
У Брюсселі розпочалися двосторонні зустрічі України та ЄС за Розділом 19 «Соціальна політика та зайнятість»
Голова делегації та головний переговірник, Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина відкрила засідання онлайн.
«Україна та ЄС мають багаторічну співпрацю у сфері соціальної політики та зайнятості. Наш інтеграційний процес охоплює близько 100 правових інструментів, які регулюють трудові відносини, соціальну політику та зайнятість. Ці комплексні питання впливають на життя та інтереси українців по всій країні та за її межами», – зазначила Віцепремʼєрка у вступному слові.
Вона підтвердила готовність привести національне законодавство України у відповідність до права ЄС за даним розділом.
Крім того, вона відзначила роль Європейської мережі служб зайнятості (EURES), Європейського агентства з питань праці (ELA) та інструментів Європейського соціального фонду.
Вона також зауважила, що Уряд України прагне формалізувати партнерство шляхом приєднання України до напряму «Зайнятість та соціальні інновації» (EaSI) Європейського соціального фонду Плюс (ESF+) .
Двосторонні зустрічі Україна-ЄС за Розділами 19 «Соціальна політика та зайнятість» триватимуть два дні, 24 та 25 березня. У межах зустрічей, делегація України представить прогрес щодо наближення законодавства до права ЄС та наступні кроки за такими напрямками:
- Європейська система соціальних прав;
- Трудове право;
- Здоров'я та безпека на робочому місці;
- Соціальний діалог;
- Політика зайнятості Соціальний захист та соціальна інтеграція;
- Європейський соціальний фонд;
- Недискримінація у сфері зайнятості та соціальної політики;
- Рівність жінок і чоловіків у сфері зайнятості та соціальної політики. Детальніше
24.03.2025
Українські команди готуються до скринінгу наступних розділів в межах Кластера 3 «Конкурентоспроможність та інклюзивний ринок»
18, 19 та 20 березня у European HUB відбувся перший раунд імітаційних сесій за Розділом 29 «Митний союз» та другий раунд імітаційних сесій за Розділом 26 «Освіта і культура».
Ці розділи є частиною переговорного Кластера 3, який спрямований на підвищення конкурентоспроможності економіки України та забезпечення інклюзивного економічного зростання через впровадження європейських стандартів у зазначених сферах.
У межах підготовки до скринінгу розділу 26 експерти UNICEF, European Training Foundation, GIZ 3*E4UA, European Edtech Alliance (Education), Ukraine2EU, National Erasmus+ Office, Solidarity Fund PL надали учасникам цінні поради, які допоможуть покращити підходи та підвищити ефективність у наступних етапах підготовки переговорного процесу щодо вступу України до ЄС за цим розділом. Детальніше
20.03.205
|