До всіх записів

Випуск №113 від 21 жовтня 2024 року

21.10.2024

Євроінтеграційний дайджест №113
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 14 - 21 жовтня 2024 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.



Українські фахівці продовжують брати участь у імітаційних сесіях в межах підготовки переговорного процесу щодо членства України в ЄС

Так, 17 та 18 жовтня відбувся раунд імітаційних сесій в межах підготовки до двосторонньої зустрічі з Єврокомісією по переговорному розділу 18 «Статистика».

17 жовтня учасники розглянули такі питання гармонізації українського законодавства з європейськими стандартами:

  • Правова база (статистичне законодавство), інституційні рамки та адміністративна спроможність, зокрема боротьба з корупцією;
  • Якість статистичних даних;
  • Статистична інфраструктура і методологія;
  • Економічна статистика;
  • Секторальна статистика (сільське господарство, лісове господарство, рибальство).

18 жовтня учасники сесії продовжили роботу над такими темами:

  • Секторальна статистика (енергетика, транспорт, туризм);
  • Статистичні дані про стан довкілля;
  • Міжсекторальна статистика;
  • Демографічна та соціальна статистика. Детальніше.
Крім того, 17 та 18 жовтня українські фахівці взяли участь у імітаційній сесії, присвяченій переговорному Розділу 3 «Право на заснування та свобода надання послуг».

В межах першого дня сесії, експерти доповіли та представили презентації за такими темами: 

  • Право на заснування та свобода надання послуг. Директива про послуги;
  • Адміністративне спрощення. Заборонені вимоги. Оцінка вимог. Якість послуг;
  • Транскордонне надання послуг;
  • Права отримувачів;
  • Боротьба з корупцією;
  • Особливий статус адвокатів;
  • Точки єдиного контакту;
  • Поштові послуги;
  • Доставка посилок в ЄС.

У другий день сесії, українські фахівці доповідали щодо:

  • Регулювання професій та визнання професійних кваліфікацій; 
  • Взаємного визнання професійних кваліфікацій та Директиви про перевірку пропорційності;
  • Обговорили питання систем визнання професійних кваліфікацій, європейської професійної картки та механізму попередження. Детальніше
Також відбулась імітаційна сесія, присвячена переговорному Розділу 4 «Вільний рух капіталу».

Основними темами доповідей стали вільний рух капіталу та платежів, вільний рух цінних паперів, міжнародні інвестиції, платіжні системи, боротьба з відмиванням грошей, а також антикорупційні заходи, релевантні до Розділу 4.

У контексті вільного руху капіталу та платежів приділили увагу огляду основного законодавства, що регулює валютні операції з рухом капіталу в Україні, ключовим нормативно-правовим актам НБУ щодо валютного регулювання та нагляду, принципам валютного регулювання та встановленню курсу обміну. Окрім того, обговорювали питання приватизації державних підприємств, двосторонніх інвестиційних договорів, а також інвестицій і інституційної бази для підтримки інвестицій в Україні. Детальніше

Українські переговірники продовжують підготовку до чергового раунду зустрічей з ЄС в межах скринінгу

16 жовтня відбулась нарада з членами української делегації напередодні чергового раунду двосторонніх зустрічей Україна-ЄС в межах офіційного скринінгу, присвяченому Розділу 24 «Юстиція, свобода та безпека», що належить до кластера 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals).

Основною метою всіх заходів, визначених в межах Розділу 24, є створення умов для вільного пересування людей та гарантування при цьому їхньої безпеки. Це охоплює широкий спектр питань – від управління зовнішніми кордонами ЄС, судового співробітництва в цивільних і кримінальних справах, до питань і сфер боротьби з організованою злочинністю, візового режиму, міграції та надання притулку.

Українські переговірники готуються презентувати європейським партнерам стан наближення національних законодавчих та інституційних рамок до відповідних європейських норм і стандартів.

В межах наради, учасники обговорили підходи до презентацій Української делегації, які будуть представлені під час двосторонньої зустрічі, усних відповідей на питання Єврокомісії. Було окремо відзначено роль імітаційних сесій, організованих Офісом Віцепрем’єрки із залученням експертів з ЄС, у підготовці до двосторонніх зустрічей Україна-ЄС у межах скринінгу.

Зустріч за Розділом 24 «Юстиція, свобода та безпека» відбудеться у Брюсселі 23-25 жовтня. Участь від України у форматі оффлайн та онлайн візьме понад 300 осіб. Детальніше 

16.10.2024

Презентація Плану перемоги, подальша підтримка України з боку Євросоюзу та рух України до членства в ЄС: візит Президента України до Брюсселя

Участь у візиті також взяла Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції-Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина.

У межах візиту Володимир Зеленський представив під час засідання Європейської ради кожен із п’яти пунктів Плану перемоги та закликав лідерів європейських країн його підтримати, щоби запобігти намірам росії продовжувати агресію. На засіданні Європейської ради Президент зауважив, що План зміцнить не лише Україну, а й усю євроатлантичну спільноту.

Глава держави окремо зустрівся з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Під час зустрічі йшлося про План перемоги, кошти від заморожених російських активів і санкції проти рф.

Президент України зазначив, що очікує на активну участь ЄС у реалізації Плану перемоги.

Серед інших питань, які обговорили під час зустрічі з Шарлем Мішелем, – прогрес у реалізації Формули миру, подальша оборонна підтримка з боку Євросоюзу, а також забезпечення стійкості української економіки та фінансової системи.  

Володимир Зеленський окремо наголосив, що Україна готова максимально швидко рухатися в переговорному процесі щодо членства в ЄС і прискорити узгодження свого законодавства з нормами Євросоюзу.

Президент України також зустрівся з Президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою, а також з лідерами політичних груп Європарламенту. Обговорили майбутнє членство нашої країни в ЄС і фінансову підтримку України.  Детальніше 

17.10.2024

Ольга Стефанішина провела зустріч із послами G7 та послом ЄС

Ключову увагу присвятили крокам України на євроінтеграційному шляху, поточному порядку денному трансформацій держави в межах руху до ЄС, а також євроатлантичним прагненням України й посиленню обороноздатності держави.

«Україна офіційно розпочала переговори про вступ до ЄС та активно бере участь у двосторонніх зустрічах з в межах скринінгу. До кінця року ми повинні представити дорожню карту трансформацій у сфері верховенства права, реформи державного управління та функціонування демократичних інституцій. Для нас це значно більше, ніж просто частина процесу вступу до ЄС. Це комплекс стратегічних кроків, якеі ми повинні сформувати як країна, та представити нашим ключовим партнерам, які інвестують у нашу стабільність і безпеку», – зазначила Віцепрем’єр-міністерка.  

Учасники  обговорили порядок денний майбутніх кроків в межах переговорного процесу щодо вступу України до Євросоюзу та виклики на цьому шляху, зокрема в контексті відкриття переговорних розділів. Ольга Стефанішна підкреслила, що до кінця  2025 року наша держава спроможна відкрити якнайбільше розділів та рухатись максимально швидко. Детальніше 

21.10.2024

95% опитаних українських бізнесів повністю або частково готові до роботи на ринку ЄС: опитування EBA

Українські компанії у переважній більшості готові до умов роботи на ринку Європейського Союзу. Про це свідчать результати опитування серед членських компаній Європейської Бізнес Асоціації (EBA).

Так, 31% опитаних компаній переконані, що вони повністю готові до ведення діяльності в ЄС, 38% – здебільшого готові, 26% – частково готові. Тільки 5% наразі здебільшого не готові працювати за європейськими правилами та стандартами.

Водночас 44% учасників опитування високо оцінили рівень обізнаності в їхній компанії з правилами та вимогами ЄС. У 35% компаній рівень обізнаності є середнім, у 11% – нижчий за середній та ще у 11% – початковий. Детальніше 

18.10.2024

В Україні розпочала роботу нова шведсько-українська багаторічна ініціатива, спрямована на ефективне управління побутовими відходами

В Києві відбулась офіційна презентація проєкту «Посилення управління побутовими відходами в Україні» (WM4U). Програма грунтується на Стратегії Швеції щодо співпраці з Україною у сфері відновлення та реформ на 2023-27 роки, інтеграції України в ЄС та виконанні законодавства ЄС щодо охорони довкілля та управління відходами, Паризькій угоді, COP28 та Цілях сталого розвитку.

На національному рівні програма має на меті розробку стратегії управління відходами, зокрема щодо відходів від знесення, реформу національної тарифної системи на основі принципів сталого розвитку, впровадження рекомендацій щодо розділення та обробки органічних відходів для зменшення захоронення на полігонах та викидів парникових газів, посилення відповідальності виробників за управління відходами, контроль за викидами газів зі звалищ тощо.

На місцевому та регіональному рівнях програма підтримуватиме пілотні проєкти з впровадження всього ланцюга управління побутовими відходами. Детальніше 

15.10.2024

Україна зробила вагомий внесок у процес розширення ЄС і зробить все можливе для збереження його динаміки

Про це зазначила Віцепрем`єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина під час онлайн-заходу у панельній дискусії 20-го Європейського саміту у Зальцбурзі на тему «Розширення ЄС: Геополітична необхідність».

«Ми зарядили процес новою енергією, і зараз всі країни розширення, отримавши нового поштовху, наполегливо підтримують цю динаміку. Разом ми, як країни, які мають спільну мету щодо вступу в ЄС, повинні переконатися, що розширення не сповільниться та залишиться безальтернативним елементом посилення Євросоюзу. Ми вже бачимо, що ключовими сферами у фокусі нової Єврокомісії стали розширення і підготовка ЄС до нього, а також політика безпеки і оборони. Це є позитивним сигналом, який відображає сьогоднішні пріоритети Євросоюзу. Зі свого боку я завжди запевняла своїх колег із Західних Балкан, Молдови та інших країн розширення, що все, що потрібно з українського боку, щоб усі ми досягли успіху, буде зроблено.», – наголосила Віцепрем`єрка.

В межах дискусії вона також окреслила реформи у сферах, які вважає найважливішими та найбільш складними на євроінтеграційному шляху України. Детальніше

21.10.2024

Україна після війни - це, однозначно, Україна в ЄС і НАТО

Про це заявила Ольга Стефанішина у великому інтерв'ю Наталії Мосейчук на телеканалі 1+1 для Марафону єдині новини.

У інтерв'ю зокрема йшлося про: 

  • Перспективи запрошення й вступу України в НАТО;
  • Підготовку Плана Перемоги України та можливості його реалізації найближчим часом;
  • Ставлення партнерів до розвитку повномасштабної війни росії проти України та підтримку партнерів;
  • Вступ України до Європейського Союзу та багато іншого. Детальніше

20.10.24

Усі елементи Плану перемоги повинні розглядатись в комплексі 

Про це зазначила Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина у прямому ефірі телеканалу Рада про План перемоги Президента України. 

Також йшлося про потенціал запрошення України до НАТО та очікування від візиту Президента Володимира Зеленського до Брюсселя, зокрема для участі в засіданні Європейської Ради та представлення країнам-членам ЄС бачення України справедливого миру. Детальніше

17.10.24
ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp