є частиною цифрового безвізу з ЄС. Вона надає фінансування для цифровізації країн Європи за різними напрямами. Участь країн у Програмі передбачає сплату внесків. Проте ЄС звільнив Україну від їх сплати у 2021-2022 роках та надав знижку 95% на фінансові внески протягом 2023-2027 років.

Органи асоціації

Кластер 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС

Відповідальні органи в Україні

  • Міністерство економічного розвитку і торгівлі України;
  • Національний банк України
  • Державна служба статистики України.

Очікувані результати

  • 01

    Мета «Цифрової Європи» – пришвидшити відновлення економіки та цифрову трансформацію. Участь у Програмі наблизить Україну до Єдиного цифрового ринку ЄС.

  • 02

    Загальний фонд Програми «Цифрова Європа» становить 7,5 млрд євро. На фінансування проєктів за вказаними та доступними для України напрямами Програми передбачено близько 6 млрд євро. Їх виділятимуть протягом 7 років.

Для України доступно чотири основні напрями, у яких можна отримати фінансування:

  • Високопродуктивний комп’ютинг – 2,2 млрд євро. Сюди можуть податися проєкти, які обчислюють великі масиви даних для рішень у сфері економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості.
  • Штучний інтелект, дані та хмарні послуги — 2,1 млрд євро. Сюди можуть податися проєкти, які створюють продукти на базі штучного інтелекту для полегшення роботи підприємств, держадміністрацій або дослідницьких установ.
  • Цифрові навички – 580 млн євро. Сюди можуть податися проєкти, які створюють можливості для набуття нових навичок у сфері IT.
  • Використання цифрових технологій в економіці та суспільстві – 1,1 млрд євро. Cюди можуть податися проєкти, які впроваджують цифровізацію у бізнесі або у сфері електронного урядування, охорони здоров’я, навколишнього середовища, освіти та культури, технологій Smart City.
  • Кібербезпека (напрям закритий для держав-нечленів ЄС).