
Україна спільно з ЄС закінчили скринінг українського законодавства в межах Кластера 2 «Внутрішній ринок»
Українська сторона та представники Єврокомісії провели двосторонню зустріч щодо відповідності українського законодавства праву ЄС за Розділом 6 «Корпоративне право». Зі вступним словом онлайн виступила голова Делегації, Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина.
«Протягом останніх 5 місяців разом ми тісно працювали з Єврокомісією та провели низку плідних та змістовних дискусій в межах Кластеру 2 «Внутрішній ринок». Сьогодні завершуємо цей блок розділом щодо корпоративного права. Ця сфера є основоположною, адже регулює ведення бізнесу, впливає на стабільність економіки, інвестиції, залучення та розвиток конкурентного середовища», – наголосила урядовиця.
Вона підкреслила, що Україні вже вдалося досягти значного прогресу у приведенні національного законодавства у відповідність до права ЄС, зокрема, у сфері корпоративного управління, захисту прав акціонерів та фінансової прозорості. Водночас, деякі сфери потребують подальшого доопрацювання. В цьому контексті Віцепремʼєрка висловила сподівання на подальшу підтримку з боку ЄС та подякувала за вже надану допомогу.
Під час сесії розглянули низку питань, зокрема такі:
- злиття та поділ публічних акціонерних товариств на внутрішньому ринку;
- процедури транскордонного злиття, поділу та перетворення товариств з обмеженою відповідальністю;
- використання цифрових інструментів та процесів у корпоративному праві;
- систему взаємозв’язку бізнес-реєстрів (BRIS);
- права акціонерів та корпоративне управління;
- боротьба з корупцією в корпоративному праві та інші. Детальніше
13.03.2025
Україна та ЄС розпочали двосторонні зустрічі в межах скринінгу щодо Кластера 3 «Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток»
У Брюсселі відбулася зустріч делегацій України та Європейської Комісії за Розділом 25 «Наука та дослідження». Головний переговірник та голова делегації, Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина виступила під час сесії онлайн.
За словами урядовиці, наша держава вживає всіх необхідних заходів для розвитку високотехнологічної науково-дослідницької та інноваційної інфраструктури, що сприятиме посиленню науково-дослідницького потенціалу ЄС після того, як Україна стане його повноправним членом.
«Хочу відзначити значущість участі українських організацій, окремих дослідників та інноваторів у програмах Євросоюзу «Горизонт Європа» та «Євратом», – зазначила Ольга Стефанішина. – Підтримка ЄС завдяки створенню Офісу програми «Горизонт Європа» в Україні є безпрецедентною, оскільки допомагає компенсувати обмежені можливості в умовах війни українських науковців та інноваторів брати участь у міжнародних заходах, а також дізнаватися про можливості наукового співробітництва з ЄС».
Урядовиця підкреслила, що наразі українські організації подали близько 2000 заявок, за результатами яких було підписано понад 200 грантових угод на суму майже 60 млн євро. Так, Україна посідає 6 місце серед 19 асоційованих країн за обсягом отриманого фінансування.
Віцепремʼєрка також подякувала стороні ЄС за підтримку надану через програми Marie Skłodowska-Curie Actions та EURIZON, що дозволило підсилити мобільність, навчання та розвиток кар’єри українських дослідників.
Під час сесії українська сторона презентувала поточний стан українського законодавства за такими напрямами:
- наука та дослідження,
- інновації,
- антикорупційні заходи. Детальніше
14.03.2025
Вільний рух працівників: відбулось експертне обговорення щодо інтеграції України до ринку праці ЄС
У форматі онлайн відбулось обговорення щодо інтеграції України до ринку праці ЄС за участі провідних українських та міжнародних експертів. Інтеграція України до спільного ринку праці передбачає, зокрема, адаптацію законодавства, узгодження стандартів соціального захисту та вирішення питань мобільності українських працівників.
Експерти окреслили ключові тренди ЄС щодо майбутнього вільного руху українських працівників, обговорили досвід країн-членів під час переговорів щодо спільного ринку праці, а також переваги та ризики відкриття ринків праці України та ЄС.
Учасники визначили перші кроки України на шляху до спільного ринку праці з ЄС, а також підсумували результати скринінгу за переговорним розділом 2 «Свобода переміщення працівників». Детальніше
11.03.2025
|