До всіх записів

Випуск №133 від 24 березня 2025 року

24.03.2025

Євроінтеграційний дайджест №133
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 17 - 24 березня 2025 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

 У Брюсселі розпочалися двосторонні зустрічі України та ЄС за Розділом 19 «Соціальна політика та зайнятість»

Голова делегації та головний переговірник, Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина відкрила засідання онлайн.

«Україна та ЄС мають багаторічну співпрацю у сфері соціальної політики та зайнятості. Наш інтеграційний процес охоплює близько 100 правових інструментів, які регулюють трудові відносини, соціальну політику та зайнятість. Ці комплексні питання  впливають на життя та інтереси українців по всій країні та за її межами», – зазначила Віцепремʼєрка у вступному слові.

Вона підтвердила готовність привести національне законодавство України у відповідність до права ЄС за даним розділом.

Крім того, вона відзначила роль Європейської мережі служб зайнятості (EURES), Європейського агентства з питань праці (ELA) та  інструментів Європейського соціального фонду.

Вона також зауважила, що Уряд України прагне формалізувати партнерство шляхом приєднання України до напряму «Зайнятість та соціальні інновації» (EaSI) Європейського соціального фонду Плюс (ESF+) .

Двосторонні зустрічі Україна-ЄС за Розділами 19 «Соціальна політика та зайнятість» триватимуть два дні, 24 та 25 березня. У межах зустрічей, делегація України представить прогрес щодо наближення законодавства до права ЄС та наступні кроки за такими напрямками:

  • Європейська система соціальних прав;
  • Трудове право;
  • Здоров'я та безпека на робочому місці;
  • Соціальний діалог;
  • Політика зайнятості Соціальний захист та соціальна інтеграція;
  • Європейський соціальний фонд;
  • Недискримінація у сфері зайнятості та соціальної політики;
  • Рівність жінок і чоловіків у сфері зайнятості та соціальної політики. Детальніше 
24.03.2025

Українські команди готуються до скринінгу наступних розділів в межах Кластера 3 «Конкурентоспроможність та інклюзивний ринок»

18, 19 та 20 березня у European HUB відбувся перший раунд імітаційних сесій за Розділом 29 «Митний союз» та другий раунд імітаційних сесій за Розділом 26 «Освіта і культура».

Ці розділи є частиною переговорного Кластера 3, який спрямований на підвищення конкурентоспроможності економіки України та забезпечення інклюзивного економічного зростання через впровадження європейських стандартів у зазначених сферах.

У межах підготовки до скринінгу розділу 26 експерти UNICEF, European Training Foundation, GIZ 3*E4UA, European Edtech Alliance (Education), Ukraine2EU,  National Erasmus+ Office, Solidarity Fund PL надали учасникам цінні поради, які допоможуть покращити підходи та підвищити ефективність у наступних етапах підготовки переговорного процесу щодо вступу України до ЄС за цим розділом. Детальніше 

20.03.205

У змішаному форматі відбулось восьме засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС

Українську делегацію, до складу якої онлайн та офлайн увійшли понад 70 представників органів влади, очолив Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков.

Відкриваючи засідання, Олександр Ільков відзначив важливість відновлення засідань Комітету асоціації після майже чотирирічної перерви внаслідок повномасштабної агресії росії проти України. Нагадаємо, сьоме засідання відбулось у листопаді 2021 року у Брюсселі.

Він також зазначив, що в контексті руху України до членства в ЄС, виконання Угоди про асоціацію є важливим аспектом в наближенні до норм Європейського Союзу.

Під час засідання сторони розглянули такі питання:

  • відносини Україна-ЄС в умовах агресивної війни росії проти України, включно з зовнішньою та безпековою політикою;
  • посилення співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки;
  • економічну та іншу секторальну співпрацю;
  • імплементацію Угоди про асоціацію у контексті вступу України до ЄС та інше.

За результатами зустрічі сторони відзначили суттєвий прогрес України щодо виконання зобовʼязань в межах Угоди про асоціацію та окреслили наступні кроки. Детальніше 

21.03.2025

До Держбюджету України надійшов другий від ЄС за рахунок заморожених активів рф обсягом 1 млрд євро

Загалом, у межах ініціативи ERA, Мінфін вже залучив від ЄС 4 млрд євро. Кошти дозволяють забезпечити пріоритетні соціальні, військові потреби, відновлення, зокрема, критично важливої інфраструктури.

ERA передбачає спрямування Україні 50 млрд доларів США, із яких внесок ЄС складає 18,1 млрд євро (20 млрд доларів США). Перший транш обсягом 3 млрд євро Україна отримала в січні цього року. Детальніше

20.03.2025

6 млн євро на розмінування: Італія оголосила конкурс на очищення українських земель

Італійська агенція розвитку співробітництва (AICS) оголосила грантовий конкурс на очищення земель від мін та інших залишків війни у прифронтових областях. Проєкти мають бути спрямовані на нетехнічне та/або технічне обстеження територій, а також включати елемент інформування населення про мінні загрози. Пріоритетною для реалізації проектів у межах конкурсу обрано Харківську область.

Загальний бюджет конкурсу – 6 млн євро. Сума одного проєкту не повинна перевищувати 1,8 млн євро. Заявниками приймаються до 11 травня поточного року. Загальна запланована тривалість проектів – до 15 місяців. Детальніше

20.03.2025

Рада ЄС схвалила транш у обсязі 3,5 млрд євро для України в межах Ukraine Facility

Україна виконала всі 13 індикаторів, передбачені Планом України на четвертий квартал. Впроваджені зміни були спрямовані на гармонізацію українського законодавства з європейськими нормами, економічну стійкість, цифрову трансформацію, енергетичну незалежність та соціальний захист.

Очікується, що зарахування 3,5 млрд євро відбудеться наприкінці березня 2025 року. Детальніше 

17.03.2025

ЄС започатковує новий пакет фінансування у 10 млн євро на підтримку незалежних медіа в Україні

Нова фінансова підтримка є доповненням до понад 100 млн євро, які ЄС вже інвестував у незалежні медіа, починаючи з 2017 року. Ініціатива надасть гранти низці медіаорганізацій, які, в свою чергу, підтримають окремих незалежних журналістів та ЗМІ за допомогою субгрантів:

  • 3 млн євро для «Інтерньюз Європа» на підтримку медіа у постраждалих від війни регіонах та просування журналістських розслідувань.
  • 2 млн євро для «Репортери без кордонів» для фінансування заходів захисту журналістів, які перебувають у зоні ризику, та підтримки малих ЗМІ.
  • 1 млн євро для Інституту масової інформації для малих і середніх ЗМІ.
  • 1 млн євро буде виділено на менш масштабні проєкти, такі як Чорноморський фонд та фестиваль Docudays.

Додаткові 3 млн євро будуть виділені в межах нового конкурсу заявок у травні 2025 року. Вони будуть спрямовані на зміцнення місцевих і регіональних ЗМІ та сприяння розслідувальній журналістиці в Україні. Детальніше

21.03.2025

Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні №70

Огляд створено в межах проєкту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Фаза III ( Association 4 U III ). Цей випуск охоплює період 1 січня - 28 лютого 2025 року. Детальніше

24 - 30 березня: календар зустрічей та засідань в ЄС

Зокрема:

  • 24 - 25 березня 2025 року – Неформальне Засідання міністрів з питань охорони здоровʼя.

Дискусія міністрів охорони здоровʼя країн-членів ЄС буде зосереджена на таких пріоритетах: психічне здоров'я дітей та молоді, зміцнення здоров'я та профілактика захворювань, а також фармацевтична безпека в Європейському Союзі. Детальніше

  • 27 березня 2025 року – Засідання Ради з питань навколишнього середовища.

Міністри зосередяться на екологічному вимірі «чистої промислової угоди», яка була раніше представлена Європейською Комісією як спільна дорожня карта для підвищення конкурентоспроможності та декарбонізації. Міністри обміняються думками щодо глобальної екологічної політики. Також очікується, що Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України поінформує міністрів про екологічні наслідки російської агресії проти України. Детальніше

  • 28 березня 2025 року – Засідання Ради з загальних справ.

Рада обговорить, яким чином досягнути узгоджених цілей політики згуртованості та просувати багаторівневе врядування в новій архітектурі політики ЄС після 2027 року. Детальніше 

Також впродовж тижня відбудеться низка двосторонніх зустрічей Україна-ЄС в межах скринінгу, зокрема:  

  • 24-25 березня 2025 року – Двосторонні зустрічі за Розділом 19 «Соціальна політика та зайнятість». Детальніше
ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp