До всіх записів

Випуск №74 від 22 січня 2024 року

22.01.2024

Євроінтеграційний дайджест №74
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 15 - 22 січня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн у Давосі домовилися про початок скринінгу українського законодавства в межах переговорів щодо членства України в ЄС

Президент України та Президентка Єврокомісії також обговорили ключові пріоритети порядку денного відносин між Україною та ЄС на найближчу перспективу, передусім у контексті наближення нашої країни до фактичного початку переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

Детальніше 

16.01.2024

Єврокомісія розпочинає процес скринінгу українського законодавства та створення переговорної рамки

Про це заявила Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн під час свого виступу в Європейському Парламенті.

Разом з тим, ЄС також працює над власним реформуванням, щоб підготуватися до Євросоюзу з більш ніж 30 країнами-членами.

«Вся нація українців демонструє нам, як багато Європа означає для них, і я пишаюся тим, що наш Союз відповів на заклик України, тепер ми повинні забезпечити подальші дії щодо рішень, які обговорили під час засідання Європейської Ради. В межах підготовки до переговорів про вступ, ми розпочинаємо процес скринінгу і працюємо над переговорною рамкою», – зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Окрім того, Президентка Єврокомісії закликала ухвалити спільне рішення 27 країнів-членів ЄС щодо виділення фінансової підтримки України. Детальніше 

17.01.2024

Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорів про вступ до ЄС

Про це йшлось під час онлайн-зустрічі Віцепрем’єр-міністерки Ольги Стефанішиної та Державної міністерки у справах Європи та клімату Німеччини Анни Люрманн.

«Вдячна за рішення Німеччини допомогти Україні посилити нашу інституційну спроможність та експертизу у переговорному процесі з ЄС. На сьогодні Україна має повністю дієздатний уряд, усі гілки влади, і ми маємо сотні людей, готових розпочати роботу вже завтра. Не хочемо втрачати ні хвилини на нашому шляху. Дякуємо Вам, що підтримуєте наші прагнення та ентузіазм», – заявила Віцепрем’єрка під час зустрічі.

Учасниці зустрічі обговорили запуск найближчим часом відповідного спеціального проєкту, що охоплюватиме питання верховенства права, фундаментальних прав та посилення демократичних інституцій – так званих “fundamentals”, що є ключовим розділом у межах переговорного процесу.

Окремо Віцепрем‘єрка та Міністерка зупинилися на питанні затвердження на Європейській Раді 1 лютого багаторічного фінансового пакету допомоги Україні та обговорили «календар переговорного процесу» вступу. Детальніше 

18.01.2024

Цього року Уряд схвалить Національну програму адаптації законодавства України до права ЄС 

Про це заявив Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль. Україна вже виконала три з чотирьох додаткових рекомендацій Європейського Союзу. Четверта – це законопроєкт про лобіювання, який Верховна Рада вже ухвалила у першому читанні. 

Він також додав, що цього року Уряд схвалить Національну програму адаптації законодавства України до права Європейського Союзу.

Детальніше

19.01.2023

Уряд 19 січня ухвалив рішення щодо посилення енергетичного потенціалу України 

«Укргідроенерго» будує три нові блоки Дністровської ГАЕС. Одночасно заплановано будівництво нової лінії електропередач із Дністровської ГАЕС до підстанції «Вінницька». Ухвалений документ надає дозвіл «Укренерго» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для їх подальшого використання при будівництві цієї нової ЛЕП.

Так, Україна вже стала членом “енергетичного Євросоюзу”, адже повністю синхронізувала енергосистему з європейською.

«Ми зберігаємо й зберігали 2,5 млрд кубів газу від іноземних компаній. Наш амбітний план — стати газовим сейфом Європи, і ми пропонуємо європейським компаніям уже зараз до 10 млрд кубів в наших сховищах», — заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. З його слів, українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі та суттєвому зростанню ціни на газ в опалювальний сезон. Детальніше

19.01.2024 

Ольга Стефанішина провела зустріч з Послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою

Співрозмовниці обговорили реалізацію домовленостей, досягнутих під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн 16 січня у Давосі, Швейцарія.

Зокрема, йшлось про початок офіційного скринінгу (оцінки) законодавства України на відповідність до права ЄС у межах переговорного процесу про вступ до ЄС.

