До всіх записів

Випуск №71 від 26 грудня 2023 року

26.12.2023

Євроінтеграційний дайджест №71
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 18 - 26 грудня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Наступний випуск очікуйте у прийдешньому 2024 році. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Віцепрем'єрка обговорила з профільним комітетом Верховної Ради наступні кроки після рішення ЄС відкрити переговори про вступ з Україною

«Для того, щоб це рішення стало можливим, протягом року ми ухвалили більше 170 різних рішень, з яких більше 40 – це саме закони Верховної Ради, ухвалені в цілому. Наступним рішенням після відкриття перемовин має бути формування переговорної рамки, а також початок офіційного скринінгу державної системи на предмет готовності до вступу в ЄС», – зазначила Віцепрем’єрка.

Окремо учасники зустрічі обговорили запуск архітектури переговорного процесу.

«Що стосується формування переговорних команд, ми прогнозуємо за оптимістичним сценарієм початок юридично процесу ближче до другої половини 2024 року. Маємо розуміння архітектури та пропозиції стосовно того, як це буде відбуватись. Підготовлені також рішення, які стосуються запуску переговорних команд», – повідомила Віцепрем’єрка. Детальніше

20.12.2023

У межах програми від EU4Business погоджено вже понад 600 грантів для українських компаній

До кінця грудня планується укласти всі 750 грантів, передбачених умовами конкурсу. 

Конкурс реалізується із серпня цього року за фінансової підтримки Уряду Німеччини та Європейського Союзу. У ньому беруть участь три банківські установи: АТ «Ощадбанк», АТ «ПриватБанк» та банк «Львів».

Максимальна сума гранту – 160 тисяч гривень. Кошти можна використати на виплату заробітної плати, придбання основних засобів, товарів та матеріалів, орендну плату, оплату за послуги й виконані роботи тощо.

Детальніше

22.12.2023

ЄІБ виплатив Україні майже 100 млн євро на проєкти з відновлення

ЄС та його банк, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), виділили 99,6 млн євро допомоги українському Уряду. Кошти будуть спрямовані на відновлення та модернізацію критичної інфраструктури, включно з лікарнями, соціальним житлом та державними установами по всій країні, які потерпають через безперервні російські обстріли.

Кошти, виділені двома траншами у розмірі 60 млн євро та 39,6 млн євро, дадуть змогу відновити майже 200 невеликих об’єктів муніципальної та соціальної інфраструктури у низці областей України: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській та Чернігівській. Детальніше  

19.12.2023

ЄС, Швеція та UNDP відкрили 10 офісів відновлення та розвитку для підтримки сталої повоєнної відбудови України

Офіс — це комунікаційна платформа, яка об'єднує місцеву владу, міжнародні організації, засоби масової інформації, організації громадянського суспільства та бізнес. Він також допомагатиме місцевій владі у визначенні пріоритетності проєктів для донорів, фондів та програм, сприяючи сталому повоєнному розвитку через інтегрований механізм відновлення.

Його місія – підтримувати громади та території у зусиллях щодо відновлення та розвитку. Детальніше

21.12.2023

Україна впроваджує дозвільну систему для операції з оброблення відходів за стандартами ЄС

Для продовження реформи управління відходами Кабінет Міністрів України затвердив Порядок видачі відповідних дозволів. У Порядку імплементовано положення європейських Директив: 2008/98/ЄС про відходи; 1999/31/ЄС про захоронення відходів; 2010/75 про промислові викиди (інтегрований підхід до запобігання забрудненню та його контролю).  

Для спрощення процедури отримання дозволу, Міндовкілля розробило відповідний сервіс на ЕкоСистемі. Тож подати заяву вже можна онлайн. 

Раніше Уряд дав час бізнесу адаптуватися до нових умов роботи. Згідно зі схваленими змінами:

  • до 9 січня 2024 року суб’єкти господарювання можуть подавати декларації на порталі “Дія”;
  • із 9 січня упродовж 5 місяців необхідно зібрати всі документи та отримати дозвіл. Детальніше

19.12.2023

У 2023 році Україна отримала 18 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

До Державного бюджету України надійшли 1,5 млрд євро від ЄС, останній транш в межах масштабної програми макрофінансової допомоги (МФД+) у 18 млрд євро на 2023 рік.

Кошти спрямовуються на пріоритетні потреби держбюджету у соціальній та гуманітарній сферах.

Україна отримує фінансування у межах МФД+ на пільгових умовах з терміном погашення кредиту 35 років. Відсотки та інші пов’язані платежі за обслуговування кредиту замість України компенсуватимуть країни ЄС.

Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни загальний обсяг бюджетної підтримки від ЄС сягнув 26 млрд євро.

Детальніше

21.12.2023

Загальний обсяг кредитного портфеля проєктів ЄБРР в державному секторі складає близько 2,6 млрд євро

На сьогодні на стадії реалізації знаходиться 12 спільних з ЄБРР проєктів загальним обсягом позик 2,56 млрд євро. Станом на грудень 2023 року використані кошти Банку за цими проєктами складають 1,61 млрд євро (62,8% загальної суми позик).

ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Станом на грудень 2023 року загальний обсяг виділеного Україні Банком фінансування становить 19,03 млрд євро в межах 559 проєктів. Детальніше

20.12.2023

Україна отримала грант на суму 150 млн євро від ЄС

Грантове фінансування допоможе забезпечити пріоритетні заходи з відновлення  критично важливих об’єктів, що постраждали внаслідок збройної агресії рф, зокрема транспортної інфраструктури, комунальних об’єктів і послуг, соціальної інфраструктури та житлових приміщень.

Другий транш обсягом 100 млн євро очікується вже у першому кварталі 2024 року. Кошти буде спрямовано як на фінансування заходів з відновлення, так і на підтримку малих фермерських господарств й інших представників сільського господарства. Детальніше

20.12.2023

ЄС додатково надсилає Україні 500 електрогенераторів

Залучені з розташованих у Польщі резервів ЄС rescEU для надзвичайних ситуацій генератори ранжуються від малих 12,5 кВА до великих 1000 кВА і здатні постачати енергію, зокрема, лікарням у випадку відключення електроенергії. Фінансова вартість 500 електрогенераторів складає 16,5 млн євро. 

Загалом Україні надіслано понад 5 500 електрогенераторів через Механізм цивільного захисту ЄС, який містить пропозиції як від країн-членів ЄС, так і 2 178 пропозицій із власних, призначених для додаткового рівня захисту резервів ЄС rescEU. Окрім генераторів, ЄС постачає в Україну й інші енергоносії, такі як трансформатори, автотрансформатори, високовольтне обладнання та світлодіодні лампи. Детальніше

22.12.2023

Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС дозволила збільшити український експорт вантажівками щонайменше на 30%

Ключові результати виконання Угоди, підписаної 29 червня 2022 року:

  • Експорт українських товарів дорогами до ЄС зріс на 40% у 2022 році у порівнянні з попереднім роком, та на 30% у 2023 році у порівнянні з 2021
  • Імпорт товарів до України з ЄС зріс на 11% у 2022 році та на 25% у 2023 році, порівнюючи із 2021 – до підписання Угоди
  • На 48% більше товарів було експортовано до країн ЄС дорогами за півтора роки дії Угоди, ніж за аналогічний період до її підписання. Імпорт за цей період зріс на 44% 

Детальніше

19.12.2023

Громади можуть долучитися до програм ЄС для розвитку свого регіону

В межах посилення регіонального розвитку та прикордонного співробітництва для регіонів доступні такі програми Interreg Next на період 2021-2027 років:  

Мета програм – вирішення актуальних для прикордонних областей проблем та підтримка розвитку регіонів.Загальні фінансові асигнування ЄС по 5-ти програмах становлять понад 593 млн євро. 

Хто може взяти участь: місцеві та регіональні органи влади, представництва центральних органів виконавчої влади на місцях, громадські організації, спілки, асоціації, навчальні заклади. 

Детальніше

20.12.2023

За ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції реалізовано комунікаційну кампанію «Євроінтеграція під час війни»

Мета кампанії – розповісти українцям про те, як євроінтеграція під час повномасштабного вторгнення не лише не зупинилась, а й суттєво прискорилась.

У межах кампанії створено сім документальних сюжетів про здобутки євроінтеграції України у різних секторах під час повномасштабного вторгнення росії. Детальніше

22.12.2023 

Єврокомісія запускає три ініціативи для підтримки українських дослідників та новаторів

Започатковано три нові ініціативи для стимулювання співробітництва у сфері досліджень та інновацій між Україною та ЄС:

  • Представництво Horizon Europe у Києві;
  • Нову діяльність в межах Європейської інноваційної Ради (EIC) на підтримку української високотехнологічної спільноти;
  • Центр спільноти Європейського інституту інновацій та технологій (EIT). Детальніше

20.12.2023

В Україні на базі Національного фонду досліджень запрацював офіс Горизонт Європа

Офіс відкрили в межах Рамкової програми Горизонт Європа. Це найбільша програма ЄС з фінансування науки та інновацій, з бюджетом 95,5 млрд євро на період 2021–2027 рр. У червні 2022 року до програми приєдналася Україна та набула статусу асоційованої країни.  

Офіс Horizon Europe в Україні дасть змогу дослідникам та інноваторам більш ефективно співпрацювати на європейському рівні та швидше інтегруватися в науково-дослідницьку діяльність та ініціативи ЄС. Завдяки відкриттю офісу Національний фонд досліджень стане точкою видачі грантів. Офіс напрацьовуватиме пропозиції для вдосконалення державної політики у сфері науки, досліджень та інновацій. А також допомагатиме адаптувати й гармонізувати українське законодавство в цій галузі до норм ЄС. Детальніше 

20.12.2023

Українські університети виграли понад 2400 проєктів міжнародної мобільності в межах Програми ЄС Еразмус+

Серед 35 225 проєктів, відібраних до фінансування, заплановано впровадження 2 425 проєктів у співпраці з українськими організаціями, що включають: 1 140 мобільностей для працівників українських університетів до ЄС і 273 мобільностей до України, 2 423 мобільності для українських студентів до ЄС і 89 – з європейських університетів. За результатами цьогорічного конкурсу Україна отримає найбільшу кількість проєктів з академічної мобільності серед 144 країн-партнерів з усього світу.

Міжнародна академічна (кредитна) мобільність надає можливість закладам вищої освіти відправляти студентів і працівників за кордон (в інші країни-члени або інші країни-партнери Програми Еразмус+) для навчання, практики, викладання або стажування в партнерських закладах. Детальніше 

26.12.2023

В Україні реалізують Пілотний проєкт з надання невідкладних проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов'язаного з війною

Керівник Служби Віцепрем’єрки Дмитро Каплун спільно з Урядовою уповноваженою з ґендерної політики Катериною Левченко підписали відповідний Меморандум з Глобальним фондом уцілілих.

Очікується, що під час реалізації Пілотного проєкту близько 500 постраждалих від сексуального насильства зможуть отримати проміжні компенсації. Детальніше

22.12.2023

Ольга Стефанішина провела підсумкову зустріч року з фахівцями Центрів допомоги врятованим для синхронізації подальших зусиль

Під час зустрічі урядовиця підкреслила, що для ефективнішої роботи у 2024 році важливо комплексно проаналізувати роботу Центрів, зокрема в контексті адаптації послуг новим викликам, які виникають під час війни, та виключним потребам постраждалим.

«Сьогодні дуже важливо адаптуватись до нових умов війни. Відтак, необхідно провести стратегічну сесію, аби визначити пріоритети на наступний рік. Ваші напрацьовані пропозиції стануть основою ухвалення майбутніх рішень щодо підтримки усіх тих, хто цього потребує», – додала Віцепремʼєрка. Детальніше

21.12.2023

Завершилась серія тренінгів «Особливості публічного висвітлення випадків СНПК: уникнення стигматизації та ретравматизації під час комунікації з постраждалими» для прифронтових регіонів

Протягом листопада-грудня 2023 року понад 200 представників з Сумщини, Чернігівщини, Полтавщини, Київщини, які забезпечують комунікацію з постраждалими від насильства, зокрема ЗМІ, пройшли навчання зі специфіки висвітлення тематики насильства.

Також вони ознайомились з методиками інформування громадян щодо наявних сервісів та практичними кейсами з розбудови системи реагування на насильство. Детальніше

20.12.2023

ЄС схвалив 12-й пакет санкцій через продовження росією війни проти України

Новий пакет зосереджується на додаткових заборонах імпорту й експорту щодо росії, боротьбі з обходом санкцій і перекритті лазівок для нього. Детальніше

Урядова комісія під головуванням Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної підбила підсумки року в сфері гендерної рівності та узгодила подальші кроки

Під час засідання також визначили подальші кроки на початок наступного року у сфері гендерної рівності. Ольга Стефанішина нагадала, що минулого тижня лідери держав ЄС ухвалили рішення про початок перемовин про вступ України до ЄС. Вона підкреслила, що на шляху до членства перед державою стоїть велика робота з адаптації національного законодавства до права ЄС.

«Ні в рекомендаціях Єврокомісії для України, отриманих зі статусом кандидата, ні у звіті щодо розширення, блок питань щодо гендерної рівності не підсвічувався як проблемний. І така оцінка Єврокомісії – визнання правильності нашого руху, на рівні з державами ЄС», – зазначила урядовиця. Детальніше

21.12.2023

З нагоди закінчення головування в Раді ЄС, Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина подякувала Іспанії за послідовну підтримку України

Віцепрем’єрка нагадала, що в перший день головування Іспанії, Премʼєр-міністр країни Педро Санчес здійснив візит до Києва. 

«В кінці головування Іспанії в Євросоюзі ми відзначаємо, що всі обіцянки були дотримані. Висловлюю подяку всім, хто сприяв тому, щоб це рішення, на яке так очікували українці, – рішення про початок переговорів з Україною про членство в ЄС – відбулося», – зазначила Ольга Стефанішина.

Вона висловила сподівання, що Іспанія продовжить підтримувати Україну також і в євроатлантичних прагненнях. Детальніше

26.12.2023

У межах кампанії «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство» стартує відеокурс з чуйного спілкування

Курс складається з 5 відео з експертами, які допоможуть краще зрозуміти, як бути більш тактовними та чуйними під час війни, зокрема:

  • як зрозуміти свої та чужі реакції на різні події;
  • як взаємодіяти ветеранам, військовим та цивільним;
  • як пережити втрату та спілкуватись з людьми, що її пережили; 
  • як адаптуватися після вимушеного переміщення та вибудовувати стосунки з людьми, які з таким викликом зіштовхнулися;
  • як можуть змінитися стосунки в родині під час війни? Як адаптуватися до змін та зміцнити стосунки тощо. Детальніше 
21.12.2023
ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp