До всіх записів

Випуск №116 від 11 листопада 2024 року

11.11.2024

Євроінтеграційний дайджест №116
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 4 - 11 листопада 2024 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

У Люксембурзі стартують двосторонні зустрічі Україна – ЄС щодо статистики

Делегація України, яку очолює Головний переговірник, Віцепремʼєрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції Ольга Стефанішина, бере участь у двосторонніх з Єврокомісією у межах офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС. 

Розділ 18 «Статистика» є завершальним у блоці питань, що входять до Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС», який вважається визначальним впродовж всього процесу переговорів про вступ. Зустрічі відбуваються у гібридному форматі.

«Статистика є основою для ухвалення обґрунтованих рішень як на національному, так і на міжнародному рівнях. Для України, яка прагне стати повноправною частиною європейської спільноти, розвиток її статистичної системи та її гармонізація з європейськими стандартами є не просто технічним питанням, а кроком до глибшого взаєморозуміння, довіри та стратегічного партнерства з ЄС. Для європейської спільноти доступ до достовірних та актуальних даних про Україну дозволить краще оцінити потенціал нашої співпраці та спільного розвитку», – зазначила Ольга Стефанішина, яка бере участь у зустрічах онлайн. Детальніше

Нагадаємо, раніше Ольга Стефанішина провела нараду з Делегацією України напередодні двосторонніх зустрічей Україна-ЄС в межах скринінгу за Розділом «Статистика».

11.12.2024





Рада ЄС продовжила мандат Місії ЄС з надання військової допомоги Україні на два роки

Рада ЄС ухвалила рішення про продовження дії мандату Місії ЄС з надання військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine) ще на два роки — до 15 листопада 2026 року. Це передбачає фінансування обсягом майже 409 мільйонів євро протягом періоду з 14 листопада 2024 до 15 листопада 2026 року. 

Відповідно до рішення від 8 листопада, EUMAM Ukraine співпрацюватиме з НАТО, зокрема зі структурою НАТО з надання допомоги та тренування для України у галузі безпеки (NSATU). EUMAM також обмінюватиметься інформацією з цією структурою НАТО у прозорий, взаємний та інклюзивний спосіб.

Наразі EUMAM Ukraine підготувала вже 63 000 військовослужбовців ЗСУ, що дорівнює десятьом бригадам. Найближчими місяцями Місія проведе тренування для ще 15 тисяч військових, збільшуючи їх загальну кількість до 75 000 до кінця зими 2024/2025 років. Детальніше 

08.11.2024

Україна і Данія підписали низку угод у сфері оборони на 629 млн доларів

До кінця цього року для Сил оборони закуплять вироблені в Україні далекобійні дрони, системи ПТРК, ракети та артилерійські установки в межах домовленостей про підтримку Данією українського ОПК на 4.2 млрд данських крон (629 млн доларів), що були виділені раніше.

Низку відповідних імплементаційних угод Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерство оборони України уклали з Міністерством оборони Данії.

Зокрема, 1.3 млрд данських крон — це гроші з данського держбюджету, а 2.9 млрд — відсотки від заморожених російських активів, управління якими здійснює Данія від імені ЄС. Детальніше

11.11.2024

Виробництво БПЛА та комплектуючих до них: Литва та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння

Документ передбачає співпрацю України та Литви в кількох напрямках оборонної промисловості. Зокрема, йдеться про виробництво безпілотних систем та компонентів до них, засобів РЕБ та інших технологічних рішень. А також про науково-дослідні проєкти та спільну розробку передових технологій. Детальніше

04.11.2024

Потяг з Києва до Братислави та нові транскордонні проєкти — підсумки засідання Українсько-Словацької змішаної комісії

Відбулось Шосте засідання Українсько-Словацької змішаної комісії. За результатами досягнута домовленість про реалізацію залізничного сполучення Київ-Братислава з пересадкою на станції Чоп. Маршрут враховує вже розпочате будівництво лінії європейської колії в Україні між Ужгородом і Чопом та можливу майбутню пряму лінію Ужгород – Чоп – Кошице – Братислава з перспективою продовження маршруту до інших європейських країн. Очікується, що новий потяг вдасться запустити в середині грудня. 

Крім того, словацька сторона повідомила, що запустили інструмент для залучення фінансування від третіх країн для підтримки проєктів по обидва боки кордону, які сприятимуть відновленню України. Підписання першої угоди очікують вже цього місяця. 

Словаччина також бере активну участь в інвестиційних програмах, які спрямовані на відновлення України. В межах Ukraine Investment Framework подали вже 4 проєкти у сфері енергетики, які планують втілювати спільно з українськими партнерами. Загальна сума проєктів — 143 млн євро.  Детальніше

06.11.2024

В Україні розпочав роботу Офіс зеленого переходу

Україна за сприяння Великої Британії створила новий підрозділ для кращого впровадження політик в сфері енергетики та клімату, які сприятимуть економічному розвитку України та інтеграції до ЄС — Офіс зеленого переходу. 

Офіс працюватиме як незалежний консультативно-дорадчий орган при Міністерстві економіки України, що допомагатиме впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України. Детальніше

08.11.2024



Словенія підсилить Україну експертизою в процесі вступу до ЄС

Про це йшлось під час зустрічі Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної з Державним секретарем з європейських і політичних справ, міжнародного права та захисту інтересів Міністерства закордонних та європейських справ Республіки Словенія Марком Штуціном.

Сторони обговорили динаміку поточного переговорного процесу щодо вступу України до ЄС та можливості співпраці між країнами у цій сфері. Державний секретар наголосив, що Словенія завжди підтримувала процес розширення, активно допомагала країнам Західним Балкан на їхньому шляху до ЄС і готова надати наявну підтримку та допомогу Україні. Він зазначив, що Словенія має потужну експертизу, якою може скористатися Україна у своїй роботі з адаптації законодавства до права ЄС. 

«Наступного тижня ми розпочнемо дискусію вже за Кластером 2, що присвячений Внутрішньому ринку. У цій сфері нам потрібна додаткова експертиза та обмін досвідом, і ми будемо вдячні Словенії за її підтримку на цьому шляху. Пропоную визначити пріоритетні напрями співпраці за цим блоком питань», – зауважила Ольга Стефанішина. 

Окремо йшлося про поглиблення співпраці між країнами-кандидатами. 

Урядовці також обмінялись думками щодо посилення санкційного тиску на росію за її триваючу агресію проти України та можливостей використання заморожених російських активів на цілі відновлення та відбудови нашої держави. Детальніше 

11.11.2024

Ольга Стефанішина скоординувала позиції з Міністеркою захисту довкілля та природних ресурсів Світланою Гринчук напередодні COP29

Сторони обговорили участь делегації України у щорічній Кліматичній конференції ООН COP29, яка розпочалася 11 листопада в місті Баку, Азербайджан.

Також урядовиці скоординували роботу у переговорному процесі щодо вступу України до ЄС та підготовки до скринінгових зустрічей, запланованих на червень 2025 року. Питання захисту довкілля та змін клімату відносяться до переговорного Кластеру 4. «Зелений» порядок денний та стале з'єднання», та охоплюють зокрема сфери горизонтального законодавства, якості води та повітря, поводження з відходами, охорони природи, контролю промислового забруднення та управління ризиками, хімічних речовин та генетично модифікованих організмів (ГМО), лісового господарства.

Окрему увагу присвятили результатам Звіту Єврокомісії щодо прогресу України в межах Пакету розширення 2024 року, а також завданням, визначеним у звіті. Детальніше

07.11.2024

Інтеграція до ЄС та НАТО під час війни: Ольга Стефанішина візьме участь в онлайн-брифінгу Istituto Affari Internazionali

Йтиметься про досягнення та виклики України, зокрема на шляху продовження структурних трансформацій, необхідних для вступу країни до ЄС; очікування від нового політичного циклу в ЄС та співпрацю з Італійською республікою. Також обговорять питань посилення обороноздатності України, її внесок в європейську безпеку та євроатлантичну інтеграцію.

  • Коли: 13 листопада, 11:00 за Києвом
  • Мова: англійська та італійська

Долучитись до заходу онлайн можна за посиланням

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp