Словенія підсилить Україну експертизою в процесі вступу до ЄС
Про це йшлось під час зустрічі Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної з Державним секретарем з європейських і політичних справ, міжнародного права та захисту інтересів Міністерства закордонних та європейських справ Республіки Словенія Марком Штуціном.
Сторони обговорили динаміку поточного переговорного процесу щодо вступу України до ЄС та можливості співпраці між країнами у цій сфері. Державний секретар наголосив, що Словенія завжди підтримувала процес розширення, активно допомагала країнам Західним Балкан на їхньому шляху до ЄС і готова надати наявну підтримку та допомогу Україні. Він зазначив, що Словенія має потужну експертизу, якою може скористатися Україна у своїй роботі з адаптації законодавства до права ЄС.
«Наступного тижня ми розпочнемо дискусію вже за Кластером 2, що присвячений Внутрішньому ринку. У цій сфері нам потрібна додаткова експертиза та обмін досвідом, і ми будемо вдячні Словенії за її підтримку на цьому шляху. Пропоную визначити пріоритетні напрями співпраці за цим блоком питань», – зауважила Ольга Стефанішина.
Окремо йшлося про поглиблення співпраці між країнами-кандидатами.
Урядовці також обмінялись думками щодо посилення санкційного тиску на росію за її триваючу агресію проти України та можливостей використання заморожених російських активів на цілі відновлення та відбудови нашої держави. Детальніше
11.11.2024
Ольга Стефанішина скоординувала позиції з Міністеркою захисту довкілля та природних ресурсів Світланою Гринчук напередодні COP29
Сторони обговорили участь делегації України у щорічній Кліматичній конференції ООН COP29, яка розпочалася 11 листопада в місті Баку, Азербайджан.
Також урядовиці скоординували роботу у переговорному процесі щодо вступу України до ЄС та підготовки до скринінгових зустрічей, запланованих на червень 2025 року. Питання захисту довкілля та змін клімату відносяться до переговорного Кластеру 4. «Зелений» порядок денний та стале з'єднання», та охоплюють зокрема сфери горизонтального законодавства, якості води та повітря, поводження з відходами, охорони природи, контролю промислового забруднення та управління ризиками, хімічних речовин та генетично модифікованих організмів (ГМО), лісового господарства.
Окрему увагу присвятили результатам Звіту Єврокомісії щодо прогресу України в межах Пакету розширення 2024 року, а також завданням, визначеним у звіті. Детальніше
07.11.2024
|