До всіх записів

Випуск №68 від 4 грудня 2023 року

04.12.2023

Євроінтеграційний дайджест №68
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 27 листопада - 4 грудня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.



Збільшено пропускні спроможності для імпорту електроенергії з ЄС

Збільшення з 1 грудня пропускних спроможностей для імпорту електроенергії з європейських країн з 1,2 ГВт до 1,7 ГВт дозволить посилити енергетичну безпеку України. 

Детальніше

28.11.2023

Україна та Італія співпрацюватимуть у сфері енергетичного переходу і ВДЕ

Міністерство енергетики України і Міністерство навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії підписали меморандум щодо співпраці у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії. 

Документ, підписаний у межах Конференції ООН зі зміни клімату COP28, передбачає співпрацю у таких сферах:

  • передача технологій та розбудова потенціалу у секторі відновлюваної енергії та енергоефективності;
  • обмін найкращими практиками та знаннями в енергетичному переході та інноваційних технологіях у процесі декарбонізації;
  • прискорення розгортання та використання відновлювального водню, екологічно чистого біогазу та біометану;
  • посилення участі громадськості та обмін передовим досвідом в управлінні енергетичною системою, включно з редакцією Національного енергетичного та кліматичного планів (NECP).

Детальніше

03.12.2023

Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина зустрілася з Віцепрезиденткою Єврокомісії з питань цінностей і прозорості Вєрою Юровою

Обговорили шлях України до членства в ЄС, зокрема реалізацію 4 додаткових кроків, визначених Єврокомісією в Пакеті щодо розширення: антикорупційні заходи, регулювання лобізму, захист прав національний меншин.

У цьому контексті особливу увагу приділили питанню посилення підзвітності та прозорості публічних процесів, що сьогодні теж на порядку денному ЄС.

Вєра Юрова зазначила, що ЄС готовий ділитись з Україною експертизою та досвідом у процесі підготовки відповідних змін.

Віцепрем'єрка проінформувала Віцепрезидентку Єврокомісії, що наразі проведена вся необхідна робота з напрацювання законодавчих змін для реалізації додаткових кроків Єврокомісії, частина з них уже знаходиться на розгляді у Парламенті.

«Ми продовжуємо необхідні трансформації. У держав-членів, які у грудні ухвалюватимуть рішення по відкриття з Україною переговорів про вступ, не може бути жодних сумнівів щодо відданості та спроможностей України реалізовувати необхідні реформи», – підкреслила Ольга Стефанішина.
Детальніше

28.11.2023



Україна отримає грант у 50 млн євро від KfW у межах Програми «Доступні кредити 5-7-9%»

Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Угоду про грант між Україною та Кредитною установою для відбудови (KfW) на суму 50 млн євро на рефінансування Програми «Доступні кредити 5-7-9%».
Кошти дозволять відшкодувати витрати на компенсацію процентної ставки за кредитами для малого і середнього бізнесу України, що дозволить й надалі забезпечувати доступ малому і середньому бізнесу до пільгового кредитування. 

Минулого року KfW надав 150 млн євро для програми 5-7-9.

Детальніше

30.11.2023

Франція збільшить постачання боєприпасів до України

Франція продовжуватиме надавати військову допомогу Україні в 2024 році. Про це повідомив Інженер-генерал з озброєння Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві.

Сторони обговорили нагальні військові потреби та види зброї, якими Франція може допомогти українському війську. Також розглянули можливість посилення співпраці в оборонній сфері та налагодження логістичного забезпечення між країнами. 

Детальніше

30.11.2023


Програму обміну ламп продовжено: Пенсіонери зможуть безкоштовно отримати додатково по 5 світлодіодних ламп

Уряд вніс зміни до умов реалізації програми обміну ламп розжарювання на світлодіодні. На засіданні Кабінету Міністрів України ухвалив рішення впровадити додаткову можливість отримання пенсіонерами по п’ять світлодіодних ламп безпосередньо у відділеннях поштового зв’язку АТ «Укрпошта» за наявності пенсійного посвідчення. 

Перші лампи за новою хвилею програми будуть доступні з 5 грудня у всіх сільських відділеннях Укрпошти по всій країні, крім Київщини. На Київщині пенсіонери зможуть додатково обміняти лампи з 12 грудня. Про доступність ламп для обміну в решті населених пунктів буде повідомлено окремо.

Для того, щоб обміняти додаткові LED-лампи, пенсіонерам потрібно мати при собі паспорт, РНОКПП, пенсійне посвідчення та діючий номер телефону. Додаткові енергоощадні лампи пенсіонери зможуть обміняти безкоштовно, доки світлодіоди будуть в наявності. Скористатися програмою обміну та отримати додаткові 5 ламп енергозбереження можуть і ті пенсіонери, які раніше вже обмінювали лампочки. 

Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, як один з інструментів енергоефективності, який дозволить забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Детальніше

30.11.2023


Визначені подальші кроки з метою укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА)

Відбулось восьме засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі (КАТС). Основними результатами засідання стали:

  • Сторони ухвалили спільні Рішення Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі про позитивну оцінку виконання етапу 1 та етапу 2 Додатка XXI-A до Глави 8 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони;
  • Обговорено прогрес у виконанні сторонами Пріоритетного плану дій з імплементації поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна – ЄС на 2023-2024 рр.;
  • Визначені подальші кроки з метою укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА);
  • Підведені підсумки засідань підкомітетів з питань Санітарних та фітосанітарних заходів, Географічних зазначень, Торгівлі та сталого розвитку;
  • Обговорено чутливі питання двосторонніх торговельних відносин.

Детальніше

30.11.2023

В Україні буде посилено вимоги до експлуатації полігонів та сміттєзвалищ

Міндовкілля розробило відповідний документ, який встановлюватиме європейські вимоги до полігонів та сміттєзвалищ. 

Нові правила стосуватимуться полігонів для небезпечних відходів, а також відходів, що не є небезпечними, та інертних. Вони регулюватимуть не лише питання роботи цих об’єктів, але і припинення їх експлуатації та рекультивацію. Програма ж моніторингу включатиме окрім звичних компонентів ще й такі складові, як шумове навантаження, фільтрат та виробничі стоки, просідання тіла полігону, метеорологічні параметри тощо. 

Чітко визначатиметься процедура приймання відходів на полігон – перевірка документів, візуальний контроль та верифікація на місці тощо. Також встановлюватимуться вимоги, які відходи не можуть бути розміщені на полігонах. Це, наприклад, рідкі, вибухонебезпечні та медичні відходи. Заборонено буде приймати і відходи, які були роздільно зібрані для їх повторного використання та рециклінгу. 

Детальніше

31.11.2023

Україна та ЄС повинні бути повністю дієздатними і спроможними захищатися, – Ольга Стефанішина

Маємо відстояти цінності, які ми сьогодні захищаємо на полі бою. На цьому наголосила Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина на спеціальному брифінгу Європейської Ради з міжнародних відносин (ECFR) «Безперебійна підтримка: Що потрібно Україні від ЄС у Довгій війні». 

«Розбудова європейської оборонної політики та стійкості за рахунок розвитку оборонної промисловості є важливим елементом не лише для України. Це має стати пріоритетною політикою нової Єврокомісії, адже саме ці питання наразі є життєво важливими. Війна в Україні просто так нікуди не зникне з Європейського континенту», – сказала урядовиця.

Детальніше

01.12.2023

 

Ольга Стефанішина: Рішення лідерів ЄС у грудні матимуть екзистенційні наслідки для всієї Європи

Про це заявила Ольга Стефанішина під час онлайн участі у конференції щодо розширення ЄС з акцентом на Україні «Європа після війни: побудова сильнішого та безпечнішого ЄС», у Копенгагені, Данія.

З виступу урядовиці розпочалась друга панель «Погляд зблизька на Україну та її шлях до ЄС», де йшлося про перспективи секторальної інтеграції України, пріоритетні напрями в короткостроковій та довгостроковій перспективі, а також підтримку України в цьому процесі з боку ЄС.

Урядовиця підкреслила важливість проведення подібних заходів в контексті майбутнього саміту ЄС 14-15 грудня. Вона зауважила, що під час зустрічі лідерів, Україна очікує на ухвалення низки ключових рішень щодо майбутнього всієї Європи та України, а також щодо реформування ЄС, включно з процесом ухвалення політичних рішень.

«Саме Україна дала поштовх та задала позитивну динаміку процесу розширення Євросоюзу, що протягом багатьох років не було в порядку денному. Цей процес значно вплинув на розуміння лідерів потреби реформування самого ЄС. І для нас дуже важливо зберегти цю нову динаміку», – сказала Віцепрем’єрка.

Урядовиця зауважила, що очікується також рішення лідерів ЄС щодо ухвалення наступної фінансової рамки, що потребуватиме перегляду обсягу внесків національних донорів держав-членів до бюджету Євросоюзу.

Детальніше

29.11.2023

ДП «Документ» у Словаччині починає відновлювати посвідчення водія

Відтепер наші співгромадяни мають можливість відновлювати посвідчення водія у зв’язку із втратою чи викраденням і в Словаччині.

Відновлення посвідчення водія здійснюється у місті Братислава. Адреса розташування «Паспортного сервісу»: ТЦ Ніви -1 поверх, територія автостанції (Mlynské nivy 5A, 821 09). Графік роботи «Паспортного сервісу» у Братиславі для обміну посвідчення водія: вівторок-п’ятниця: 10:00 − 17:00, субота: 10:00 − 15:30, неділя та понеділок − вихідні.

Для відновлення посвідчення водія необхідно підготувати пакет документів:

  • паспорт громадянина України із зазначеним у ньому зареєстрованим місцем проживання, а якщо паспорт у форматі ID-картки без наявних відомостей про реєстрацію місця проживання, то разом надається витяг про реєстрацію місця проживання особи, або закордонний паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу тощо) у разі зміни персональних даних;
  • медична довідка (на період воєнного стану не обов’язкова).

Після того, як особа подала документи, її фотографують, створюють та надсилають заявку до сервісного центру МВС в Україні. У разі схвалення, замовник отримує готове посвідчення водія.  

Детальніше

30.11.2023


Стартував безоплатний онлайн-курс «Про стосунки без ілюзій»

Онлайн-курс «Про стосунки без ілюзій» розроблений Фондом Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, у партнерстві з Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за підтримки уряду Швеції. Мета – навчитися будувати здорові стосунки через діалог та підтримку. А токсичні й насильницькі – розпізнавати і закінчувати.

Посилання на курс тут.

Пройшовши курс, ви:

  • дізнаєтеся, що таке здорові стосунки, як їх розвивати й підтримувати;
  • навчитеся конструктивно вирішувати конфлікти у парі;
  • зрозумієте, які стосунки є токсичними, що таке пасивно-агресивна та аб’юзивна поведінка. Оціните, наскільки вона вам притаманна.

 Проходження курсу займає лише 2 години.


Ольга Стефанішина в ефірі телеканалу ICTV для Марафону Єдині новини, у розширеному форматі, прокоментувала законопроєкт щодо нацменшин, нещодавно ухвалений Урядом

Участь в обговоренні також взяли: Віктор Єленський, голова Державної служби з етнополітики та свобод совісті та Євген Кудрявець, перший заступник Міністра освіти і науки України.

Які зміни передбачає законопроєкт, схвалений Урядом та переданий на розгляд Парламенту? Чи пов'язані зміни до законодавства щодо нацменшин з майбутнім рішенням лідерів ЄС про старт перемовин з Україною про вступ?

Про це та інше дивіться у відео

Українська Ода до Гідності: 10 років боротьби за європейське майбутнє

24 листопада у Берліні – біля Бранденбурзьких ворот – відбувся музичний перформанс, присвячений початку 10-ї річниці Революції Гідності.

Як це було – дивіться у відео.

Більше про 10 років євроінтеграційних трансформацій України – за посиланням

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp