До всіх записів

Випуск №56 від 11 вересня 2023 року

11.09.2023

Євроінтеграційний дайджест №56
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 4 - 11 вересня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

НАЗК запускає Єдиний портал повідомлень викривачів

На Порталі громадяни можуть повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати.

Спеціальний ресурс доступний цілодобово та дозволяє працівникам організацій анонімно надіслати повідомлення про корупцію в їхніх структурах.

Додамо, впровадження антикорупційних заходів є частиною рекомендацій Європейської комісії, виконання яких необхідне для початку переговорів про вступ до ЄС. Детальніше

06.09.2023

Розпочав роботу новий проєкт ЄС щодо регулювання конкуренції та державної допомоги в Україні

Відбувся офіційний початок проєкту «Узгодження правил і практик конкуренції та державної допомоги із законодавством ЄС (COMPASA)». 

Ця ініціатива допоможе Антимонопольному комітету України привести законодавчу базу і відповідне правозастосування України у відповідність до стандартів ЄС. 

Очікується, що проєкт COMPASA відіграватиме ключову роль у допомозі Україні з виконання вимог, які країна отримала разом зі статусом кандидата на вступ до ЄС. У контексті перспективи членства України в ЄС проєкт надаватиме підтримку у впровадженні Висновку Єврокомісії щодо готовності до вступу у сфері конкуренції та системи контролю за державною допомогою. Проєкт триватиме три роки та фінансується ЄС. Детальніше

08.09.2023

Європейське оборонне агентство підписало вісім контрактів на спільну закупівлю боєприпасів калібру 155 мм

Європейське оборонне агентство (ЄОА) провело переговори та підписало рамкові контракти на закупівлю "універсальних" 155-мм боєприпасів для гаубиці Panzerhaubitze 2000, а також снарядів і компонентів запобіжників запалу для гаубиці Krab. Незабаром очікується  укладення  додаткових контрактів для інших гаубичних систем.

Спільні закупівлі є найкращим варіантом для скорочення витрат за рахунок економії на масштабі та оперативній сумісності. Це дозволяє країнам-членам ЄС закуповувати боєприпаси відповідно до їхніх національних потреб або на підтримку України. Загальну угоду про проєкт ЄОА підписано 26 країнами-членами та Норвегією. Укладена домовленість – гнучка та інклюзивна та дозволяє іншим країнам-членам ЄОА приєднатися до ініціативи. Детальніше

06.09.2023

Польща страхуватиме іноземних інвесторів, які зацікавлені у відбудові України

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону щодо страхування експорту, гарантованого Державним казначейством. Це рішення серед іншого дозволяє польській державній Корпорації страхування KUKE надавати ефективнішу допомогу приватному бізнесу, який зацікавлений у відбудові України.

По суті, цим законом Польща створила базу відновлення України за участю польського бізнесу.

Програма передбачає три складові:

 • Безпечна торгівля з Україною.
 • Підтримка інвестицій польських компаній.
 • Підтримка розвитку України. Детальніше 

09.09.2023

Українське зерно почало експортуватись через хорватські порти

Про це йшлось під час двосторонньої зустрічі на саміті Ініціативи трьох морів в Бухаресті Першої Віцепрем’єр-міністерки України – Міністерки економіки України Юлії Свириденко і Прем’єр-міністра Республіки Хорватія Андрея Пленковича.

«Українське зерно вже пішло на експорт через хорватські порти. Дякуємо за таку можливість. Цей торговий шлях хоч і нішевий, але вже користується популярністю. Ми готові його розвивати, розширюючи можливості транспортного коридору. Ми вважаємо, що цей логістичний маршрут буде відігравати важливу роль у двосторонній торгівлі між нашими країнами і після війни», – підсумувала Юлія Свириденко.

Високопосадовці також обговорили важливість спільного вирішення питання обмежень для українського експорту. Детальніше

08.09.2023

ЄБРР спрямує 182 млн євро на капітальний ремонт дороги для покращення транспортних зв’язків України з ЄС

Частину кредиту ЄБРР обсягом 182 млн євро буде спрямовано на вдосконалення дороги М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська, що веде до кордону України з Польщею. 

Кредитна угода між Україною та ЄБРР передбачала надання 450 млн євро на покращення дорожньої інфраструктури та сприяння будівництва обхідного маршруту Львова та капітального ремонту ділянок міжнародної автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса. Детальніше 

05.09.2023

Можливість для українських підприємств: гранти для підвищення енергоефективності

Для посилення енергоефективності українського бізнесу, який постраждав внаслідок бойових дій, у Сумській, Харківській та Чернігівській областях оголошений конкурс малих грантів у межах проєкту «Power Up!».

Дедлайн подачі заявок: 20 вересня 2023 року до 23:59. Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 09 жовтня 2023 року. Детальніше 

07.09.2023

Європейський інвестиційний банк профінансує найкращі проєкти з енергоефективності

Фінансування буде надане на термомодернізацію громадських будівель, а також на будівельні роботи (зокрема ремонт пошкоджень, отриманих внаслідок військової агресії росії).

Взяти участь у відборі можуть малі/середні міста та громади по всій Україні, за винятком тих, що розташовані в районі проведення воєнних дій або перебувають в тимчасовій окупації/оточенні. Детальніше 

11.09.2023

16 країн підтримали заяву України щодо розвитку міжнародного медичного партнерства

В межах Третього саміту перших леді і джентльменів відбувся Сателітний саміт міністрів охорони здоров'я, в якому взяли участь 14 очільників МОЗ з різних країн. Міністри зробили спільну заяву щодо побудови міжнародного партнерства у сфері охорони здоровʼя, яку підтримали 16 країн, а саме: Німеччина, Данія, Швеція, Австрія, Естонія, Фінляндія, Ірландія, Італія, Литва, Латвія, Молдова, Польща, Словаччина, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Норвегії та Північної Македонії. 

Заява залишається відкритою для інших підписантів. Детальніше

07.09.2023

До України прибула партія техніки в межах кампанії, запущеної за підтримки Європейської Комісії

Європейська асоціація DIGITALEUROPE у співпраці з Єврокомісією та за підтримки Міністерства цифрової трансформації відправили в Україну понад тисячу одиниць техніки: ноутбуків, планшетів, телефонів. Передача відбулася через Механізм цивільного захисту ЄС у межах першого етапу кампанії Laptops For Ukraine.

Найближчим часом пристрої передадуть студентам, лікарням, місцевим державним установам, які постраждали від війни, та регіонам, що потребують технічного забезпечення. Детальніше 

06.09.2023

Європейці схвалюють заходи, вжиті для подолання енергетичної кризи, сприяння сталості та підтримки України

85% громадян ЄС вважають, що війна в Україні свідчить про те, що ЄС має захищати свою енергетичну й економічну безпеку, а також нарощувати військову співпрацю між державами-членами (75%), і надалі виявляючи солідарність з Україною (71%).

Такі дані оприлюднені у дослідженні «Євробарометр».

Європейці, як і раніше, виступають за підтримку України та українців:

 • 86% схвалюють те, що ЄС продовжує надавати гуманітарну підтримку постраждалим від війни;
 • 77% згодні приймати людей, які рятуються від війни;
 • 71% підтримують запровадження економічних санкцій проти росії; 
 • 67% і 65%, вважають, що ЄС повинен підтримувати Україну на шляху до європейської інтеграції та інтеграції в єдиний ринок відповідно;
 • 65% виступають за підтримку України фінансово та економічно;
 • 57% вважають, що ЄС повинен підтримувати закупівлю та постачання військової техніки для України та підготовку військових. Детальніше

11.09.2023

Віцепрем’єрка обговорила з послами G7 порядок денний реформ

В межах зустрічі йшлося про виконання Україною критеріїв, необхідних для відкриття перемовин про членство в ЄС та реалізацію рішень Саміту НАТО у Вільнюсі.

«Маємо дуже щільний графік - рішення, які плануємо ухвалити у вересні, дозволять створити міцну основу для рішення європейських лідерів про відкриття перемовин з Україною щодо вступу в ЄС до кінця року. Все українське суспільство уважно стежить за цим процесом, тож ми не можемо дозволити собі відступитись за крок до мети. Очікуємо відповідної рішучості і від європейських лідерів під час ухвалення рішення щодо України», – підкреслила Віцепрем’єрка під час зустрічі.

Посли G7 запевнили у готовності підтримувати Україну у здійсненні реформ, необхідних для наближення країни до ЄС та НАТО. Детальніше 

05.09.2023 

Ольга Стефанішина зустрілась з делегацією групи дружби «Франція-Україна» Національних Зборів Франції

У складі делегації до України прибули представники шести французьких політичних партій.

Учасники зустрічі обговорили прогрес України у євроінтеграційних реформах, а також можливості для співпраці та підтримки з боку Франції на нашому європейському шляху. Парламентарі запевнили, що Франція і надалі буде підтримувати Україну.

Ольга Стефанішина підкреслила важливість надання статусу кандидата в члени ЄС та продовження євроінтеграційних процесів для зміцнення та стійкості України в умовах війни. Детальніше 

07.09.2023

Урядовий офіс обговорив з естонською делегацією підтримку України на шляху до членства в ЄС та НАТО

Під час зустрічі було відзначено прогрес у виконанні Україною 7-ми рекомендацій Європейської Комісії.

Сторони також обговорили створення спеціального Фінансового фонду для України на 2024-2027 роки (Ukraine Facility), спрямованого на підтримку макрофінансової стабільності та відновлення України під час впровадження ключових реформ на шляху вступу до ЄС.

Естонська делегація висловила незмінну підтримку України на шляху до вступу в ЄС і НАТО та готовність подальшого розвитку співробітництва між країнами. Детальніше

11.09.2023

Ольга Стефанішина взяла участь у панельній дискусії «Реформи, демократія та вступ до НАТО та ЄС» у межах Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES)

Відповідаючи на питання модератора Стівена Сокура (BBC HardTalk) про темпи та масштаби реформ, Віцепрем‘єрка зазначила:

«За кілька місяців ми будемо відзначати 10-річчя Революції Гідності. І я запитую себе, як учасницю тих подій, чи задоволена я тим становищем, що маємо сьогодні в Україні, чи задоволена тим, що ми (я та мої друзі, які теж були на Майдані) зробили, досягли за цей час. І я вас запевняю, що не лише не шкодую щодо того, де ми зараз, але й пишаюся». Детальніше 

10.09.2023

Україна відзначає річницю приєднання до Партнерства Біарріц − першої міжнародної ініціативи, спрямованої на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Попри широкомасштабну агресію росії, Україна продовжує поступове виконання плану заходів з реалізації зобов'язань Партнерства, аби розширити можливості для кожного українця та українки.

Про те, що було зроблено за час повномасштабної війни, – за посиланням.

10.09.2023

Які законопроєкти залишилось ухвалити парламенту для наближення відкриття переговорів про членство України в ЄС?

Про це розповіла в ефірі телемарафону «Єдині новини» Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

«У найближчі тижні, зокрема і на пленарній сесії Парламенту цього тижня, ми очікуємо ухвалення важливих структурних, системних законів, зокрема щодо відновлення е-декларування як елемент завершення реалізації завдань у межах антикорупційної рекомендації Єврокомісії, а також один з «важких» законопроєктів щодо статусу публічно значущих осіб», – зазначила Віцепрем’єрка.

З її слів, саме по цим рішенням європейські партнери будуть оцінювати відповідність України критеріям членства в ЄС. Детальніше

05.09.2023

Україна здатна навіть в умовах війни здійснювати кроки, необхідні для вступу в ЄС

Про це сказала Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина в інтерв’ю Голосу Америки.

«Україна вже значною мірою, навіть в умовах війни, є частиною європейської економіки. Ми є серед 20 найбільших імпортерів різних видів продукції, ми є найбільшим ринком на території Європи і відповідно маємо угоди про всі можливі торгові лібералізації з ЄС. Тому, власне, з цієї точки зору готовність України найвища серед інших країн. Тому рішення щодо України може бути ухвалене раніше. І це не потребує, як такої, реформи Європейського Союзу», – зауважила Віцепрем’єрка.

Вона, зокрема, розповіла про:

 • очікування України щодо початку переговорів про вступ до ЄС і процесу розширення Євросоюзу як такого;
 • результати саміту НАТО у Вільнюсі та прогнози щодо членства в Альянсі;
 • позицію України щодо блокади агроекспорту до країн ЄС. Детальніше

05.09.2023 

Європейська інтеграція очима українського бізнесу

Як наш шлях до ЄС бачать представники українського бізнесу та на які переваги очікують після вступу до Євросоюзу – дивіться у відео.

Що очікують від процесу європейської інтеграції України її громадяни? 

Відповіді дивіться у відео.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp