До всіх записів

Випуск №40 від 22 травня 2023 року

22.05.2023

Євроінтеграційний дайджест №40
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 15-22 травня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Учасники саміту Ради Європи підтримали створення Реєстру збитків, завданих агресією росії проти України

Механізм буде використано для документальної фіксації доказів і інформації щодо збитків, втрат або пошкоджень, завданих росією з 24 лютого 2022 року всім постраждалим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна. 

Глави держав і урядів висловили готовність долучатися до міжнародних ініціатив щодо подальшого розвитку такого механізму, який може включати комісію з розгляду претензій і компенсаційний фонд. Учасники саміту наголосили на обов'язку Російської Федерації щодо відшкодування збитків, завданих її агресивною війною. Детальніше

17.05.2023

Ольга Стефанішина закликала партнерів посилювати оборонну співпрацю для захисту вільної Європу

Про це йшлося на форумі «EU Meets the Balkans Forum» у Софії, Болгарія. 

Віцепрем’єрка наголосила, що європейські цінності, на яких побудований ЄС та за які бореться Україна – потребують захисту.

«Це вже призвело до ухвалення критично важливих рішень щодо військової підтримки України, тренування українських Збройних сил в межах місії ЄС – це речі, які здавались абсолютно неможливими ще декілька років тому. Але тепер це реальність, яка робить нас сильнішими. Це дає нам розуміння того, що ми повинні активно захищати нашу демократію, а не вагатись і чекати наслідків агресії», – наголосила вона. Детальніше 

17.05.2023

Ольга Стефанішина зустрілась із делегацією парламенту Швеції

 «Ми очікуємо від Швеції ухвалення низки важливих рішень. Для нас дуже важливо, щоб до кінця вашого головування в ЄС, Швеція могла надіслати потужний сигнал про те, що за умови виконання Україною семи політичних рекомендацій Європейської Комісії, «вікно можливостей» для початку переговорів про вступ до ЄС буде відкрито», – підкреслила Віцепрем’єрка під час зустрічі.

Сторони також обговорили:

  • питання економічної інтеграції України до ЄС, зокрема торгівлю;
  • основні напрями повоєнної реконструкції та розбудови України; 
  • створення належних умов для повернення додому українців, які вимушені були виїхати за кордон через війну. Детальніше

16.05.2023

Кабінет Міністрів підтримав участь України в європейській програмі «Механізм «Сполучення Європи»

Зазначена програма – це шлях до фінансування з боку ЄС розбудови сучасної транспортної, енергетичної і цифрової інфраструктури України. Загальний бюджет програми до 2027 року становить близько 21 млрд євро. Детальніше 

19.05.2023

Рада керівників ЄБРР дала старт збільшенню капіталу банку на допомогу Україні — орієнтовно на 3-5 млрд євро

У разі схвалення це рішення стане третім випадком в історії, коли акціонери Банку погодяться збільшити свою базу капіталу.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) вже спрямував в Україну 1,7 млрд євро і мобілізував ще 200 млн євро з банків-партнерів у 2022 році. Банк зобов'язався розмістити в Україні 3 млрд євро протягом 2022-23 років. 

Основна увага ЄБРР в Україні у воєнний час приділяється підтримці енергетичної та продовольчої безпеки, відновленню критично важливої інфраструктури на національному та муніципальному рівнях, забезпеченню торговельного фінансування та підтримці приватного сектору. Детальніше

18.05.2023

Стартувала урядова кампанія на підтримку комплексної допомоги постраждалим від насильства під час війни

Офіс Віцепрем’єрки спільно з Урядовою уповноваженою з гендерної політики  запустили комунікаційну кампанію про сервіси комплексної підтримки для постраждалих від різного роду насильства, представлені на «Платформі допомоги врятованим».

В межах кампанії передбачено:

  • поширення серії тематичних відеороликів;
  • трансляція відеоексплейнерів щодо доступних послуг для постраждалих;
  • розповсюдження інформаційних постерів по доступній допомозі у регіонах з найбільшою кількістю тимчасово переміщених громадян;
  • спецпроєкти у медіа.

Детальніше 

Інформацію про перевірені сервіси допомоги можна знайти на Платформі допомоги врятованим за посиланням.

17.05.2023

Онлайн-платформа психотерапевтичної допомоги «Аврора» працює на оновленому сайті

«Аврора» – це безпечний, безоплатний та анонімний сервіс для постраждалих від насильства, пов’язаного з війною, зокрема й сексуального.

Головне завдання платформи — надати спеціалізовану професійну психотерапевтичну підтримку постраждалим. Для цього на ній працюють фахівці(чині), які мають досвід  роботи з травмами, застосовуючи, зокрема, EMDR-терапію, що є високоефективним інструментом роботи з травматичними випадками. 

Отримати індивідуальну допомогу дуже просто. Треба зареєструватися на платформі, обрати спеціаліста(ку), та пройти до 15 безкоштовних сесій з психотерапевтом(кою) чи отримати консультації інших фахівців(чинь). Кваліфікована допомога сприяє подоланню травматичного досвіду, відновленню емоційної рівноваги та внутрішнього ресурсу для відбудови життя. Детальніше

Оновлений сайт платформи за посиланням.

22.05.2023

У Кропивницькому запрацював 11-й Центр допомоги врятованим в Україні

У Центрі всі, хто потребує кваліфікованої допомоги через насильство чи психологічні травми пов'язані з війною, можуть знайти підтримку. 

Тут соціальні працівники, психологи та юристи безоплатно надаватимуть конфіденційну психологічну та правову допомогу. Також відвідувачі зможуть отримати інформацію щодо медичних послуг, гуманітарної допомоги, поселення та соціальних виплат.

Адреса Центру: вул. Архітектора Паученка, 41/26, другий поверх

Контактні номери: +38 (097) 945 26 54, +38 (099) 014 71 43

Графік роботи: пн-пт — з 8:00 до 17:15

Детальніше

16.05.2023

Європейський Союз виділив 1,9 млн євро на підтримку UNFPA для надання невідкладної допомоги жінкам в Україні

Кошти спрямують на підтримку п’яти мобільних клінік, які надають невідкладну акушерську допомогу та допомогу новонародженим у постраждалих від війни населених пунктах Харківської, Миколаївської, Запорізької та Донецької областей протягом 15 місяців.

Також, за ці кошти створять 10 гінекологічних кабінетів та забезпечать функціонування 14 існуючих. Значна частина фінансування спрямована на підтримку медперсоналу у роботі з випадками гендерно зумовленого насильства, а також – забезпечення потреб жінок із інвалідністю. Детальніше 

16.05.2023

Українська мова стала доступною для користування у сервісі нейронного машинного перекладу Європейської Комісії “eTranslation”

Відповідний сервіс – це важливий інструмент в контексті забезпечення робочих перекладів актів права ЄС українською мовою, і навпаки: українського законодавства – мовами країн ЄС.

Швидкий та доступний переклад сприятиме належній підготовці до відкриття перемовин щодо вступу України до ЄС. Детальніше

19.05.2023

Як річка Дунай стає одним із головних транспортних шляхів для України

До 24 лютого 2022 року близько 75% товарів потрапляли в Україну й постачалися з неї за кордон саме морем. 

Після блокування морських портів росією, Україні спільно з ЄС довелося шукати й розвивати альтернативні транспортні коридори. Про те, як при цьому зросла вага дунайських портів і яке майбутнє чекає на них після перемоги, йдеться в статті Forbes Ukraine.

42 постраждалих від війни українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію до Європи 

Протягом минулого тижня за кордон евакуйовано 42 громадян України, з яких 20 евакуювали завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії, за активного сприяння обласних військових адміністрацій і медзакладів, за підтримки Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України. Ще 22 українців евакуювали завдяки фінансуванню уряду Латвії. 

Пацієнтів направили до клінік Німеччини, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції. У групі є військові з мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, а також цивільні особи з онкологічними захворюваннями. Усім їм буде надане спеціалізоване лікування та подальша реабілітація. Детальніше

19.05.2023

Мінсоцполітики України та Мінсоцсправ Австрії уклали Спільний протокол про наміри щодо співробітництва

Україна розраховує на посилення співпраці з Австрією у таких  напрямах:

1. Підтримка людей з інвалідністю, створення всіх умов, які б сприяли їхній реалізації на рівні з іншими громадянами країни. Впровадження міжнародної системи оцінки потреб людей з інвалідністю.

2. Впровадження міжнародних протоколів у роботі мультидисциплінарних команд у лікарнях.

3. Перебудова системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР) відповідно до міжнародних стандартів.

4. Розвиток центрів життєстійкості: облаштування, навчання фахівців.

5. Облаштування будинків для великих прийомних родин. Адже Україна відходить від моделі інтернатних закладів до розвитку сімейних форм виховання.

6. Цифровізація соціальних послуг для зручності та прозорості їх надання. Детальніше

17.05.2023 

Україна взяла участь у засіданні генеральних директорів в межах Механізму цивільного захисту ЄС

У Стокгольмі відбулося 50-те засідання генеральних директорів в межах Механізму цивільного захисту ЄС, участь у якому взяло керівництво ДСНС України.

Під час засідання учасники обговорили питання посилення стійкості Європи та адаптацію Механізму до реагування на надзвичайні ситуації сьогодення, а також підготовку до пожежно-небезпечного періоду 2023 року. Детальніше

17.05.2023

Дослідження: розроблено в Брюсселі, зроблено в Україні: майбутнє відносин між ЄС та Україною

Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина наголошує, що необхідно розробити ефективну дорожню карту інтеграції України до ЄС. Про це йдеться у передмові дослідження Європейського ліберального форуму на тему відносин між Україною та Європейським Союзом.

З передмови: «Ми розуміємо, що процес приєднання до ЄС не буде легким, але він забезпечить необхідну стратегічну основу для післявоєнної реконструкції та відновлення країни. Саме тому ми вважаємо за необхідне розпочати переговори наприкінці 2023 року. Це рішення стане тим останнім політичним кроком з боку лідерів ЄС, який відкриє шлях до структурних перетворень в Україні, коли ми спільно відбудовуватимемо країну та зміцнюватимемо ЄС».

Дослідження зосереджується на взаємозв'язку між процесами післявоєнної відбудови України та її інтеграції до ЄС, та на нових сферах співпраці. Детальніше

18.05.2023

Вакансія консультанта/-тки з комунікацій до Офісу Віцепремʼєрки

ООН Жінки в Україні шукають до Офісу Віцепрем'єрки консультанта/-тку з комунікацій, який/яка підтримуватиме розробку й впровадження інформаційних кампаній в межах роботи Центрів допомоги врятованим та Платформи допомоги врятованим; асистуватиме ведення Платформи допомоги врятованим.

Дедлайн подачі заявок: 30 травня 2023 року (Midnight New York, USA)

Детальніше ознайомитись з вакансією та подати заявку можна за посиланням. 

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp