До всіх записів

Випуск №51 від 7 серпня 2023 року

07.08.2023

Євроінтеграційний дайджест №51
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 31 липня - 7 серпня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Ольга Стефанішина провела координаційну нараду із заступниками міністрів з євроінтеграції щодо селф-скринінгу законодавства

«Ми повністю завершили перший етап селф-скринінгу. Тобто, всі міністерства та інші органи влади успішно виконали свою роботу: аналіз близько 28 тисяч актів права ЄС у 34 переговорних розділах фактично проведений. Тепер, маємо зосередитись на виробленні чіткого бачення щодо пріоритетів та графіку імплементації актів», – зазначила Віцепрем’єрка під час зустрічі.

Вона наголосила на необхідності визначити перелік актів, які мають бути імплементовані у першу чергу по кожному з напрямів. Детальніше

07.08.2023

«Митний безвіз» у цифрах: понад 15 тис. транзитних декларацій за 10 місяців міжнародного застосування NCTS

Загальна кількість переміщень з України за 10 місяців склала 12 363. У липні 2023 року в країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було завершено 3 196 переміщень, розпочатих в Україні.

З початку міжнародного застосування NCTS товари по 2 653 деклараціях спільного транзиту були успішно доставлені до митниць призначення в Україні. Кількість таких декларацій у липні 2023 року склала 738. Детальніше 


03.08.2023

Україна зацікавлена у використанні хорватських портів для експорту зерна

Про це йшлось під час зустрічі Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних і європейських справ Республіки Хорватія Гордоном Гирличем-Радманом.

«Ми домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та в Адріатичному морі задля транспортування українського зерна. Зараз ми будемо працювати над тим, щоб прокласти якомога ефективніші маршрути до цих портів та максимально скористатися цією можливістю», — заявив Дмитро Кулеба. Детальніше

31.07.2023

Представництво ЄС в Україні оголошує набір школярів, студентів та аспірантів для участі в Онлайн школі EU Study Days-2023

Навчання триватиме з 7 вересня до 15 жовтня 2023 року

Участь можуть взяти учні середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, які здобувають середню освіту (9-11 класи); студенти останніх курсів бакалаврату та магістратури українських закладів вищої освіти денної форми навчання, аспіранти будь-якої форми навчання. Вік - до 25 років.

Дедлайн подачі заявок: 23:00, 29 серпня 2023. Детальніше про умови та подачу заявок за посиланням.

03.08.2023

Українські університети отримають фінансування 92 проєктів з євроінтеграції за напрямом Жан Моне в межах програми ЄС Еразмус +

Європейська Комісія надала інформацію про переможців проєктів Еразмус+ напряму Жан Моне. Наразі відомо, що з поданих 465 проєктів, за участі команд з України до фінансування було відібрано 90 проєктів напряму Жан Моне, з яких 88 будуть координуватись 45 університетами України: 82 модулі, 5 кафедр та 1 центр досконалості. 

Додатково у 2 проєктах Мереж Жан Моне – 4 українські університети виступлять в ролі партнерів. Детальніше

04.08.2023

20 нових проєктів розвиватимуть потенціал для 107 організацій в Україні в межах Програми ЄС Еразмус+

20 проєктів, у яких беруть участь 58 університетів та інші організації з України, були відібрані на фінансування за Програмою Європейського Союзу Еразмус+ задля розбудови потенціалу у сфері вищої освіти.  

Ці проєкти спрямовані на модернізацію освітніх програм із енергоефективності, юридичної освіти, політичних наук, іноземних мов, освіти для миру, освіти для розвитку екологічних та цифрових компетентностей для будівельної сфери тощо. Детальніше

04.08.2023

Підсумки консультацій з Єврокомісією щодо концепції Плану України в межах Ukraine Facility

Основними сферами Плану є: макрофінансові сценарії відбудови, основні вимоги, програма реформ, зокрема політики щодо державних активів та приватизації, людського капіталу, бізнес-клімату та фінансових ринків, реформи публічної адміністрації, стратегії розвитку пріоритетних секторів економіки, збільшення спроможності для засвоєння інвестицій.