Віцепрем’єрка запевнила, що українські державні органи мобілізовані та мають необхідні спроможності продовжувати шлях трансформацій. Детальніше 

16.01.2024

Відбулась перша у цьому році Рада міністрів закордонних справ ЄС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав міністрів країн ЄС надати Україні більше зброї, конфіскувати активи рф і закрити шляхи обходу санкцій. 

Зокрема, Міністр поінформував колег щодо прогресу в імплементації всіх чотирьох законодавчих кроків, визначених Єврокомісією, що має стати основою для затвердження переговорної рамки.

«Ми маємо зберігати темп, проводячи скринінг законодавства та готуючи переговорну рамку. Ми розраховуємо, що вона буде затверджена якомога швидше, одразу ж після оцінки Єврокомісією у найближчі місяці впровадження Україною чотирьох кроків, що дозволить нам провести першу міжурядову конференцію вже у першій половині цього року», – підкреслив глава МЗС України.

Окремо було підкреслено важливість схвалення 1 лютого Європейською Радою програми довгострокового фінансування України у розмірі 50 млрд євро. Детальніше

22.01.2024

Україна та Словаччина працюють над втіленням трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці

Про це йшлося під час зустрічі Першої Віцепрем’єр-міністерки України Юлії Свириденко із Віцепрем’єр-міністром з питань відновлення, плану стійкості та використання фондів ЄС Словацької Республіки Петером Кмецем. 

Зокрема, обговорили кроки, необхідні для пришвидшення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора «Мукачево – Вельке Капушани».

Також сторони порушили питання створення нових прикордонних переходів та потенційні спільні зусилля для створення залізничного сполучення Київ – Кошице з використанням ширококолійної інфраструктури від станції Ужгород по території Словаччини. Детальніше

19.01.2024 

ЄС і Німеччина нададуть 100 грантів по 10 тисяч євро українським підприємствам

У межах ініціативи EU4Business за фінансування ЄС та уряду Німеччини, мікро-, малі та середні підприємства (ММСП) України з експортною спроможністю та інноваційним потенціалом можуть отримати 100 грантів до 10 тис. євро кожен для відновлення, розвитку та стійкості у часи війни.

Подати заявку на отримання гранту можна через сайт – з 16 січня до 11 лютого 2024 року.

До участі у конкурсі запрошуються ММСП, що працюють в сферах:

  • Переробки (машинобудівна, меблева, харчова та легка промисловість).
  • Креативних індустрій.
  • Логістики та транспорту.
  • Інші сектори з потенціалом експорту або створення  інновацій (наприклад, освітні та медичні послуги). Детальніше 

18.01.2024

Триває обмін ламп розжарювання на енергоощадні за програмою ЄС та Уряду України: до обміну доступні 7 млн ламп

Протягом 2023 року українці обміняли у відділеннях Укрпошти понад 33 млн ламп розжарювання, з них 10 млн енергоємних ламп на енергоощадні замінили пенсіонери - лише за місяць від оголошення про додатковий обмін світлодіодів у грудні 2023-го. Наразі у відділеннях Укрпошти доступно близько 7 млн LED-ламп.

Запроваджена Урядом програма з обміну ламп розжарювання на LED-лампи триває як для фізичних, так і для юридичних осіб. Пенсіонери, які вже скористалися можливістю раніше, можуть отримати додатково до 5 LED-ламп, пред’явивши пенсійне посвідчення, паспорт та РНОКПП. Українці, які дотепер не скористалися програмою, теж можуть замінити до 5 ламп розжарювання у відділеннях Укрпошти. Також програма надалі відкрита і для юридичних осіб — медичних закладів, шкіл, дитячих садків, поліклінік, ОСББ. Вони можуть отримати LED-лампи, подавши відповідну заяву на порталі Дія. Детальніше 

17.01.2024

Львів отримує трамваї «Електрон» у межах спільного проєкту Міністерства відновлення та Європейського інвестиційного банку

У межах проєкту «Міський громадський транспорт України» місто отримало 17,4 млн євро кредиту на закупівлю десяти п’ятисекційних трамваїв. Наразі Львів отримав дев’ять трамваїв. Останній, десятий, очікується у лютому цього року.

Технічний рівень вироблених в Україні трамваїв «Електрон» відповідає сучасним європейським вимогам до міського електротранспорту. 

Оновлення рухомого складу ЛКП «Львівелектротранс» відбувається за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Проєкт «Міський громадський транспорт України» є рамковим кредитом від ЄІБ. Детальніше

21.01.2024

За рік роботи Центру допомоги врятованим у Чернівцях допомогу отримали майже 3 тисячі українців, 91% з яких – внутрішньо переміщені особи

Фахівці Центру відзначають зростання попиту на юридичні та інформаційні послуги. Надають комплексну спеціалізовану допомогу всім, хто цього потребує, зокрема постраждалим від будь-якого виду насильства під час війни.

Про це йшлося під час зустрічі з нагоди першої річниці створення Центру допомоги врятованим у Чернівцях за участі Урядової уповноваженої з гендерної політики, представників Офісу Віцепремʼєрки та Фонду Народонаселення ООН в Україні.

Разом з представниками місцевої влади та громадських організацій Чернівців було обговорено подальші пріоритети міста та області у сфері захисту постраждалих від насильства під час війни, зокрема розширення напрямків діяльності Центрів допомоги. Детальніше 

18.01.2024

Програма Academy4UA пропонує пройти навчальну програму про європейське право

Програма, яка реалізується Гентським університетом Бельгії за фінансування ЄС, розрахована для українських студентів магістратури, аспірантів, викладачів та дослідників, які хочуть дізнатися більше про право та політику ЄС.

12 провідних викладачів Гентського університету розкажуть про європейську інтеграцію, відносини ЄС та України, політику у сфері безпеки, сусідства, торгівлі, прав людини та багато іншого. Навчання пройде з квітня по червень. Дедлайн подачі: до 1 березня.  Детальніше 

17.01.2024

В програмі ЄС «Креативна Європа» оголошено конкурс щодо поширення європейських літературних творів

Відкрито ще один конкурс «Поширення європейських літературних творів» програми ЄС «Креативна Європа». Його метою є підтримка 40 літературних проєктів із загальним бюджетом конкурсу 5 млн євро.

Умовою конкурсу є посилення різноманіття: він підтримує твори, які написані мовами, що менше вживаються, для поширення на більші ринки в Європі та за її межами, зокрема і для молодших читачів. Також, важливим пріоритетом є підвищення рівня професійного рівня літературних перекладачів, зокрема оплати та умов праці, видимості в суспільстві.

За цим конкурсом фінансування можуть отримати твори художньої літератури, написані мовами країн-учасниць програми ЄС «Креативна Європа», а також латинською та старогрецькою мовами, деякими регіональними та мовами національних меншин.

Дедлайн: 16 квітня 2024

Детальніше 

18.01.2024

Офіс Віцепрем’єрки шукає адміністративного асистента/-ку з гендерного мейнстримінгу

Серед ключових обов’язків:

  • адміністративна підтримка Офісу у реалізації політики у сфері гендерної рівності;
  • участь в організації зустрічей з партнерами та стейкхолдерами;
  • адміністративна підтримка Офісу у взаємодії з державними та місцевими органами влади;
  • підтримка комунікації з громадським сектором тощо.

Дедлайн подачі заявок: до 22 січня 2024 року (включно). Детальніше 

16.01.2024

Оголошено вакансію відеографа-фотографа до команди комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС

Проєкт ЄС Association4U оголошує вакансію відеографа-фотографа для підсилення комунікаційної команди комітету ВР з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Експерт має надавати всю необхідну підтримку у розробці фото- та відео контенту - як для кампаній, так і для повсякденної комунікації, зустрічей із зацікавленими сторонами тощо.

Щодо вимог та подачі заявки  – за посиланням.

Україна буде боротись до останнього за те, щоб рішення щодо довгострокового фінансового інструменту в обсязі 50 млрд євро було ухвалено консенсусом всіх 27 країн-членів ЄС.

Про це Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина розповіла в коментарі телеканалу Рада.

Також обговорили такі теми:

  • Угорщина підтримує членство України у Європейському Союзі;
  • Питання запрошення України до НАТО буде на порядку денному Альянсу, доки відповідне рішення не буде ухвалене.
20.01.2024
ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp