Ще 32 постраждалих українців евакуювали на реабілітацію та протезування до закордонних клінік
Від початку війни у межах співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік понад 4100 українців.
Протягом минулого тижня було евакуйовано 25 пацієнтів до Франції, Німеччини, Нідерландів та Швеції. У групі евакуйованих – пацієнти з травмуваннями, та онкопацієнти з Києва, Черкас, Рівного, Вінниці, Львову та Харкова. Ще 7 пацієнтів евакуйовано на лікування та реабілітацію до США та Польщі за допомоги благодійних фондів.
Евакуації підлягають дорослі та діти із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. Детальніше
08.12.2023
|
|
Ольга Стефанішина обговорила розширення ЄС та підготовку рішень Євроради з групою сенаторів Парламенту Румунії
Віцепрем’єрка подякувала Румунії за підтримку в часи війни. Вона підкреслила важливість збереження динаміки цієї допомоги до остаточної перемоги України.
Ольга Стефанішина поінформувала про нещодавно ухвалені Верховною Радою закони.
«Український парламент ухвалив конституційною більшістю зміни до законодавства у частині реалізації прав національних спільнот. Це важливий крок, що демонструє єдність та відданість України курсу на побудову сильної європейської демократії. Було пророблено велику роботу для підготовки оптимальних рішень, за участі представників національних спільнот», – зазначила Віцепремʼєрка.
Румунська сторона зі свого боку підтвердила повну підтримку відкриття переговорів з Україною та Молдовою, наголосивши на стратегічній важливості рішень по Україні під час засідання Європейської Ради 14-15 грудня.
Окремо сторони обговорили питання транзиту української агропродукції. Детальніше
08.12.2023
Ольга Стефанішина обговорила з Державним секретарем у справах ЄС Франції Лоранс Бун підготовку рішень засідання Європейської Ради 14-15 грудня
Співрозмовниці узгодили наступні кроки для забезпечення підтримки серед держав-членів ЄС рішень по Україні.
Віцепрем'єрка зокрема поінформувала про реалізацію 4 додаткових кроків, визначених Єврокомісією у звіті по Україні.
Лоранс Бун запевнила у непохитній підтримці Францією України, зокрема рішень важливих для зміцнення стійкості та обороноздатності України. Також високо оцінили прогрес України на шляху реформ. Детальніше
Віцепрем’єрка також зустрілась із радником Президента Французької Республіки з питань Континентальної Європи та Туреччини Бертраном Бюшвальтером та радницею з питань Європи Алікс Мезонев. Сторони обговорили порядок денний Європейської Ради та питання двосторонньої співпраці, зокрема розширення можливостей для участі Франції у процесах відновлення та відбудови. Детальніше
05.12.2023
|
|
Румунія визнає значний прогрес, досягнутий Україною у реформах, та підтримує ухвалення Єврорадою позитивного рішення про початок переговорів про вступ до ЄС
Про це йдеться в Резолюції Парламенту Румунії щодо європейської перспективи Республіки Молдова, України, Грузії та Західних Балкан.
Також у документі також підкреслено необхідність активного залучення ЄС у забезпечення миру, стабільності й безпеки регіону Східного Партнерства, зокрема стосовно подальшого розвитку багатовимірної співпраці країн регіону з ЄС. Румунія готова надавати підтримку країнам-кандидатам на шляху до членства в Євросоюзі.
Ці положення резолюції та подальшу практичну підтримку України обговорила Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина під час свого робочого візиту до Румунії з Головою Комісії з європейських справ Палати Депутатів Парламенту Румунії Штефаном Мушою. Детальніше
08.12.2023
|
|
У Центрах допомоги врятованим по всій Україні стартувала фотовиставка «(Не)помітні історії»
В 10 містах України: Києві, Львові, Запоріжжі, Дніпрі, Мукачево, Чернівцях, Харкові, Полтаві, Кропивницькому та Одесі, стартувала фотовиставка, в межах якої кожен/-на може познайомитись з історіями тих, хто пережив полон, депортацію, зазнав сексуального насильства тощо.
На фото зображені найцінніші речі, які герої проєкту забрали з собою під час евакуації.
Побачити фотопроєкт можна безкоштовно в Центрах допомоги за графіком за посиланням.
Адреси та час роботи Центрів можна дізнатись на Платформі допомоги врятованим за посиланням.
10.11.2023
В межах інформаційної кампанії «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство» розроблено інформаційні матеріали, спрямовані допомогти, якщо ви стали свідком насильства, або знаєте людину, яка опинилася в ситуації насильства
Боротьба з насильством – це неабиякий виклик. Та боротись з несправедливістю допомагають навіть маленькі кроки. Достатньо бути небайдужими, звертати увагу на ситуації довкола і реагувати на них.
Поради про те, як діяти, якщо ви стали свідком насильства в інформаційних матеріалах за посиланням.
Як спілкуватися з людиною, яка опинилася в ситуації насильства? – За посиланням.
В Україні триває комунікаційна кампанія #Нестерпиться, приурочена «16 дням активізму проти насильства»
Мета – привернути увагу суспільства на проблему гендерно зумовленого насильства, сприяти його превенції та поінформувати про інструменти допомоги.
#Нестерпиться – це 16 особистих історій українок, різних за досвідом, віком та професіями, які віднайшли в собі сили звернутися по допомогу та зупинити насильство. Всі їхні голоси об’єднує єдине прагнення – власним прикладом надихнути та підтримати жінок та дівчат, що потребують допомоги. Детальніше
06.12.2023
|
|
Більшість громадян держав ЄС підтримують зусилля Євросоюзу щодо прискорення вступу країн-кандидатів
Про це свідчать результати опитування громадської думки Євробарометр, проведенного восени 2023 року на замовлення Європейського Парламенту. За результатами опитування, 53% респондентів заявляють, що підтримують прискорення зусиль ЄС, спрямовані на прийняття нових країн.
Окрім того, незважаючи на складний геополітичний та соціально-економічний контекст, значна більшість європейців (72%) продовжує вважати, що їхня країна отримала переваги від членства в ЄС. Детальніше
11.12.2023
|
|
Ольга Стефанішина виступила онлайн на першому публічному діалозі «Україна в Європі», організованому фондом Rasmussen Global у Брюсселі
Під час обговорення зокрема йшлося про європейську перспективу України, а також які кроки, має зробити Європа, аби допомогти Україні досягти перемоги.
Ольга Стефанішина наголосила на потужних, історичних трансформаціях, які здійснює Україна у час повномасштабної війни. Урядовиця підкреслила стратегічну важливість ухвалення лідерами ЄС рішення про відкриття перемовин про вступ з Україною та Молдовою.
Вона зазначила, що сьогодні Європа як ніколи повинна зберігати єдність, особливо коли йдеться про майбутнє всього європейського проєкту та процесу розширення як такого. Детальніше
07.12.2023
|
|
Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина прокоментувала законопроєкт щодо змін до деяких законів у частині прав національних меншин (спільнот).
«Разом з парламентарями доопрацювали внесеним Урядом до ВРУ законопроєкт щодо змін до деяких законів у частині прав національних меншин (спільнот). Належна імплементація рамкового законодавства неможлива без внесення змін у спеціальне законодавство. Саме тому з урахуванням міжнародних практик, рекомендацій Венеційської Комісії та у консультаціях з нацспільнотами було підготовлено пакет змін до ряду законів».
Урядовиця підкреслила, що законопроект жодним чином не передбачав перегляд чинних норм щодо мови держави-агресора. Детальніше
05.12.2023
|
|
За результатами зустрічі відбувся спільний брифінг Віцепремʼєрки Ольги Стефанішиної та Міністерки закордонних справ Румунії Лумініци Одобеску
«Ми очікуємо на позитивне рішення Європейської Ради, яке б стало чітким сигналом для всієї Європи і всіх інших країн, які прагнуть приєднатися до ЄС, що процес розширення повернувся, і розширення відбудеться», – підсумувала Ольга Стефанішина.
Міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску привітала поправки України до законодавства, пов’язаного з національними меншинами в Україні, та зазначила, що це позитивний крок уперед.
«Я хотіла би висловити підтримку Румунії щодо оголошення відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною. Це природний крок, який визнає зусилля України, оскільки позиція про відкриття перемовин ґрунтується на індивідуальних заслугах країн-кандидатів, що є визначальним елементом політики розширення ЄС», – підкреслила очільниця МЗС Румунії.
|
|
|
09.12.2023
|
|
Ольга Стефанішина взяла участь в обговоренні, організованому брюссельским аналітичним центром Friends of Europe
Головні тези Віцепрем’єрки:
- Ми знаходимося на межі нового історичного етапу, аналогічному 1999 року, коли на саміті Європейської Ради в Гельсінкі ухвалили рішення розпочати велике розширення Європейського Союзу.
- До повномасштабного вторгнення Україна розглядала свою перспективу вступу в ЄС більше як інструмент внутрішнього розвитку і стабільності. Проте зараз питання стоїть значно масштабніше.
- Країни-кандидати можуть і мають рухати процес розширення. Це вимагає постійного діалогу, співробітництва, залучення, обмін знаннями і досвідом. Україна також відкрита до обміну своїм досвідом і практиками на цьому шляху. Маємо бути об’єднаними і допомагати один одному на цьому шляху.
- Розширення важливе і в економічному аспекті, у розширення Єдиного ринку ЄС. Це матиме переваги і для теперішніх, і для майбутніх членів ЄС.
|
|
|
07.12.2023
|
|
До 10-ї річниці Революції Гідності: музичний перформанс “Ukraine’s Ode to Dignity”
Коли: 12 грудня, 16:00-16:55 (СЕТ).
Де: Hôtel de Ville de Bruxelles на площі Гран-Плас, Брюссель, Бельгія.
Долучайтесь до унікальної культурної події, аби почути, як звучить ода людській гідності — цінності, яка восени 2013 року вивела українців на Майдан та запустила незворотний шлях трансформації України у сучасну європейську державу. Приходьте, щоб підтримати українців, які з гідністю та стійкістю розпочали та продовжують боротьбу за своє право жити у вільній та демократичній країні. Детальніше
|
|
|
|