45 постраждалих українців евакуйовано на лікування та реабілітацію до спеціалізованих клінік Європи
Загалом від початку війни у межах співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік 4060 українців.
Так, минулого тижня було евакуйовано 24 пацієнти до Австрії, Німеччини, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Іспанії. У групі евакуйованих – пацієнти з травмуваннями, зокрема з Івано-Франківська та Запоріжжя. Також у групі є травмована жінка, яка постраждала разом із сімʼєю внаслідок атаки ракетою. Її дитина також травмована, чоловік, на жаль, загинув. Крім того, у групі є онкопацієнти з Києва, Кропивницького, Харкова.
Ще 21 пацієнта евакуйовано цього тижня на лікування та реабілітацію до Латвії за урядовою програмою країни. Детальніше
24.11.2023
|
|
Єдність означає протистояння тим, хто намагається накласти вето на майбутнє Європи, – Ольга Стефанішина
Ольга Стефанішина виступила на спеціальному заході «Європейська стратегія щодо України: ціна поразки без переваг перемоги», організованому Німецькою радою з міжнародних відносин (DGAF), у Берліні, Німеччина.
«Перше питання, яке я чую сьогодні тут від моїх колег: які настрої в Україні? В Україні нічого не змінилося. Ми все ще ведемо війну, все ще захищаємося. Наші люди все ще гинуть, наші Збройні Сили все ще боронять нас. Наша рішучість залишається незмінною. Але змінюється глобальний наратив», – підкреслила Віцепрем’єрка.
З її слів, надзвичайно важливо, щоб глобальний фокус уваги щодо України залишався так само незмінним. Адже наша перемога є ключовою умовою для забезпечення безпеки та сталого миру на всьому європейському континенті.
Ольга Стефанішина нагадала про Формулу Миру з 10 кроків, представлену Президентом України Володимиром Зеленським у листопаді 2022 року на саміті лідерів «Групи двадцяти». Сьогодні всі 27 лідерів ЄС, Всі 31 країна-член НАТО одностайно підтримали Формулу Миру. Для обговорення Формули проведено 3 раунди консультацій більш ніж з п'ятдесятьма країнами. Очікуються рішення держав щодо управління конфіскованими активами російської федерації. Детальніше
24.11.2023
|
|
Ольга Стефанішина пояснила, чому швидкість вступу України до ЄС не можна порівнювати з досвідом інших країн
Чи може Угорщина заблокувати процес? На які компроміси з Угорщиною готова піти Україна? Чому через вступ України до ЄС Євросоюз має змінитися сам?
Що для України пріоритетніше: вступ до ЄС чи вступ до НАТО? Про це та інше – дивіться у відео
|
|
Ольга Стефанішина прокоментувала законопроєкт щодо змін до деяких законів щодо врахування експертної оцінки Ради Європи щодо прав національних меншин (спільнот)
Віцепрем’єрка прокоментувала ухвалення урядом проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах».
Вона наголосила, що більше року проводились різні консультації з представниками національних спільнот, іноземними партнерами, Венеційською Комісією та Єврокомісією щодо законодавчого забезпечення прав національних меншин.
Підготовлені пропозиції щодо змін у законодавство, які:
- забезпечать, що права меншин не «рамкові», а реалізуються на практиці. Для цього передбачили зміни до законодавства про мову, рекламу, медіа, освіту;
- змінять підхід до обовʼязкового вивчення української мови у школах з класами викладання мовою національних меншин. Перехід від квотного принципу до визначення конкретних обовʼязкових предметів та можливості їх розширення;
- жодна зі змін не передбачає зміни статусу державної мови.
Детальніше
25.11.2023
|
|
Оголошено конкурс для громад на встановлення відновлюваних джерел енергії
За результатами конкурсу буде відібрано 16 громад, які отримають фінансування у розмірі 30-50 тис. євро на встановлення сонячних панелей та теплових насосів в будівлях громадського користування.
Такі інновації допоможуть забезпечити енергетичну автономність громадських будівель та скоротити навантаження на центральну енергетичну систему країни.
У конкурсі можуть взяти участь:
- деокуповані громади, що зазнали руйнувань, зокрема пошкодження енергетичної інфраструктури;
- залежні від вугілля громади, зокрема моно-міста з перехідною вугільною залежністю;
- громади, які прийняли значну кількість українців, які шукали прихистку від бойових дій.
Заявку на конкурс потрібно надіслати за посиланням
Умови конкурсу та критерії відбору громад за посиланням
Кінцевий термін подачі заявок: 3 грудня 2023 року.
Конкурс реалізується за підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство енергетики України в рамках проєкту «Відновлювані джерела енергії для сталості України», що виконується компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини. Детальніше
Триває відбір проєктів з відновлення в межах Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком
Пропозиції по проєктах можуть подаватися органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад.
Від громади може бути подано лише один об'єкт, який не затверджено до фінансування коштом інших джерел фінансування.
Відбір проєктів здійснюється відповідно до таких напрямів:
- будівництво, реконструкція або капітальний ремонт громадських будівель: закладів освіти, закладів охорони здоров’я, центрів надання адміністративних послуг, центрів безпеки громадян, адміністративні будівлі органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади;
- будівництво, реконструкція, капітальний ремонт критичної інфраструктури: водопостачання, водовідведення, теплопостачання;
- будівництво, реконструкція, капітальний ремонт будівель для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та осіб, які втратили його внаслідок військових дій, спричинених збройною агресією рф.
Кінцевий термін подачі: до 20 грудня 2023 року включно.
Детальніше
|
|
21 листопада Україна відзначила 10-ту річницю початку Революції Гідності
21 листопада 2013 року студенти, журналісти і громадські діячі вийшли на головну площу Києва (Майдан), аби висловити свою незгоду з відмовою тодішнього уряду президента Януковича підписати Угоду про асоціацію з ЄС.
Українці зробили фінальний вибір – розбудовувати своє демократичне європейське майбутнє. Українські громадяни виходили на мільйонні мітинги з прапорами ЄС і саме тоді, наша українська сміливість та стійкість вперше вразили всю Європу і нагадали про силу єдності.
Повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права — саме ці спільні із європейцями цінності вивели наших співгромадян на холодні осінні вулиці 10 років тому, і які ми відстоюємо, незважаючи ні на що, сьогодні, у жорстокій війні росії проти України.
|
|
|
|