Міністерство економіки України планує повністю завершити підготовку Плану України до 31 жовтня. Детальніше 

04.08.2023

«Європейська та євроатлантична інтеграція – початок переговорів про вступ в ЄС, шлях до Саміту НАТО у Вашингтоні»

Такою була тема розмови Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної з керівниками іноземних дипломатичних установ України, яка відбулася в Закарпатській області.

Віцепрем’єрка звернула увагу на три ключові аспекти:

  • Членство України в ЄС та НАТО – це та реальність, яка вже настала (Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС, а рішення Саміту НАТО у Вільнюсі зафіксували майбутнє України як члена НАТО).
  • Запорука успіху України - це передусім ефективна внутрішня робота.
  • Щоб у партнерів не було сумнівів під час ухвалення необхідних політичних рішень, ми самі маємо бути впевнені, перш за все, у своїх рішеннях та обраному шляху. Детальніше 

03.07.2023

Уряд підтримав створення в Україні Офісу програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»

Рішення відкриває можливість для підписання грантової угоди між Національним фондом досліджень та Європейською комісією, яка забезпечить фінансування Офісу «Горизонт Європа» в Україні на найближчі 3 роки. 

Робота Офісу «Горизонт Європа» в Україні сприятиме формуванню та реалізації нових наукових та інноваційних проєктів в межах програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа», розвитку людського капіталу, поверненню вчених в Україну та подальшій інтеграції України до ЄС та європейського дослідницького простору. Детальніше 

04.08.2023

Уряд ухвалив Стратегію повернення активів

Кабінет Міністрів України схвалив розроблену АРМА Стратегію повернення активів на 2023-2025 роки. Стратегія визначає курс державної політики щодо запровадження комплексної моделі повернення незаконних активів в Україну шляхом:

  • удосконалення законодавства щодо повернення активів, одержаних злочинним шляхом;
  • посилення інституційних спроможностей державних органів, уповноважених на здійснення заходів з повернення активів;
  • посилення міжвідомчого та міжнародного співробітництва у відповідній сфері.

Документ також слугуватиме основою для розробки механізмів виплати компенсацій, відшкодування збитків або шкоди, завданих Україні внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, а також для відшкодування збитків, завданих нашій країні внаслідок збройної агресії рф. 

Зокрема, ухвалення Стратегії та її імплементація є частиною євроінтеграційних зобовʼязань України. Детальніше

01.08.2023

Вакансія консультанта/-тки з  питань технічної підтримки до Офісу Віцепремʼєрки

ООН Жінки в Україні шукає шукає національного /-ну консультанта /-ку з питань технічної підтримки у реалізації Порядку денного «Жінки, мир, безпека». Детальна інформація щодо вакансії за посиланням.

Дедлайн подачі заявок - 15 серпня 2023 року.

33 постраждалих від війни українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію до Європи

Для подальшого лікування та реабілітації пацієнтів направили до клінік Литви та Австрії. У групі є громадяни з мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами. 

Загалом від початку війни завдяки співпраці МОЗ та партнерів вже евакуйовано близько 4 тис. постраждалих українців. Детальніше 

04.08.2023

Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні №61

Цей випуск охоплює період 1 червня - 31 липня 2023. Огляд створено в межах проєкту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Фаза II (Association4U II). 

Переглянути повну версію документу українською та англійською мовою – за посиланням.

Добірка книг, які допоможуть зберігати емоційну стійкість, долати травми і рухатися до внутрішнього зцілення

Стійкість країни починається зі стійкості кожного з нас. Зараз, як ніколи, важливо піклуватись про себе, підвищувати опірність до стресів, знаходити внутрішні сили рухатись вперед попри всі складнощі пережитого під час війни.

Один із способів регулювати свій психоемоційний стан — читання. Правильний вибір книги може стати дієвою підтримкою у подоланні травматичного досвіду та опорою на шляху до емоційного зцілення.

Офіс Віцепрем’єрки зібрав список з 7 книжок, які допоможуть впоратись з емоціями та знайти шлях до зцілення. Детальніше  

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp