До всіх записів

Випуск №26 від 13 лютого 2023 року

13.02.2023

Євроінтеграційний дайджест №26
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період з 6 лютого до 13 лютого 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Президент України Володимир Зеленський вперше, за час повномасштабної війни, здійснив візит до столиці ЄС – Брюсселя. В межах робочої поїздки Глава держави зокрема взяв участь у спеціальному засіданні Європейської ради в Брюсселі, виступив у Європейському парламенті та провів зустрічі з лідерами європейських країн.

Володимир Зеленський закликав посилити військову підтримку України та сприяти її подальшому поступу до повноправного членства в ЄС. Президент озвучив нагальні потреби України, що включають далекобійну артилерію та боєприпаси, системи ППО, ракети, винищувачі та бойові танки.

Також обговорили досягнення справедливого та стійкого миру в Європі та підтримку з боку ЄС 10-ти пунктів формули миру й забезпечення найширшої міжнародної участі у цьому питанні.

Результати засідання Європейської Ради – за посиланням (англійською)

Детальніше
09.02.2023

Аналітичний звіт Європейської Комісії про рівень наближення законодавства України до актуального права ЄС перекладений українською

Документ містить детальний аналіз сучасного стану нашої країни щодо узгодження її законодавства з нормативно-правовою базою ЄС (acquis). Звіт також пропонує цінні настанови стосовно подальшої роботи за різними розділами європейського законодавства.

Звіт перекладений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Детальніше

13.02.2023

 

Продовжується виконання 7-ми рекомендацій Єврокомісії – завершилось громадське обговорення Концепції державної цільової програми «Єдність у розмаїтті»

Заходи проводились у контексті розробки механізмів імплементації Закону «Про національні меншини (спільноти) України».

За результатами обговорення отримано 13 листів із письмовими пропозиціями, проведено 8 зустрічей із представниками національних меншин (спільнот) і корінних народів та експертного середовища.

Про результати громадського обговорення буде повідомлено найближчим часом. Детальніше

10.02.2023
 

Держетнополітики обговорили з представниками ЄС імплементацію Закону про нацменшини (спільноти)

ДЕСС продемонструвала представникам Єврокомісії та Ради Європи проєкт Концепції Державної цільової програми для забезпечення розвитку єдності у розмаїтті національних меншин (спільнот) на 5-10 років. 

Учасники зустрічі домовилися зробити обговорення подальших кроків щодо імплементації Закону регулярними.

Представники Європейської Комісії запевнили у своїй підтримці України на шляху виконання рекомендації стосовно необхідності завершення реформи правової бази щодо національних меншин. Детальніше

10.02.2023


В Україні відкриють Офіс програми ЄС «Горизонт Європа»

Європейський Союз допоможе створити та профінансує роботу Офісу програми «Горизонт Європа» в Україні до кінця 2027 року. Це сприятиме інтеграції України до Європейського дослідницького простору, а також посилить розбудову нашої країни в межах Плану відновлення України. 
Ключові завдання Офісу, зокрема, це:

  • Надавати цільову підтримку дослідникам України у підготовці конкурсних заявок та пошуку відповідних партнерів.
  • Проводити тренінги щодо підготовки конкурсних пропозицій.
  • Сприяти створенню активної та ефективної мережі національних контактних пунктів, які надаватимуть професійні послуги українським дослідникам та інноваторам по всій країні.
  • Надавати політичні консультації з інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA).
  • Здійснювати моніторинг реалізації проєктів співпраці та популяризувати наукову співпрацю.
  • Організовувати цільові інформаційні заходи щодо можливостей співпраці в галузі наукових досліджень та інновацій.

Детальніше

07.02.2023


Програма з обміну ламп розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи запрацювала в масштабах всієї країни 

Програма Уряду та ЄС з обміну ламп розжарювання на LED-лампи відтепер поширюється на міста та селища міського типу по всій країні.

Щоб замінити 5 старих робочих ламп на нові LED, потрібно подати заявку у застосунку Дія, після чого отримати їх в одному з відділень Укрпошти. Обміняти лампи у відділеннях Укрпошти можна і без реєстрації – обмін можливий лише за їхньої наявності. Детальніше

08.02.2023

Україна отримала від Німеччини 334 тонни обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури

З липня до України надійшло від німецьких партнерів 43 вантажі гуманітарної допомоги для потреб енергетики. Це майже 334 тонни обладнання. Лише за останній тиждень було доставлено 4 вантажі загальною вагою понад 59 тонн. 

Серед обладнання від німецьких партнерів, також є генератори, арматура для повітряних ліній, розподільне та освітлювальне обладнання, електричні інструменти. Детальніше

11.02.2023


Програма ЄС «Креативна Європа» оголошує конкурсні відбори для ЗМІ та представників креативних індустрій

В межах програми Європейського Союзу «Креативна Європа» відкрито чотири конкурси для засобів масової інформації та представників різних культурних та креативних секторів в межах підпрограми «Міжсекторальна співпраця».

Йдеться про чотири конкурси, а саме: 

  • «Новини: Медіаграмотність»

  • «Інноваційні лабораторії»

  • «Новини: Журналістські партнерства — Колаборації»

  • «Новини: Журналістські партнерства — Плюралізм»

Мета конкурсів – посилення протидії дезінформації, розробка інноваційних рішень щодо створення контенту, посилення міжнародної журналістської співпраці та підтримку заходів, що сприяють адаптації ЗМІ до структурних та технологічних змін. Детальніше

07.02.2023

Україна отримала високу оцінку Єврокомісії щодо виконання вимог ЄС у митній сфері

Європейська Комісія надала високу оцінку готовності України щодо виконання розділу 29: Митний союз – 4-й рівень підготовки з 5-ти (до п’ятого рівня наразі увійшов єдиний захід з надання цифрових сервісів для населення).

У висновку Єврокомісія відзначила низку досягнень України в митній сфері, а також надала рекомендації щодо подальших кроків, які необхідно здійснити нашій державі. Детальніше


07.02.2023

До кінця року Україна планує підписати Угоду АСАА, – Міністерство економіки

У 2022 році експорт до ЄС склав 27,9 млрд дол. США. Цього вдалося досягти завдяки лібералізації торгівлі, зокрема, ЄС прибрав квоти і мита для української продукції на період дії воєнного стану в Україні. 

За словами Першої віцепрем’єр-міністерки України – Міністерки економіки України Юлії  Свириденко, до кінця року Україна планує підписати Угоду АСАА. Це означає, що все промислове виробництво працюватиме за правилами ЄС, а отже європейському бізнесу буде вигідно розташовувати виробництво для ринку ЄС на території України. Детальніше

09.02.2023

Оголошені вакансії старших експертів із правових питань до Офісу підтримки реформ з адаптації законодавства України до положень права ЄС

Європейський Союз та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) посилюють підтримку вступу України до ЄС через програму «Українська архітектура реформ» (URA). Так, створюється Офіс підтримки реформ з адаптації законодавства України до положень права ЄС (acquis ЄС) для надання підтримки з адаптації законодавства ЄС та прискорення критично важливих реформ у сфері європейської інтеграції.

Верховна Рада України оголошує низку вакансій старших експертів із правових питань. Всі деталі – за посиланням.

Дедлайн подачі документів – до 23:59 (за київським часом) 20 лютого 2023 року.


Розпочато прийом заявок на участь у програмі грантової підтримки ФАО та ЄС

Програма спрямована на надання інвестиційної грантової допомоги мікро- та малим сільськогосподарським виробникам, кооперативам та асоціаціям виробників географічних зазначень.

До участі у програмі запрошуються сільськогосподарські виробники з Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та частини Чернівецької областей. Прийом заявок відбувається через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 10 березня 2023 року. Детальніше


Зелене відновлення промисловості: розпочався діалог з бізнесом щодо впровадження найкращих доступних технологій та методів управління

Перший круглий стіл в форматі діалогу «держава-бізнес-громадськість» був присвячений обговоренню трьох довідкових референтних документів із найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ або BREFs), які діють в ЄС та вже перекладені українською мовою для впровадження в Україні. Вони стосуються сучасних стандартів екомодернізації у сферах енергоефективності, виробництва чавуну, сталі, цементу та вапна.

Міндовкілля відкрите до діалогу та зацікавлене в розумінні й сприйнятті реформи всіма стейкхолдерами, бо від цього залежить її успіх. По кожному із НДТМ, які необхідно впровадити, проводитимуться відповідні круглі столи, а також створять окремі робочі групи за участі представників державних органів, бізнесу, громадськості, науковців та експертів для їхнього ефективного опрацювання. Детальніше

08.02.2023

Україна потребує більше військової допомоги. росія готується до нової хвилі агресії, тому військову допомогу необхідно надати швидко та без зволікань вже зараз, це питання виживання.

Наголосила Ольга Стефанішина в інтерв’ю іноземним виданням.

Віцепрем'єрка також зазначила, що під час зустрічей у Брюсселі всі європейські колеги відзначили прогрес України в імплементації реформ, пов’язаних із боротьбою з корупцією та трансформацією судової системи.

«Важливо розпочати переговорний процес про вступ у ЄС вже цього року, оскільки ми маємо повністю оперативний уряд та 90+ відсотків повної підтримки від населення України щодо європейської інтеграції. І коли настане перемога України, ми маємо активізувати конкретні рішення щодо вступу до ЄС», — зазначила урядовиця.

Детальніше у статті Financial Times (англійською).

Детальніше в інтерв’ю Bloomberg (англійською).

 

Про візит Президента України до Брюсселя, подальшу військову та фінансову допомогу України з боку ЄС, єдність європейських лідерів у підтримці 10-ти пунктів формули миру, представлених Володимиром Зеленським – про це та інше розповіла Віцепрем’єрка у телемарафоні новин.


Як оформити посвідчення особи на повернення в Україну для депортованих українців

Депортація є одним з таких злочинів окупантів, коли сотні тисяч цивільних українців вимушено опиняються на ворожій території, часто без документів.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України підготувало детальну інструкцію, як отримати необхідні документи для повернення в Україну.

Які документи потрібно подати та яким чином посвідчення передається депортованій особі – всі деталі за посиланням.

 

Як подолати стрес і зберігати позитивний настрій навіть попри війну

Про те, як з впоратися з емоціями та подолати стрес навіть під час війни – у буклеті з порадами від психологині і травматерапевтки Людмили Новіцької. Детальніше

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp